Sobota, 23. október, 2021 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky
FUTBAL V. LIGA VÝCHOD

Sv.Peter neprehral ani s druhým. Hetrikom sa blysli dvaja hráči

Prinášame výsledky, komentáre a tabuľku aktuálneho kola futbalovej V. ligy Východ.

Foto z jesenného zápasu V.ligy východ Hurbanovo (v modrom) - Tvrdošovce.Foto z jesenného zápasu V.ligy východ Hurbanovo (v modrom) - Tvrdošovce.

Hurbanovo – Tlmače 3:0 (2:0)

Domáci sa dostali do rýchleho vedenia, keď už po 19 minútach viedli o dva góly. Hostia boli takmer počas celého zápasu bezzubí, k čomu dopomohlo aj vylúčenie Dosedlu v 24. minúte. V druhom polčase v tlaku poľavili aj domáci a do hosťujúcej siete pridali už iba jeden gól. Okrem týchto troch gólov mali domáci na svojich kopačkách množstvo nevyužitých šancí.

Góly: 11. Cingel, 19. Gelle, 77. Berecz, R Urbanovič, 250 divákov ČK 24. Dosedla

HURBANOVO: Vilko – Jóba, Pastorek (84. Zajac), Kóša, Pajtinka, Pupák (62. Domonkoš), Kádek, Berecz (86. Tárnok)

TLMAČE: Slabý – Izakovič, Dosedla, Líška, Bogdáň (26. Martinka), Kiška, Kissimanoyi (68. Ďatko), Kazár, Titurus, Tóth, Švec

Podhájska – Tvrdošovce 3:5 (2:2)

Do zápasu vstúpili lepšie hostia. Vedenia sa ujali už v 10. minúte po premenenom pokutovom kope a v 28. Kluka zvyšoval už na 0:2. Domácim sa však na ich druhý gól podarilo rýchlo odpovedať a už z ďalšieho protiútoku Nagy znížil na 1:2. Nagy sa do prestávky presadil ešte raz, polčasový výsledok tak bol 2:2. Po zmene strán znovu začali lepšie hostia. Na 2:3 dával v 56. minúte Dikácz. V 70. minúte odpovedal trojgólový strelec Dikácz z pokutového kopu. O zápase rozhodil v 75. minúte Augustín. Domáci sa po tomto góle ešte snažili zápas zachrániť, ale v 87. minúte Dikácz stanovil na konečných 3:5.

Góly: 29., 44.a 70. Nagy (1 z 11m) – 56. a 87. Augustín, 10. Vincze (z 11 m), 28. Kluka, 75. Augustín

PODHÁJSKA: Kálazi – Podhorec, Csoknai, Vargam Tóth (67. Sládeček), Koreň, Lipták (5. šúchal), Habrman, Nagy, Janák, Suchánek (75. Ševčík)

TVRDOŠOVCE: Molnár – Tóth, Csabai, Vincze, Látečka, Augustín, Lakatos (61. Benko), Kanás (78. Slabécius), Kluka, Dikácz, Spevák

Zlatná na Ostrove – Kozárovce 3:1 (0:1)

Prvý polčas priniesol vyrovnaný zápas so šancami na oboch stranách. Hosťom sa však na konci prvého polčasu podarilo využiť jednu zo svojich šancí, keď sa presadil Mráz. Po zmene strán sa iniciatívy ujali domáci. Svoj obrat v zápase začali v 74. minúte, keď sa po Csonkovej prihrávke presadil Tuza. V 81. minúte zvyšoval Csonka na 2:1 a skóre zápasu uzavrel znovu Turza.

Góly: 74. a 89. Turza, 81. Csonka ČK: 78. M. Ďurovič

ZLATNÁ: Házi – Jakab, Bohoš, Gál, Olajoš, Šušík, Turza, Csonka (88. Kováč), Babin

KOZÁROVCE: Oboňa – Benčať, Ďurovič, B. Lenard, M. Lenard, Rakica, Mráz, Havran, M. Ďurovič, Koláček (68. Ďurina)

Svätý Peter – Kalná nad Hronom 0:0

Hostia boli v prvom polčase lepším mužstvom. Ich najväčšia šanca však po Gabašovej peknej strele z 30 metrov skončila len na konštrukcii Hudákovej brány. V druhom polčase prebrali iniciatívu na svoju stranu domáci. Najväčšie šance domácich nepremenili Cslepye, keď hlavou namieril vedľa a Vida, keď nepremenil svoj samostatný nájazd. Oba tými si tak spravodlivo podelili po bode.

