Streda, 22. september, 2021 | Meniny má MóricKrížovkyKrížovky

V Nitre padol poltucet, Lovce ratovali v poslednej minúte

Prinášame výsledky, komentáre a tabuľku posledného kola futbalovej IV. ligy Juhovýchod.

Prinášame výsledky a tabuľku posledného kola futbalovej IV. ligy Juhovýchod.

Želiezovce - Imeľ 1:4 (0:2). Želiezovce nenadviazali na vydarený zápas s Močenkom, na domácom ihrisku podali bezkrvný výkon a podcenili súpera. Hostia naopak potrebujú zbierať body, na zápas sa zodpovedne pripravili, a taktiež potvrdili úspešnú bilanciu proti tomuto súperovi.

Góly: 49. Ľ. Barecz - 39., 41. a 47. R. Kender, 58. A. Simonics. R Sládek, 150. MŠK: Straňák - Karko, Dobiáš (46. Tóth), Začka, Duchoň, Barecz, S. Rotík, Varga (67. Benčík), Valach (61. E. Štuller), Kokoška, Herceg. IMEĽ: Balogh - Kováč, Simonič, D. Csontos, Haris, M. Lovász, Oršolík, J. Lovász, Németh, Kender (84. Takács), R. Csontos.

Kolárovo - ViOn B/Volkovce 2:0 (1:0). Od hostí sa čakalo, že ukážu viac, ale v zápase si vypracovali iba jedinú šancu. Domáci mali príležitosti Kertészom, Glofákom a Magyarom, gól prišiel v 38. min., kedy posledne menovaný prihral R. Kürthimu, ktorý zblízka poslal loptu za chrbát Róma. V druhom polčase sa Kolárovo prezentovalo dobrou hrou a v 73. min. vsietil krásny gól z otočky Magyar. Hostia videli päť žltých kariet, z ktorých dve patrili Skladanovi.

Góly: 38. R. Kürthi, 73. Zs. Magyar. R Lérint, 200. ČK: 67. Skladan (V). FK: Róm - P. Máté, Musitz, Zuzula, Tóth, R. Kürthi (87. Šima), Leckési (38. Krnáč), Kertész, Magyar. VION: Školník - Vnad (72. Haspra), Mikuš, T. Kozolka (40. Kováč), Zemanovič, Korman, Skladan, Bakalár, Baumeister (55. P. Kozolka), Pintér, Chovanec.

Vrakúň - Dun. Streda B 1:0 (0:0). V prvom polčase sa na ťažkom teréne hral nemastný-neslaný futbal a domáci sa cez súpera nevedeli presadiť. Po prestávke najprv hráči Vrakúňa nevyužili tri vyložené šance, ale Hamarovi sa z priameho kopu z 25 m podarilo vymiesť Jamroškovičovu šibenicu. Domáci sa po góle koncentrovali na udržanie výsledku a hostia v útoku nevyprodukovali nič horibilného.

Gól: 64. P. Hamar. R Laco, 250. VRAKÚŇ: Izsmán - Végh, K. Németh, Pilo (88. Szabo), Méry, Borbély, Egri, Hamar (74. Audi), Bódis, Zvoncsár, Tóth (81. Gróf). DAC B: Jamroškovič - Kázmér, Mikuláš, Ágh, Helész (73. Kondé), Lénárth, Fieber, Salko (68. Farkas), A. Érsek, Ndjandja, Varga.

ČFK Nitra - Hontianska Vrbica 6:0 (4:0) . Domáci hráči rozhodli o výsledku zápasu prakticky už v prvom polčase. Hostia síce odolávali, no v 26. min. poslal ČFK do vedenia Mošať. Gól naštrbil sebadôveru Vrbice a Nitra pridala ďalšie tri góly ešte do prestávky. Keď krátko po nej pridal piaty domáci gól Bisák, o víťazovi nebolo pochýb. Tempo hry v druhej časti už nebolo také ako pred prestávkou. Domáci kontrolovali priebeh, hostia sa prakticky ani nesnažili útočiť. Víťazstvo ČFK je jasne zaslúžené.

