Pondelok, 22. január, 2018 | Meniny má Zora
FUTBAL - ŽENY

Belasé doťahovali dvojgólovú stratu. Tepličanky doma ľahším sústom

Futbalistky FC Union si v stredu po neuveriteľnej dráme na pôde Slovana vybojovali cennú remízu. V sobotu si bezpečne poradili doma s Trenčianskymi Teplicami.

Ilustračná fotografia z predchádzajúceho zápasu FC Union - Slovan(Zdroj: (JH))

Slovan Bratislava - FC Union Nové Zámky 3:3 (1:2)

V stretnutí o čelo tabuľky začali obe družstvá opatrne.Už v 9.minúte mal Slovan výhodu pokutového kopu,ktorý však nepremenil. Potom sa hra pohybovala väčšinou medzi šestnástkami. Slovan sa zameral na osobné bránenie rýchlych hráčok Unionu, naopak hostkám dobre zahrala záloha a tak utrpela tradičná kombinačná hra Slovana. V 20. minúte vnikla do šestnástky Mcgoyi, kde bola faulovaná, ale hra pokračovala ďalej. Union sa nevzdával. V 27.minúte kopala Korytárová riamy kop z 35 m a vyrovnala na 1:1.

V 35.minúte po nešetrnou údere domácej hráčky lakťom do tváre,musela odstúpiť z ihriska hosťujúca Nagyová, keď bola na ihrisku iba 5 minút a následne musela byť odvezená do nemocnice. Dve minúty pred prestávkou sa v pokutovom území domácich ocitla Horváthová a krížnou strelou poslala Union do vedenia.Na začiatku druhého polčasu unikla po ľavej strane Koleničková a jej prihrávku dopravila do siete Mgcoyi.

V 59. minúte súboj Horváthovej posúdil rozhodca ako nedovolený a Slovan z pokutového kopu znížil na 2:3. Slovan vycítil šancu a začal sa tlačiť na polovicu hostiek,ktoré využívali každú príležitosť na rýchle protiútoky. V 83. minúte sa napokon domácim predsa len podarilo vyrovnať.V závere pribudla na ihrisko nervozita, ale Union si už cenný bod nenechal vziať.

• Góly FC Union: 27. Korytárová, 43. Horváthová, 51. Mgcoyi.

• FCUnion: Kubíková - Laurincová (30. Nagyová, 35. Deszátová), Horváthová, Čupajová, Mokabane, Korytárová, Messomo, Koleničková, Krisztín, Otji (90. Szalaiová), Mgcoyi. Tréner: R. Ganczner.

FC Union N.Zámky – Slovan Trenč.Teplice 4:1 (1:0)

Union nastúpil oslabený na stretnutie o dve hráčky, ktoré utrpeli zranenia na Slovane v predchádzajúcom zápase. Začiatok stretnutia bol vyrovnaný, ale postupne začal Union mať prevahu. Už v 13. minúte si na prihrávku nabehla Mgcoyi a prehodila vybiehajúcu brankárku hostiek. Potom nasledovala séria zahodených šancí domácich hráčok.

V druhom polčase Union zvyšoval v 67.minúte keď Korytárová z 25 metrov prekonala brankárku hostiek. Potom sa hralo prakticky iba na polovici hosťujúceho družstva. V 70.minúte z ojedinelej akcie hostky vybojovali rohový kop a po jeho zahraní Jurková znížila. Už o 3 minúty po najkrajšej akcii z vlastnej polovice na jeden dotyk vsietila Mgcoyi a zvýšila vedenie Unionu.

V závere stretnutia tá istá hráčka pridala ešte jeden gól a zavŕšila tak slúžené víťazstvo domáceho družstva.

• FC Union: Kubíková – Mokabane, Čupajová, Korytárová, Deszatová, Pauerová (46. Rybanská), Horváthová (79. K. Andrušková ), Krisztin, Koleničková, Orji, Mgcoyi. Tréner: R.Ganczner.

Ostatné výsledky:

Skupina o 1.-4. miesto: 2. kolo: Tr. Teplice - Lady Team 4:3,. 3. kolo: Nové Zámky - Tr. Teplice 4:1, Lady Team - Slovan 4:2.

1. N. Zámky 3 2 1 0 11:5 11

2. Slovan 3 1 1 1 9:8 7

3. Lady Team 3 1 0 2 8:10 5

4. Tr. Teplice 3 1 0 2 6:11 4

Bonifikačné body: N. Zámky 4, Slovan 3, Lady Team 2, Tr. Teplice 1.