Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky
BASKETBAL

Na záver víťazstvo nad Svitom a postup do play-off z 1. miesta

Domácim víťazstvom nad Svitom si komárňanskí basketbalisti zabezpečili postup do play-off z najvýhodnejšej pozície.

Komárňan Šoška (v bielom) sa presadil medzi troma brániacimi hráčmi.Komárňan Šoška (v bielom) sa presadil medzi troma brániacimi hráčmi. (Zdroj: (MD))

ŠKP Banská Bystrica - MBK Rieker Komárno 89:64 (25:14, 44:33, 63:53)

Prvá minúta stretnutia vôbec nenasvedčovala tomu, ako sa zápas bude vyvíjať. Komárno v nej viedlo 5:0 a vedenie si udržiavalo do 4. minúty. Potom sa v domácom družstve prebudil Ahmetbašič, ktorý takmer sám privodil zvrat vo výsledku.

Pod jeho vedením vyhrali Bystričania jasne prvú štvrtinu. Na začiatku druhej sa Komárňania zahryzli do svojho súpera a v 14. minúte znižoval trojkou Dubovský na 27:21 z pohľadu domácich a v 19. minúte po zlepšenej defenzíve to hostí to už bolo iba 37:33 v ich neprospech.

Komárno sa dobre držalo ešte aj v tretej štvrtine po ktorej bol náskok domácich len desaťbodový. Domáci tím však absolútne dominoval v záverečnej štvrtine, ktorú vyhral o 15 bodov a uštedril tak súperovi vysokú prehru.

TH: 19/11 - 24/17, trojky : 8 - 7, fauly: fauly: 25 - 24, štvrtiny: 25:14, 19:19, 19:20, 26:11, rozhodovali: Lukáš T, Fuska, Šarišský, 350 divákov.

MBK Rieker: Stevens 17, Stojanov 10, Dubovský 8, Lowe 8, Kratochvíl 7, Thompson 5 Šoška 4, Simpson 3, Maslík 2, Kozlík 0, Bílik 0. Tréner: F. Rón

MBK Rieker Komárno - BK Iskra Svit 100:77 (21:14, 48:37, 68:53)

Komárňania zabudli na vysokú prehru z Banskej Bystrice a od začiatku až do konca boli jasnými pánmi na hracej ploche.

Vyhrali všetky štyri štvrtiny a na záver sa publikum mohlo tešiť nie len z víťazstva, ktoré znamenalo postup MBK Rieker do play off z prvého miesta, ale aj z populárnej stovky, ktorá zasvietila na strane domáceho celku po záverečnom klaksóne.

TH: 26/18 - 20/14, fauly: 19 - 24, trojky: 6 - 7, štvrtiny: 21:14, 27:23, 20:16, 32:24), rozhodovali: Pipíška, Matejčík a Szibilla, 750 divákov.

MBK Rieker: Kratochvíl 4, Bílik 17, Lowe 13, Thompson 14 ( Stevens 28, Simpson 9, Šoška 6, Kozlík 5, Stojanov 0, Kozlík 0, Bíňovský 0, Maslík 0). Tréner: F.Rón.

Ostatné výsledky 27.kola: Prievidza - Handlová 92:77, Spiš.N. Ves - B. Bystrica 107:105, Levice - Nitra 75:73, Inter mal voľno.

Tabuľka po základnej časti:

Víťaz základnej časti Levice však v play-off extraligy hrať nebudú, takže štvrťfinálové dvojice majú nasledovnú podobu.

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 5 826

Koronavírus: Odberné miesta v Nových Zámkoch (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Nových Zámkoch.