Piatok, 22. september, 2017 | Meniny má Móric
BASKETBAL

MBK sa s baníkmi nemaznal. Na Hornú Nitru už nemusí

Basketbalisti MBK Rieker Komárno porazili svojho štvrťfinálového súpera z Handlovej 3:0 na zápasy.

V podkošovom súboji Amin Stevens (35) proti trom brániacim Handlovčanom.(Zdroj: (MD))

2. štvrťfinálový zápas

MBK Handlová - MBK Rieker Komárno 79:84 (18:28, 45:44, 62:63), stav série - 0:2.

Hostia začali ako z veľkej knihy a vďaka celoplošnej aktívnej hre viedli po necelých troch minútach 9:2. Komárno aj počas nasledujúcich minút prvej štvrtiny kraľovalo na palubovke a po zásluhe ju vyhralo o desať bodov.

MBK Rieker však vôbec nezachytil úvod druhej štvrtiny a po trojke Bridgewatersa to bolo v 13.minúte 27:28! Domáci sa viditeľne chytili a hostia v tejto fáze veľa kazili.

V polovici druhej časti hry Crimmins vyrovnal a Haviar dostal svoj tím prvýkrát do vedenia 34:32. Do konca prvého polčasu sa potom tímy striedali vo vedení, pričom na veľkú prestávku sa šlo za jednobodového vedenia Handlovčanov.

Od začiatku druhého polčasu pokračoval taktický basketbal z oboch strán. Hoci domáci viackrát viedli o kôš, legionári Komárna sa postarali o to, že dve minúty pred koncom tretej časti hry svietil na ukazovateli skóre stav 56:61. Ani tento stav však nebol rozhodujúci.

Domáci ešte raz otočili stav, avšak dôležité body Bílika v samom závere rozhodli o tom, že sa Komárňania po záverečnom klaksóne mohli tešiť z druhého víťazstva v sérii.

TH: 8/7 - 32/22, trojky: 8 - 4, fauly: 26-17, štvrtiny: 18:28, 27:16, 17:19, 17:21.

MBK Rieker: Biňovský 0, Bílik 8, Simpson 18, Šoška 4, Lowe 14, Maslík 0, Dubovský 0, Thompson 20, Stevens 20, Stojanov 0, Kozlík 0. Tréner: R. Rón.

3. štvrťfinálový zápas

MBK Rieker Komárno - MBK Handlová 80:71 (13:17, 37:36, 62:58) - stav série 3:0. Komárno postúpilo do semifinále.

Handlovčania pokračovali vo svojom dobrom výkone z domáceho zápasu a v tretej minúte viedli 8:1. Komárno sa dlho nevedelo chytiť, pričom hostia ťažili z efektívnej streľby a udržiavali si mierny náskok.

V 15. minúte viedli o dva body 25:23 a aj keď im domáci o dve minúty odskočili na 34:27, Bridgewatersova trojka znamenala v 18. minúte vyrovnanie na 34:34.

Druhý polčas začali lepšie Komárňamia a po dvoch minútach vyhrávali 44:36. Ich náskok sa zvýšil aj na 10 bodov 57:47, ale v 30.minúte sa snaživí hostia dotiahli na rozdiel jediného bodu 59:58.

Domáci pôsobili ťažkopádne, hrali kŕčovito a v 34. minúte bol ich náskok len trojbodový 65:62. Potom prišli dve trojky Šošku a domáce vedenie zvýraznil aj dôležitými bodmi Bílik.

Handlová sa však nevzdávala, ale definitívu za štvrťfinálovou sériou dal Simpson, ktorý 90 sekúnd pred koncom zvýšil trojkou na 78:68.

TH: 23/13 - 13/10, trojky: 9-3, fauly: 18 - 22, rozhodovali: Lamoš, Šimko, Hančík, 800 divákov, štvrtiny: 13:17, 24:19, 25:22, 18:13.

MBK RIEKER: Bílik 7, Lowe 12, Stevens 22, Thompson 16, Dubovský 0 (Kratochvíl 0, Šoška 15, Biňovský 0, Simpson 8, Stojanov 0, Kozlík 0, Maslík 0). Tréner: F. Rón.

Ostatné výsledky štvrťfinálových zápasov: Nitra - Svit 77-70 - stav série 2:1, Spišská Nová Ves - Prievidza 96:86 - stav série 2:1, Inter - B. Bystrica

1. Voľby do VÚC 2017 Nové Zámky, Komáro: Zoznam kandidátov na poslancov 1 030