Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky
HÁDZANÁ

Zápas mali viackrát v rukách. Štart po dráme naprázdno

Novozámčania viedli v piatkovom zápase na pôde posledného celku tabuľky ešte necelé dve minúty pred koncom o dva góly, ale napokon odchádzali z Košíc bez bodového zisku.

Ani góly Borisa Siváka (pri lopte) v závere nepomohli k víťazstvu Štartu.Ani góly Borisa Siváka (pri lopte) v závere nepomohli k víťazstvu Štartu. (Zdroj: (JH))

MHK Košice - HC Štart Nové Zámky 29:28 (12:14)

Úvod zápasu dvoch celkov zo spodku tabuľky bol vyrovnaný, družstvá sa striedali vo vedení. Zlom nastal medzi 11. a 22. minútou, kedy Štart ušiel svojmu súperovi na rozdiel až šiestich gólov.

V jeho bráne veľmi dobre chytal mladý Pavlovič a aj v útočnej fáze sa Novozámčanom darilo. V závere polčasu však hostia umožnili Košičanom chybami a odovzdanými loptami vrátiť sa do zápasu. Dvojgólové manko domácich pred druhým dejstvom zďaleka neznamenalo nedostihnuteľnú stratu.

Celý druhý polčas priniesol vyrovnanú a dramatickú hru. Opäť platilo každý chvíľku ťahal pílku. Necelé dve minúty pred koncom za stavu 26:28 to vyzeralo tak, že sa z víťazstva budú tešiť Novozámčania, ale nestalo sa tak. Chyby a nedisciplinovanosť na ich strane znamenali, že domáci dokázali v poslednej minúte vyrovnať. Štart sa desať sekúnd pred koncom v útoku rozhodol hrať bez brankára s ďalším hráčom v poli. Novozámčania však túto možnosť dokonale spackali, keď štyri sekundy pred koncom vyhodili loptu do autu. Košičania príležitosť využili a do opustenej brány strelili víťazný gól, ktorým rozhodne urobili radosť aj svojmu trénerovi Jánovi Kolesárovi, ktorý sa v týchto dňoch dožil okrúhlych štyridsiatych narodenín

Priebeh: 1:0, 2:2, 4:3, 4:6, 6:12, 10:12, 14:15, 17:17, 19:17, 20:20, 23:23, 23:26, 26:28.

Pok. hody: 7/7 - 3/1, vylúčení: 6 - 11, ČK: Pecha - Sivák (obaja za 3 vylúčenia), rozhodovali: Klimko a Klus, 120 divákov.

ŠTART: Pavlovič, Fabian - Monczka 1, Horváth, Čačič 6/1, Barus, Bakos 2, Pogány 1, Szapu 5, Bokol 1, Kurka, Straňovský 3, Ivanov 1. Tréner: Peter Jurík.

Ostatné výsledky 32. kola: Michalovce - Hlohovec 27:30, Modra - Topoľčany 24:31, Prešov - Bratislava.

Program 33. kola: 8.5. (streda) o 18.00 Nové Zámky - Pov. Bystrica, Prešov - Michalovce, Hlohovec - Modra, Topoľčany - Košice, Bratislava má voľno.

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 5 826

Koronavírus: Odberné miesta v Nových Zámkoch (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Nových Zámkoch.