Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky
FUTBAL - ŽENY

Union zvládol prvý nadstavbový krok. V stredu ho čaká v Bratislave Slovan

V prvom zápase nadstavbovej časti si FC Union poradil doma s Lady Teamom Bratislava, keď si polčasové jednogólové vedenie po zmene strán poistil.

Zo zápasu týchto súperov v základnej časti.Zo zápasu týchto súperov v základnej časti. (Zdroj: (MV))

FC Union N.Zámky – Lady Team Bratislava 4:1(2:1)

Stretnutie začali obe družstvá vo vysokom tempe. V úvode zápasu sa väčšinou hralo medzi šestnástkami a bojovalo sa o každú loptu. Hosťujúce družstvo nabité skúsenými bývalými reprezentankami v zostave sa snažilo o kombinačnú hru, ale Union hral dôrazne a pred svoju bránu pustil súpera iba sporadicky.

V 33.min.Orji dobehla dlhú prihrávku a v páde z dvoch metrov dotlačila loptu do brány.O päť minút domáce družstvo už vyhrávalo 2:0,keď hosťujúcej obrane ušla Mgcoyi a svoj samostatný únik zakončila gólom.

V 40.minúte po rohovom kope hostiek, domáca obrana zaváhala a exreprezentantka Dugovičová znížila na 2:1.O dve minúty sa zázračným zákrokom blyskla domáca brankárka Kubíková, keď strelu smerujúcu do rohu brány vyrazila na roh.

V druhom polčase Union sa dostával viac do gólových príležitostí. V 53.min.po nezištnej prihrávke Korytárovej Mgcoyi zvyšovala na 3:1.Hostky sa nevzdávali, snažili sa dostať k domácej bráne,ale obrana Unionu hrala spoľahlivo. Potom zbehla dvakrát po ľavej strane Koleničková a jej strely tesne minuli bránu hostiek.

Skóre stretnutia uzavrela kapitánka Krisztin v 73.minúte, keď z 18 metrov tvrdou strelou trafila dolný roh brány.V závere zápasu Union už iba kontroloval hru.

Góly: 38.,53.Mgcoyi,33.Orji,73.Krisztin – 40.Dugovičová

FC Union : Kubíková – Mokabane, Čupajová, Palicová, Laurincová (72. Nagyová) , Orji (85.Pauerová), Messomo, Korytárová (80. Horváthová), Kolenčiková (82. Fabián), Krisztin (88.Szalai), Mgcoyi. Tréner: R. Ganczner.

Najbližši program: 29. 5. 2013 streda 17.00, Slovan – N .Zámky, 1.6.2013 sobota 15.00 N. Zámky – Tr. Teplice, štadion Sihoť NZ.

Ďalší výsledok 1.kola nadstavbovej časti Slovan - Tr. Teplice 4:1.