Góly: 26. L. Mošať, 32. F. Dedič, 39. Ľ. Serenčéš, 45. F. Buday, 48. M. Bisák, 81. vlastný. R Opatovský, 100. ČFK: Wágner - Dedič, Mošať, Balabáš (62. Kramný), Javorčík, Ondruška (62. Lieskovský), Budaj (62. Čiffáry), Kurej, Bisák, Charizopulos, Serenčéš. DRUŽST.: Haramia - Juhász (65. Hudec), Gubo, G. Kačmarík, Adami, A. Kačmarík, Hovan (58. Magda), Kalman, Horský, Pilinský, Valentík.

Močenok - Veľký Meder 0:2 (0:1). Hráči V. Medera prevýšili domácich po technickej stránke a z niekoľkých gólových šancí dokázali využiť dve. Domácim nechýbala bojovnosť, ale ich snahu spraviť niečo s výsledkom definitívne stopla 66. min., kedy zraneného záložníka Slíža musel striedať posledný možný náhradník, brankár Valenský.

Góly: 12. R. Pisár, 56. J. Varga. R Obeda, 200. FK: Fitere - Slíž (66. Valenský), Pilo, Meszáros (56. Beták), Meško, Lalúch, Kostoláni, Kotlár, Vencel (46. Tichá), Danada. MŠK: Gyuru - Tuschel, Föglein, Varga, Lenárt, Filipský, Muráni, Gögh (80. Csápai), Ferenci, Pisár (88. Rózsa), Musil.

Veľké Lovce - Štúrovo 1:0 (0:0). Obe mužstvá hrali kvalitný futbal, i keď sa do výraznejších šancí nedostávali. V 54. min. sa spoza šestnástky nádherným priamym kopom presadil Andrášik. O tom, že tento gól mal cenu troch bodov rozhodol Peciar, ktorý v 90. min. ratoval loptu na bránovej čiare.

Gól: 54. I. Andrášik. R Zemko, 150. V. LOVCE: Madarász - Gočala, Lontoš (74. Štofko), Pavlatovský (86. Zima), Hajko, Medgyesi, Peciar, Obložinský, M. Bagala, Mach, Andrášik (90. Mihók). MŠO: Prohászka - Molnár (79. Simonka), Štugel, Saláta, Góra, Valent, Urblík, Tóth (68. Repka), Balogh, Baranyai (79. Kunyik), Bábsky.

Šurany - Nový Život 4:0 (0:0). V prvom polčase bolo vidieť, že mužstvá mali prestávku a hra sa odvíjala prevažne medzi šestnástkami, pričom mierna prevaha bola na kopáčkach domácich. V druhom polčase bleskový gól Tvrdoňa zo skrumáže nakopol Šurany k lepšiemu výkonu a dve dobré šance hostí pohotovo zlikvidoval Mráz.

Góly: 46. R. Tvrdoň, 67. Halás, 83. a 89. G. Mlynár. R Kvaššay, 450. ŠK: Mráz - Procháczka, Piskla, Tvrdoň, Dudáš, Gábriš, Blaho, Schroner, Švajda (68. Simonides), Halás, Mlynár. N. ŽIVOT: Dobrý - Horváth, Adamica (46. Lelkes), Marič (70. Haulík), Kuczman, Nyársik, Király, T. Skuby, G. Skuby, Meszáros, Lengyel.

Váhovce - Dvory n/Ž. 1:1 (0:1). V svižnom zápase sa zrodilo množstvo nevyužitých šancí. Domáci mohli ísť do vedenia, ale Šercel svoje dve príležitosti nepremenil, naopak hosťom sa podarilo skórovať hneď z prvej šance. V druhom polčase si Váhovce vytvorili tlak, z čoho rezultoval vyrovnávajúci gól, po ktorom však hra trocha upadla. Vzhľadom na celkový priebeh je remízový rezultát zaslúžený.

Góly: 58. T. Kikuš - 38. R. Cingel. R Mlinkovics, 100. ŠK: Javor - Mikulec, R. Takáč, Rosinský, Onofrej, Kikuš (60. Karácsony), Holub, Klatt, Šercel, Dubnička, Jakubec (60. Lukáč). TJ: Alaksa - Kostoláni, Dékány, Takáč, Gašparík, Kóša, Kováč (32 Hruška), Szabo (67. Sárközi), Dobrý, Mach, Cingel.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 12 - A. Rózsa (V. Meder), R. Pintér (FC ViOn B), 10 - Z. Csápai (V. Meder), T. Bábsky (Štúrovo), R. Pisár (V. Meder).