Sobota, 15. máj, 2021 | Meniny má ŽofiaKrížovkyKrížovky

Na Liptove dráma s nešťastným koncom pre Union. Z Humenného sa vracali s plným bodovým ziskom

Futbalistky novozámockého FC Union zohrali v stredu v Liptovskom Mikuláši finálový zápas Slovenského pohára, v ktorom podľahli Slovanu najtesnejším rozdielom. Chuť si napravili v nedeľu v Humennom.

FC Union Nové Zámky – ŠK Slovan Bratislava 1:2 (1:1)

Úvod zápasu sa niesol v réžii stredopoliarky Slovana Šuškovej. Jej prvú strelu v 8. minúte ešte zblokovali obrankyne Unionu, no o tri minúty napriahla pravačkou opäť a utešenou strelou spoza 16-ky nedala šancu brankárke Kubíkovej – 0:1.

V 18. minúte sa dostali k slovu hráčky Unionu. Andisiwe Mgcoyi vysunula peknou kolmicou Rybanskú, tá však mierila iba do stredu brány exnovozámčanky El Dahaibiovej. S pribúdajúcimi minútami sa Union čoraz častejšie dostával pred bránu Slovana.

Snaha bola korunovaná v 39. minúte, kedy po zaváhaní obrany Slovana Nikola Rybanská na dvakrát prekonala brankárku Slovana. Do kabín tak odchádzali družstvá za nerozhodného stavu 1:1.

Do druhého polčasu vstúpili lepšie belasé. V 50. minúte sa presadila na pravej strane ihriska Alexandra Hollá a jej spätnú prihrávku premenila Dana Fecková na vedúci gól Slovana – 1:2. V ďalšom priebehu zápasu prebrali iniciatívu hráčky Unionu. Dominovali v strede poľa a z tlaku vyplynuli skrumáže a gólové príležitosti.

V 72. minúte odvracali hráčky Slovana z bránkovej čiary, o tri minúty po hlavičke Korytárovej opäť odvracali hráčky Slovana loptu z bránkovej čiary na roh. Slovan v závere ubránil víťazstvo a obhájil triumf v Slovenskom pohári.

FC: Kubíková - Nagyová (52. Laurincová), Jacky Messomo, Korytárová, Koleničková, Čupajová, Krisztín, Rybanská, Andisiwe Mgcoyi, A. Horváthová (72. Fábián), Palicová.

ŠK: El Dahaibiová - Mravíková, Šušková, Hollá, Fecková, Vojteková, Fatulová (84. Hviščová), Rybárová, Cerovská, Kujovičová (70. A. Tóthová), Práčková.

Góly: 39. Rybanská – 11. Šušková, 50. Fecková.

Rozhodoval: Štrpková, 620 divákov

Povedal po zápase:

Róbert Ganczner, tréner Unionu: „Dnešný zápas bol dôstojným vyvrcholením finále Slovenského pohára, zápas potvrdil, že sa stretli momentálne dve najlepšie družstvá. Zápas mohol uspokojiť aj náročnejšieho diváka, Slovan mal dnes viac športového šťastia.“

I. LIGA ŽIEN

ŠK Štich Humenné - FC Union Nové Zámky 0:5 (0:3)

Hosťujúci celok bol počas celého zápasu lepším družstvom a domáce prakticky do ničoho vážnejšieho nepustil.

Góly: 6. a 49. Krisztín, 57. MgCoyi, 40. Koleničková, 59. Korytárová.

FC Union: Kubíková - Laurincová, Čupajová, Palicová (46. Fabian), Horváthová, Rybanská (46. Oroji), Mesommo, Korytárová (74. Pauerová), Koleničková, (64. Nagyová), MgCoyi, Krisztín (60. Szalaiová). Tréner: R. Ganczner.

Ostatné výsledky: Lady Team - Šaľa 6:0, Tr. Teplice - Slovan 1:1, Dúbravka - Žilina 0:2, Selce mali voľno. Dohrávky: Selce - Dúbravka 4:0, Selce - Slovan 0:1.

I. LIGA ŽIAČOK

Lady Team - Šaľa 1:9, Tr. Teplice - Slovan 2:5, Dúbravka - Žilina 1:9, Humenné - N. Zámky 4:0, Selce mali voľno. Dohrávky: Selce - Dúbravka 11:0, Selce - Slovan 1:3.