Štvrtok, 21. jún, 2018 | Meniny má Alojz

MBK Rieker siahal v Bratislave po titule. Trofej však preberal v Komárne Inter

Komárňania nevyužili príležitosť rozhodnúť o titule vo svoj prospech v stredu v Bratislave za čo napokon kruto pykali.

Nad interistami Lowe. Komárno však šiesty duel prehralo.

BK Inter Incheba Bratislava - MBK Rieker Komárno 78:74 (13:29, 35:44, 61:60) - stav série 3:3.

Komárno začalo zápas ako z veľkej knihy. Svojou agresívnou hrou dokonale zaskočilo domácich a po desiatich minútach viedlo o 16 bodov. V 15. minúte to bolo rekordných 40:17 pre MBK a interisti boli zrelý na uterák, ktorý však do ringu nehodili.

Práve naopak zlepšenou streľbou a agresívnou obranou začali zo svojej hrozivej straty ukrajovať. Darilo sa im to natoľko, že v 29. minúte po prvýkrát viedli (61:60). Jednobodový rozdiel pre domácich bol aj päť minút pred koncom a finiš zvládol lepšie Inter.

• TH: 23/29 – 13/18. FAULY: 24 – 25, TROJKY: 5 – 3. 3500 divákov. R: Brziak, Lukáč, Šarišský. ŠTVRTINY :13:29, 22:15, 26:16, 17:14.

• INTER: Tucker 24, M. Rančík 20, Miloševič 12, Sedmák 7, Graham 6, Delič 4, Garnett 3, Skibniewski 2, Bulatovič 0.

• MBK: Lowe 17, Thompson 16, Kratochvíl 12, Kozlík 9, Simpson 8, Stevens 8, Bílik 2, Šoška 2, Dubovský 0.

ARAMIS NAGLIČ (tréner Interu): „Prvé dve štvrtiny boli vôbec najhoršie, ktoré sme odohrali vo finálovej sérii. Bolo to veľmi ťažké, aj keď ja som veril, že sa ešte vrátime do zápasu. Stálo nás to však strašne veľa energie. Spravili sme ale čo sme mali, doma sme zvíťazili a v poslednom zápase môžeme byť pokojní. To Komárno bude pod ohromným tlakom. My tam pôjdeme urobiť dobrý výsledok.“

FRANTIŠEK RÓN (Komárno): „Zápas bol atypický, my sme sa ľahko dostali do dvojciferného vedenia, ale tušil som, že to nemusí byť dobré. Hráči trošku stratili koncentráciu v obrane aj v útoku a Inter sa k nám pomaličky približoval. Určite mu pomohlo, že ešte do prestávky skresal viac ako 20-bodový náskok na rozdiel 9 bodov. Myslím si, že v druhom dejstve rozhodli väčšie skúsenosti hráčov Interu.“

MBK Rieker Komárno - BK Inter Incheba Bratislava 80:82 (23:26, 42:53, 66:60) - konečný výsledok série 3:4, Inter sa stal majstrom.

Z trojkovej prestrelky v prvej štvrtine vyšiel lepšie Inter, ktorý v druhej časti hry naďalej dominoval proti veľmi nervózne hrajúcim domácim. Tím nefungovala dobre ani jedna herná činnosť a 53 inkasovaných bodov za prvý polčas hovorí aj o žalostnej obrane MBK.

Do druhého nastúpili Komárňania s veľkým odhodlaním, ktoré znamenalo ich šesťbodové vedenie po troch štvrtinách, zďaleka nie však definitívu. V záverečnej štvrtine, v ktorej MBK zlyhal najmä strelecky, sa Inter opäť dostal najmä vďaka svojim skúseným oporám (Rančík, Tucker, Miloševič) na koňa, z ktorého už nezosadol.

• TH: 26/22 - 19/13, fauly: 25 - 24, trojky: 10 - 9, rozhodovali: Brziak, T. Lukáč a Šarišský, 1100 divákov , štvrtiny: (23:26, 19:27, 24:7, 14:22).

MBK: Lowe a Bílik po 15, Thompson 10, Dubovský 9, Kratochvíl 4 (Stevens 19, Kozlík 8, Simpson 0, Šoška 0)

INTER: M. Rančík 20, Tucker 19, Delič 10, M. Garnett 6, Skibniewski 0 (Miloševič 11, Graham 10, Sedmák 6)

František Rón (tréner Komárna): „Z pohľadu obrany bol prvý polčas z našej strany zlý, dostali sme v ňom 53 bodov, aj keď Inter premieňal i ťažké strely, no my sme mu to umožnili. V prestávke sme si povedali, že všetko skúsime dať do zóny a rýchleho prechodu do útoku. Podarilo sa nám preklopiť skóre na našu stranu, ale stálo nás to mnoho energie. Inter sa vrátil do hry, prejavili sa skúsenosti jeho hráčov, najmä Rančíka, Miloševiča a v závere aj Tuckera.“

Aramis Naglič (tréner Interu): „Išlo o zápas, po ktorom už nebola možnosť nápravy, čiže bolo to veľmi ťažké. Na hráčoch som však videl, že sa koncentrujú na 150 percent, takže som bol dosť pokojný. Do Komárna sme prišli s cieľom zvíťaziť, odohrali sme výborný zápas. Hráči ukázali charakter a chcel by som sa im za to poďakovať - a takisto za titul."

1. Kreditná karta – áno alebo nie
  2. 5 tipov ako využiť ľahké priečky pri rekonštrukcii bytu
  3. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?
  4. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí
  5. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?