Piatok, 18. október, 2019 | Meniny má Lukáš
BASKETBAL

Tri semifinálové mečbaly pre MBK

Po dramatickom víťazstve v stredu na Spiši, zdolali Komárňania svojho semifinálového súpera aj v sobotu doma a tak sú od finále už iba krôčik,

Amin Stevens (vo výskoku) strelil v zápase 12 bodov.Amin Stevens (vo výskoku) strelil v zápase 12 bodov.(Zdroj: (MD))

Po dramatickom víťazstve v stredu na Spiši, zdolali Komárňania svojho semifinálového súpera aj v sobotu doma a tak sú od finále už iba krôčik.

BK 04 AC LB Spiš. Nová Ves - MBK Rieker Komárno 100:104 pp (23:20, 50:44, 70:66, 88:88), STAV SÉRIE 0:2

Vstup do zápasu mali lepší hostia a v 3. minúte viedli 7:2. V domácom tíme sa potom chytil Hovaňák a Spišiaci otočili skóre. Pekných kombinačných akcií bolo na oboch stranách dosť. Polčasové vedenie domácich o šesť bodov im dávalo šance na úspech. Komárňania však od začiatku druhého dejstva zvýšili tlak v obrane a v 30. minúte opäť prevzali vedenie (73:72).

Vo štvrtej štvrtine sa mužstvá striedali vo vedení a po konečnom stave 88:88 prišlo na rad predĺženie. V ňom mali istejšiu ruku hráči MBK Rieker a tak sa mohli radovať z druhého víťazstva v sérii.

TH: 19/12 – 26/17. FAULY: 24 – 23, TROJKY: 8 – 7, 1200 divákov, ROZHODOVALI: Brziak, Zubák, Karniš. ŠTVRTINY: 23:20, 27:24, 20:22, 18:22. PREDĹŽENIE: 12:16.

MBK RIEKER: Lowe 21, Thompson 15, Bílik 10, Kratochvíl 8, Dubovský 4 (Stevens 22, Simpson 16, Šoška 6, Kozlík 2). Tréner: F. Rón.

FRANTIŠEK RÓN (tréner Komárna): „Platilo to, čo som povedal už po prvom zápase, teda, že Spišská hrá doma dobre v obrane a priamočiaro v útoku. Zapája do hry viacerých hráčov. Bol to ťažký zápas, bránili sme horšie ako v našom domácom stretnutí, vždy sme boli krok pozadu. V predĺžení sme však vyvinuli väčší tlak ako domáci a v dramatickom závere sme preto zvíťazili.“

MBK Rieker Komárno - BK 04 AC LB Spiš. Nová Ves 93:71 (22:16, 46:29, 71:45) - stav série: 3:0

Domáci začali trocha rozpačito, nervózne a tak držali hostia v úvode s MBK krok. V domácom družstve sa nedarilo pod košmi Thompsonovi, ktorého striedal Šoška, čo sa ukázalo byť správne.

Komárno zlepšilo doskakovanie, ale i obranu, v ktorej vynikal Dubovský a tak si predsa len zverenci trénera Františka Róna vypracovali do konca prvej štvrtiny šesťbodový náskok.

Druhá desaťminútovka priniesla už absolútnu prevahu Komárňanov, pričom z hosťujúceho celku im dokázali kontrovať miestami Ewans s Hovaňákom. Sedemnásťbodový rozdiel v prospech domácich v polčase znamenal už pre MBK prakticky definitívu v zápase.

Dominancia domácich nabrala najväčšie rozmery v tretej štvrtine, v ktorej sa rozdiel medzi oboma celkami vyšplhal až na tridsať bodov. V záverečnej štvrtine sa zápas už prakticky len dohrával. Domáci ubrali z plynu a dovolili Spišiakom zmierniť prehru.

TH: 22/15 - 11/9, fauly: 15 - 19, trojky: 8 - 6, rozhodovali: Brziak, Fuska a Pipíška, 850 divákov, štvrtiny: 22:16, 24:13, 25:16, 22:26

MBK RIEKER: Kratochvíl 2, Bílik 8, Lowe 9, Dubovský 6, Thompson 11 (Bíňovský 2, Simpson 17, Šoška 15, Maslík 0, Stevens 12, Stojanov 3, Kozlík 8). Tréner: F. Rón.

Druhé semifinále: Nitra - Inter 76:78 - stav série 1:2.

Štvrté zápasy sa hrajú v stredu 24.4.2013. Komárňania už môžu rozhodnúť o svojom postupe do finále na palubovke s vojho súpera v Spišskej Novej Vsi.