Derby jasne pre Jasovú, Komoča opäť nevyhrala

Prinášame výsledky a tabuľku aktuálneho kola futbalovej II. triedy Nové Zámky.

Zo zápasu Michal n./Žitavou - Trávnica 4:0(Zdroj: ĽUBOŠ MODZGA)

Komoča – Lipová 1:1 (0:0) Nagy - Macák

Domácemu družstvu napriek veľkej snahe sa opäť nepodarilo zvíťaziť. I napriek tomu, že sa v 60. minúte ujalo vedenia. Už o 10. min. hosťujúci Macák vyrovnal stav stretnutia. V závere sa už obe družstvá snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale stretnutie sa skončilo zmierlivo.

Strekov – Bruty 1:2 (1:2) Polaček – Haluza, Kováč

Domáci hráči vsietili prvý gól už v šiestej minúte. Hostia postupne vyrovnali hru a z rýchlych protiútokov otočili výsledok stretnutia ešte do skončenia prvého polčasu. V druhom polčase domáci, ktorí podali na jar svoj najlepší výkon nepremenili množstvo gólových príležitostí a tak si hostia napokon odniesli tri body.

Trávnica – Palárikovo „B“ 1:0 (0:0) Bako

V hodovom zápase, pred dobrou diváckou kulisou sa hral pekný futbal. Počas celého stretnutia hrali obidve mužstvá otvorene, akcie sa striedali na obidvoch stranách. O víťazstve domácich napokon rozhodol úvod druhého polčasu, keď po chybe obrany hostí strelil jediný gól, ktorý sa napokon ukázal aj ako víťazný Bako.

Michal n/Ž – Černík 4:0 (0:0) Husár 2 (2 z 11m), Brezovský, Patkoló

Celý zápas sa niesol v réžii domáceho družstva. Hostia vyrukovali s dobrou defenzívnou taktikou, ktorá im vydržala do 55. minúty, keď domáci otvorili skóre. Tento gól priniesol na kopačky domácich hráčov kľud, zlepšili kombináciu a vytvorili si ďalšie šance, ktoré už dokázali realizovať.

Jasová – Kolta 5:1 (4:0) Figura 2 (1 z 11m), vlastný, Göncöl, Matejíček – Sklenár (11m)

V Jasovej sa hralo veľké derby. Domáce družstvo od prvej minúty nasadilo vysoké tempo a prakticky v prvom polčase rozhodlo o výsledku stretnutia. V druhom polčase sa tempo hry zvoľnilo a stretnutie sa prakticky iba dohrávalo. Čestný úspech hostí strelil Sklenár z pokutového kopu.

Mužla – N. Vieska 4:1 (1:0) Vlačuha, Pathó, Baláž, Maršal - Szabó

V stretnutí dvoch susedov v tabuľke, lepšie začalo domáce družstvo, ktoré na začiatku druhého polčasu vyhrávalo 2:0. Hostia strelili Szabóm kontaktný gól, ale domáci sa nenechali zaskočiť a do konca stretnutia pridali ešte dva góly. Hostia si tak isto vytvorili šance, ale domáca obrana na čele s brankárom bola spoľahlivá.

Štúrovo „B“ – Gbelce 5:2 (3:1) Kovács 2, Maszlág 2, Šmida – Mackovčin 2

Líder tabuľky vyhrával už v 15. minúte 3:0. Hosťom sa podarilo do polčasu znížiť. V druhom polčase lepšie začali hostia, keď už znižovali na rozdiel jedného gólu. Domáci sa potom nadýchli k záverečnému náporu, vypracovali si dostatok gólových príležitostí na skórovanie, z ktorých však premenili iba dve.