R Rečka, 250 divákov

SV. PETER: Hudák – Levanský, Badala, Vida, Varga, Urbánek (62. Molnár), Cseplye, Halász, Zsiksay, Bódiš, Csapó

KALNÁ: Guťan – Hrnčiar, R. Laskó, Hajtó, Zdychavský, Pacalaj, Krivočenko, M. Lackó, Szét (73. Gogora), Gabaš, Zorád

Komjatice – Marcelová 2:0 (1:0)

Domáci začali s veľkým náporom, keď mohli viesť už v 2. minúte zápasu Šebík mieril však len do brvna a jeho spoluhráčom sa loptu do siete doraziť nepodarilo. Domáci si vytvárali množstvo šancí. V prvom počlase využili však len jednu a to v 39. minúte Martin Marenčák. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. V 61. minúte zvýšil na 2:0 Krehák. Hostia si za celý zápas nevytvorili žiadnu vážnejšiu príležitosť.

Góly: 39. Martin Marenčák, 61. Krehák, R Krištín, 200 divákov

KOMJATICE: Hajnala - Barta, Garay, Konderík, Orosi, Soboňa (81. A. Buranský), Šebík, Martin Marenčák, Michal Marenčák, Mokráš (70. Buranský), Krehák

MARCELOVÁ: Hallman – Horián, Tokár, Bazinský, Zsidek (85. Voros), Kosťukevič, Németh, Torok, Gumbér, Tóth (75. Pivoda), Voros (64. Páchnik)

Dolný Ohaj – Čaka 0:0

Prvý polčas sa hral prevažne medzišestnáskový futbal. Hostia dominovali v strede pola, podarilo sa im vytvoriť si jednu vážnejšiu príležitosť, ktorú však nevyužili. Do druhého polčasu nastúpili domáci aktívnejšie. Vytvorili si aj gólovú príležitosť, ktorú však hosťujúci brankár zneškodnil. Hostia umnou hrou nepustili domácich do žiadnej vyloženej šance a podnikali nebezpečné protiútoky, ktoré sa im však premieňať nedarilo.

R Huzovič, 100 divákov

OHAJ: Bartak – Š. Porubský, P. Šulák, Filo, M. Šulák, P. Ferus, Pétery, Hatala, Palacka, M. Ferus (78. M. Pétery), Turan (85. P. Porubský)

ČAKA: Krnčan – Krammer, Fogád, Mudroň, Doborta (26. Klinka), P. Tóth, M. Tóth (90. Meszáros), Srna, Lešťan, Jančo, Martinček

Nesvady – Bešeňov 3:1 (2:1)

Na prekvapenie domácich divákov sa ako prvý vedenia ujali hostia, keď po pekne zahranom priamom kope Kukan otvoril stav stretnutia. Domáci však na seba nenechali dlho čakať a už z nasledujúceho protiútoku sa im podarilo vyrovnať zásluhou Attilu Molnára. Domáci sa po úvodnej štvrťhodine absolútne ujali iniciatívy a hostí už prakticky do ničoho nepustili. Ešte pred polčasovým hvizdom zvyšoval na 2:0 opäť Attila Molnár. V druhom polčase tlak domácich pokračoval. 8 minút pred záverečným hvizdom ešte zavŕšil svoj výborný výkon A. Molnár.

Góly: 11. 44. a 82. A. Molnár – 10. Kukan, R Sliepka, 200 divákov

NESVADY: Bránický – Vaga, Csabány, Andris (76. Hengerics), A. Molnár, Matúš, Horáček, Csontos, Haris, T. Molnár (85. Papáček), Dikan (65. Pásztor)

BEŠEŇOV: Hajdu – Ludaš, Kováč, Gubó, Kušnierik, Kálazi, Kukan, Ivan, Ulický, Balogh (77. Farkaš), Varga