Streda, 16. január, 2019 | Meniny má Kristína
BASKETBAL

Stredajší zápas sa rozhodoval až v predĺžení. V sobotu si však Komárno priblížilo titul

Po stredajšej prehre až po predlžení u súpera si basketbalisti MBK v sobotu prinavrátil vedenie.

(Zdroj: (MD))

BK INTER INCHEBA BRATISLAVA – MBK RIEKER KOMÁRNO 97:95 pp (21:21, 48:43, 62:63, 83:83) STAV SÉRIE 2:2

Rekordná návšteva videla piate finále, v ktorom sa muselo predlžovať. Začiatok v ňom patril hosťom, ktorí viedli po piatich minútach 11:7, ale potom vzal opraty do rúk Inter. Bratislavčania mali do veľkej prestávky mierne navrch a do šatní sa šlo za ich päťbodového vedenia. Po prestávke využil MBK chyby domácich a pred poslednou štvrtinou viedol o bod (62:63).

V 33. minúte bolo po trojke Bílika 65:70, ale záver patril žlto-čiernym. S ich víťazstvom sa nechcel zmieriť Simpson, ktorý tri sekundy pred koncom poslal trojkou zápas do predĺženia. V ňom bol Inter lepší aj vďaka trojkám Tuckera, Miloševiča a Garnetta a tak vyrovnal stav série.

TH: 20/13 – 19/10. FAULY: 20 – 22. TROJKY: 10 – 9. 3000. Brziak, Lukáč, Šarišský. ŠTVRTINY: 21:21, 27:22, 14:20, 21:20. PREDĹŽENIE: 14:12.

 INTER: Tucker 33, M. Rančík 25, Miloševič 9, Sedmák 7, Graham 5 (Delič 15, Garnett 3, Skibniewski 0). Tréner: A. Naglič.

 MBK RIEKER: Lowe 18, Thompson 15, Kratochvíl 10, Bílik 6, Dubovský 2 (Stevens 21, Simpson 18, Kozlík 6, Šoška 0). Tréner: F. Rón.

Povedali po zápase:

ARAMIS NAGLIČ (tréner Interu): „Bol to výborný zápas, Komárno prišlo s veľkou energiou a túžbou zvíťaziť. Gratulujem im k dobrému výkonu. My sme využili výhodu domácej palubovky a je to veľmi dôležitý výsledok pre ďalší vývoj série.“

FRANTIŠEK RÓN (tréner Komárna): „Treba udržať bojovnosť a nasadenie v obrane a ja dúfam, že doma, kde máme viac nastrieľané, sa nám to podarí. V tomto zápase nám to príliš nešlo za trojkovým oblúkom a to nám možno chýbalo v konečnom zúčtovaní.“

MBK Rieker Komárno - BK Inter Incheba Bratislava 88:81 (25:19, 43:43, 73:61) - stav série 3:2.

MBK viedol po trojkách Kozlíka a Lowa v štvrtej minúte 14:5 a o šesť bodov vyhral prvú inak pomerne nervóznu prvú štvrtinu. V 14. minúte to bolo ešte o osem pre domácich (33:25), ale od 16. minúty sa dostal k slovu Inter.

Sedmák otáčal na 35:36 a neskôr viedol Inter aj 43:39. Posledné dva útoky prvé polčasu však Komárno premenilo za dva body a do kabín sa šlo za nerozhodného stavu. Domáci nastúpili do druhého polčasu nezadržateľne a dvanásťbodovou šnúrou prakticky rozhodli o svojom víťazstve.

Interisti sa ešte štyri minúty pred koncom vrátili do zápasu, keď znížili na 74:78, ale trojky Kratochvíla a Simpsona znamenali už pre domácich definitívu.

 Fauly: 25:22, TH: 21/14 - 24/18, trojky: 8 - 5, rozhodovali: Brziak, T. Lukáč, Šarišský, 1100 divákov, štvrtiny: 25:19, 18:24, 30:18, 15:20.

 MBK: Kratochvíl 7, Bílik 8, Lowe 13, Thompson 8, Dubovský 5, (Bíňovský 0, Simpson 9, Šoška 9, Maslík 0, Stevens 22, Stojanov 0, Kozlík 7). Tréner: F. Rón.,

 INTER: Tucker 8,, Garnett 14, Delič 4, Rančík 28, Skibnievski 6 (Bulatovič 0, Miloševič 6, Sedmák 11, Musil 0, Kuffa 3, Urland 0, Graham 4). Tréner: A. Naglič.

František Rón (tréner Komárna): „Klobúk dole pred chalanmi, pretože do tohto zápasu dali všetko srdce a energiu. Pridali sme aj to, čo mi v minulých súbojoch chýbalo: disciplínu a plnenie úloh, ktoré si povieme pred zápasom. Chcel by som sa poďakovať fanúšikom, pretože to bol náš šiesty hráč. “

Aramis Naglič (tréner Interu): „Dnes rozhodlo srdce Komárna, ktoré im vyhralo zápas. My sme sa nemohli dostať do tempa, väčšinu vecí sme robili individualisticky. Nemôžem byť s tým spokojní. Individualisti nebudú majstri, titul vyhrá tím. “