Piatok, 14. august, 2020 | Meniny má MojmírKrížovkyKrížovky
FUTBAL V. LIGA VÝCHOD

Ďalší líder na štíte Svätého Petra. Strelecká prestrelka pre Čaku

Prinášame výsledky, komentáre a tabuľku aktuálneho kola futbalovej V. ligy Východ.

Čaka – Podhájska 4:3 (2:3)

Domáci začali zápas veľmi dobre, keď po rýchlej akcii Straňáka viedli 1:0. V 30. minúte za domácich zvyšoval Martinček už na 2:0. Domáci však po tomto góle poľavili a hosťom sa podaril vstreliť kontaktný gól na 2:1. Hostí tento gól nakopol ku lepšiemu výkonu a v priebehu troch minút ešte pred polčasovou prestávkou sa im podarilo otočiť stav stretnutia na 2:3. Po dohovore domáceho trénera v polčasovej prestávke domáci nastúpili opäť s väčšou iniciatívou a podarilo sa im vyrovnať. O konečnom výsledku rozohdol krásnou strelou Klinka. Hostia však hrali dobrý a bojovný futbal a zanechali dobrý dojem.

• Góly: Straňák 2, Martinček, Klinka – Suchánek 2, R Výletelka

• ČAKA: Krnčan – Martinček, Srna, Mudroň, Meszároš (59. Fogád), Martin Tóth, Marek Tóth, Lešťan, Straňák, Jančo

•PODHÁJSKA: Michalíček – Podhorec, Csoknai, P. Ševčík, Kiš (80. Ševčík), Koreň, Lipták (60. Polák), Habrman (90. Varga), Nagy, Janák, Suchánek

Marcelová – Tlmače 5:0 (3:0)

Zápas začal s pol hodinovým oneskorením z dôvodu meškania hosťujúcich hráčov. Pre domácich to však bol jednoznačný zápas, v ktorom viedli už v polčase o 3 góly. Bezzubí hostia domácich takmer neohrozili, keď sa na polovicu domácich dostali len dva krát. Domáci v druhom polčase pridali ešte dva góly a mali niekoľko šancí, ktoré však už nepremenili.

• Góly: Z. Vörös 2, K. Vörös, P. Németh, Pvioda, R Šandrik

• ČAKA: Hallman – Trenčík, Horián, Bazinský, Zsidek (Tóth), Kürthy, Németh, Torök, Pivoda, Z. Vörös, Paulík (Gumbér)

Kozárovce – Bešeňov 5:1 (4:1)

Jednoznačný zápas pre domácich, ktorí vyhrávali 2:0 už v 7. minúte. Hosťom sa vzápätí podarilo znížiť, avšak to bola ich jediná vážnejšia akcia, ktorú si vytvorili počas celého zápasu. Zvyšný priebeh zápasu mali domáci už jednoznačne vo svojich rukách, keď v prvom polčase pridali ešte dva góly v druhom Koláček uzavrel na konečných 5:1.

• Góly: Chlpík 3, M. Lenard, Koláček – Ulický, R Póriš, 250 divákov

• KOZÁROVCE: Oboňa – Koláček (54. Ďurina), Gáfrik (66. Kosmály), B. Lenard, M. Švolík, M. Lenard (68. Balážek), Rakica, Chlpík, Havran, M. Ďurovič, Hagara

•BEŠEŇOV: Hajdu – Ludaš, Kováč, Gubó, Kušnierik (72. Kálazy), Vadkery (62. Farkaš), Kukan, Ivan, Ulickým Balogh (79. Bernáth), Varga

Tvrdošovce – Nesvady 3:1 (2:1)

Domáci začali veľmi dobre, darilo sa im vyvíjať tlak už od prvej minúty. Prvý gól však vstrelili hostia, ktorí sa po zlej rozohrávke domácej obrany presadili. V 18. minúte bol však prenikajúci Tóth nedovolene zastavený už v pokutovom území a nariadený pokutový kop premenil Csabai. Domáci si aj po tomto góle vytvorili niekoľko dobrých šancí. Ďalšia sa im však podarila vyžiť až v 32. minúte, keď sa krásnym lobom z 35 metrov presadil Dikác. V druhom polčase, v 58. minúte po nedorozumení A. Molnára s hosťujúcim brankárom sa presadil Dikác do prázdnej brány. Hosťom sa však počas celého zápasu darilo vytvárať si šance, ktoré však ostali nevyužité. Hostia v tomto zápase pochválili aj hlavného rozhodcu Majchera, ktorý podal veľmi dobrý a korektný výkon.

