Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky
FUTBAL - IV. LIGA JUHOVÝCHOD

Imeľ ubránil nečakanú remízu

Prinášame výsledky, komentáre a tabuľku aktuálneho kola futbalovej IV. ligy Juhovýchod.

Imeľ (v červenom) remizoval vo Volkovciach.Imeľ (v červenom) remizoval vo Volkovciach. (Zdroj: (DT))

Kolárovo - Želiezovce 2:0 (1:0).

V prvých 20 minútach sa hralo medzi šestnástkami bez výraznejších šancí na oboch stranách. zápasu otvoril po krížnom centri zblízka Magyar. Hostia postupne začali preberať iniciatívu, pokúšali sa vyrovnať, ale svoje šance nepremenili. O osude zápasu rozhodol v 89. min. Magyar, ktorý využil chybu hosťujúcej obrany a na dvakrát prekonal brankára.

Góly: 32. a 89. Z. Magyar. R Miksa, 200. FK: Róm - P. Máté, Musitz, Zuzula, Tóth, R. Kürti, Glofák, Zs. Máté, Magyar, Krnáč (61. Kertész), A. Kürti (89. Šíma). MŠK: Straňák - T. Rotík, Karkó, Začka, Duchoň, Barecz, Kokoška, Valach (72. Vavrík), S. Rotík, Tóth, Herceg (82. Bencsík).

ViOn B/Volkovce - Imeľ 1:1 (0:0)

Hostia sa zamerali na absolútnu defenzívu a často bránili s desiatimi hráčmi. V 44. min. bol faulovaný Chovanec, ale penaltu Kormana Balogh vychytal. Po obrátke domáci viac pritlačili súpera, ale paradoxne jeden z dvoch priamych kopov skončil za chrbtom Školníka. Bod pre ViOn zachránil Chovanec.

Góly: 74. J. Chovanec - 63. M. Lovász. R Černej, 150. VION B: Školník - Mikuš (85. Skladan), P. Kozolka, T. Kozolka, Vnad, Gábriš, Korman, Pinter, Baumeister, K. Kováč (46. Bakalár), Chovanec. IMEĽ: Balogh - A. Šimonič, Kováč, Csontos, Bacigál, M. Lovász, Oršulík, J. Lovász (66. Zemanek), K. Németh (79. J. Šimonič), Kender, Čontoš.

Hontianska Vrbica - Veľký Meder 0:5 (0:2).

Prvý polčas začal s miernou prevahou V. Medera, prvú šancu na hosťujúcej strane nevyužil Ferenczi, ktorý už ale o päť minút nezaváhal. V 25. min. boli po vzájomnej potýčke vylúčení Kalman s Vargom. Domáci vlastenec tesne pred koncom polčasu znamenal dvojgólové vedenie hostí, ktorí svoje skóre zveľadili aj po obrátke.

Góly: 20. Ferenczi, 45. vlastný, 52. Gögh, 62. Föglein, 79. Ferenczi. R Sékely, 150. DRUŽST.: Haramia - Juhász, Gubo (48. Herák), Matúš, G. Kačmárik, Sluka (82. Hudec), Magda, Patrik Pilinský, Šimonovič, Horský, Pavel Pilinský, Kalman. MŠK: Gyuru - Tuschel, Föglein, Varga, Filipský, Murányi, Csápai (83. Buka), Gögh (78. Demeter), Ferenczi, Pisár (75. Csölle), Musil.

Nový Život - Štúrovo 4:0 (1:0)

V 3. min. hosťujúci brankár zle odhadol malú domov a jeho zaváhanie potrestal Haulík. V ďalšej šanci išiel sám na Suchovského Lengyel, ktorý ale neuspel. Veľké príležitosti mali aj Nyársik s Maričom, skóre sa tiež nemenilo po kontrách Kianeka s Bábskym na konci polčasu. Hráčom zjavne pomohol dohovor v kabíne a druhý polčas priniesol tri krásne góly, pri ktorých je Nyársikova štatistika 1+2.