• Góly: 18. Csabai (z 11 m), 32. a 58. Dikác – 15. Konc, R Majcher, 250 divákov

• TVRDOŠOVCE: Molnár – Tóth, Csabai, Vince (86.Ladič), Látečka, Slabécius (58. Benko, 82. Bahorec), Lakatos, Kanás, Kluka, Dikác, Spevák

• NESVADY: Bránický – Varga (72. Pásztor), Csabány, Andris, A. Molnár, Matúš, Švanter (65. Valko), Contos (46. Hengerics), Csonka, Haris, T. Molnár, Konc

Zlatná na Ostrove – Bánov 4:2 (3:0)

Domáci v prvom polčase veľmi dobrou hrou načali súpera, keď v polčase vyhrávali už o 3 góly. Hostia sa však v druhom polčase v 60 minúte ujali iniciatívy a dostali domácich pod tlak. Vytvoriť sa im však podarilo iba dve šance, z ktorých aj skórovali.

• Góly: 19. Gál, 29. Jandáš, 46. Olajoš, 73. Turza – 78. Varga, 81. Meszáros, R Gembický, 150 divákov

• ZLATNÁ: Házi – Jakab (64. Lelkeš), Horváth (38. Gyorgy), Bohoš, Gál, Olajoš, Turza, A. Csonka, N. Csonka (74. Šušik), Jandáš, Babin

•BÁNOV: Košan – Kramár (60. Guláš), Zsmlye, Valachovič, Štefánik, Sádecký, Varga, P. Šimunek, Vitko, Brezík (25. Meszáros), Zajíček

Svätý Peter – Hurbanovo 3:2 (1:1)

Vo Svätom Petri sa odohralo susedské derby s peknou diváckou kulisou. Začali ho lepšie domáci, Cseplye však prvú veľkú šancu nevzyužil. Presdil sa až Lakatos v 29. minúte. O 10 minút na to však Cigel vyrovnal. Do polčasu mali ešte dobrú šancu domáci, avšak Lakatosa po hlavičke vychytal Bilko. Druhý polčas začal znovu lepšie pre domácich, keď dobrú šancu zahodil Cseplye. Na koňa sa však dostali domáci, ktorí v 63. minúte viedli 1:2. Líder tabuľky však veľmi dlho neviedol, keď sa v priebehu 5 minút presadili domáci dva krát a otočili priebeh zápasu. Obe mužstvá mali do konca zápasu ešte dve veľké šance, avšak Lakatos, aj Cingel nastrelili len do žrde.

• Góly: 29., 54. Lakatos, 57. Vida – 39. Cingel, 63. Kóša, R Patka

• PETER: Hudák – Molnár (70. Péntek), Varga, Vida (89. Badala), Halász, Urbánek, Cseplye, P. Varga, Zsikay, Lakatos, Csapó

• HURBANOVO: Bilko – Kádek, Lacza (67. Berecz), Pastorek, Kóša, Pajtinka, Tóth (70. Tárnok), Pupák (80. Somík), Král, Cingel, Gelle

Komjatice – Dolný Ohaj 2:1 (0:0)

V prvom polčase sa hral nezáživný futbal, bez tempa a s minimom šancí. Po príhovore domáceho trenéra cez polčasovú prestávku domáci zapli na väčšie obrátky a v 52. minúte Šebík po peknej prihrávke otvoril skóre zápasu. Domáci opäť poľavili a hosťom sa podarilo vyrovnať zásluhou P. Ferusa. Domáci však doma o body prísť nechceli a v 76. minúte rozhodol o výsledku Mokráš.

• Góly: R Bakači

• KOMJATICE: Hajnala – Orosi, Marek Mokráš, Juhás, Šebík, Soboňa (80. Kmeťo), Konderík, A. Buranský (78. J. Buranský), Martin Mokráš, Kalužák (68. Garai)

• OHAJ: Barták – Podbehlý (96. Švajda), Filo, P.Ferus, Šulák, Majerčík, J.Pétery, Turan, Palacka, M.Ferus (84. Slobodník), Hatala