Góly: 3. E. Haulík, 59. Sz. Nyársik, 64. P. Horváth, 89. L. Lengyel. R Kozolka, 200. N. ŽIVOT: Mezei - Horváth, Adamica, Marič, A. Meszáros, Nyársik, Haulík (73. T. Meszáros), T. Skuby, A. Skuby (66. Kiss), Lelkes (54. Németh), Lengyel. MŠO: Suchovský - Kunyik (66. Baka), Urblík, Saláta, Štugel, Molnár (56. Simonka), Kianek, Góra, Balogh, Repka (56. Tóth), Bábsky.

Váhovce - Šurany 2:2 (1:0)

Skvelý prvý polčas z pohľadu domácich dokonal tesne pred prestávkou Borš. Šurany tak inkasovali vôbec po prvýkrát v jarnej časti! V druhom dejstve hostia pridali na obrátkach a dvomi zlepenými gólmi sa dostali do vedenia, keď Švajda využil zaváhanie Javora a Simonides bol na konci rýchlej kontry. V nadstavení však hosťujúca obrana zabudla na Borša, ktorého dorážka znamenala deľbu bodov.

Góly: 40. a 90.+ R. Borš - 73. M. Švajda, 75. M. Simonides. R Pecek, 150. ŠK: Javor - Mikulec, Takáč, Rosinský, Onofrej, Kikuš, Sloboda (61. Jakubec), Klatt, Borš, Šercel, Dubnička. ŠK: Mráz - Halás (67. Tinák), Hurík, Procházka, Schroner, Tvrdoň, Dudáš, Blaho, Simonides, Švajda, Chudík (46. G. Mlynár).

Dvory n/Ž. - Veľké Lovce 3:1 (2:1)

V okresnom derby sa videli diváci výborný futbal, hralo sa hore-dole. Aktívny Cingel našiel presnými centrami Hrušku a Dobrého, medzitým vyrovnával Peciar. Po zmene strán začali domáci brániť výsledok, hostia zacítili šancu a Alaksa bol v plnej permanencii. Víťazstvo Dvorov poistil v poslednej minúte Dobrý po nájazde do otvorenej obrany.

Góly: 13. R. Hruška, 36. a 90. D. Dobrý - 29. P. Peciar. R A. Takács, 250. TJ: Alaksa - Kostoláni, Dékány, Gašparík, Horňáček, Hruška Dobrý, Sarközy (64. Kovács), Mach, Cingel, Szabó (46. Deszát). V. LOVCE: Madarász - Gočala, Galovič, Pavlatovský, Hajko, Endrödy, Kubištel, Mihók (68. Zima), T. Bagala (62. Gubrica), Peciar, Andrášik.

Ostatné výsledky: DAC B - Močenok 4:1 (4:0), Vrakúň - ČFK Nitra 2:1 (1:1)

NAJLEPŠÍ STRELCI: 14 - L. Matušica (V. Meder), 13 - A. Rózsa (Močenok), R. Pintér (ViOn B/Volkovce), D. Dobrý (Dvory n/Ž.), 12 - Z. Csápai (V. Meder).⋌(NM, JB)

ZOSTAVA KOLA: B. Alaksa (Dvory n/Ž.) - L. Kostoláni (Dvory n/Ž.), T. Oršulík (Imeľ), P. Horváth (N. Život) - T. Lénárth (DAC B), Sz. Nyársik (N. Život), P. Zvoncsár (Vrakúň), M. Kramný (ČFK Nitra), P. Klatt (Váhovce) - Z. Magyar (Kolárovo), I. Ferenczi (Veľký Meder).

1. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť
  2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  7. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  1. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  2. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

Zaočkovali už aj dve stovky zamestnancov v domovoch dôchodcov

Nemocnica v Komárne v uplynulých dňoch zrealizovala vakcináciu zamestnancov seniorských centier v regióne.

Na očkovanie sa používajú striekačky s ihlami s mŕtvym priestorom v ich hrote. Ilustračné foto.

Poslanci schválili rozpočet Nových Zámkov na rok 2021

Vyše 17 miliónov eur plánuje mesto vybrať na daniach.

Súčasné Hlavné námestie v Nových Zámkoch.

Predčasný koniec prišiel v najnevhodnejšiu chvíľu

Pandémia koronavírusu narušila v Kolárove aj oslavy storočnice futbalu.

Záber zo stretnutia proti rivalovi z Hurbanova, ktoré Kolárovčania (v červenom) vyhrali 1:0.