Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky
BASKETBAL

Policajti veľmi ľahkým sústom. Spod Tatier odišli s dlhým nosom

Komárňanským basketbalistom sa po ľahkom víťazstve nad Banskou Bystricou vo Svite bodovať nepodarilo.

Zakončuje Amin Stevens (35), prizerá sa Bílik.Zakončuje Amin Stevens (35), prizerá sa Bílik. (Zdroj: (MD))

MBK Rieker Komárno – ŠKP Banská Bystrica 98:76 (28:19, 50:45, 74:59)

V úvode vyhrávali hostia 6,:4, avšak ich náskok sa veľmi rýchlo rozplynul a od 4. minúty sa domáci naštartovali ako sa patrí. V 9. minúte vyhrávalo Komárno 26:24 aj zásluhou 12 bodov pivota Thompsona. Až do 16. minúty si domáci udržiavali dvojciferný náskok, ale potom zabrali Bystričania. V 19. minúte znížili na rozdiel troch bodov 43:46 z ich pohľadu a až do konca prvého polčasu držali vyrovnaný priebeh. MBK sa opäť odpútal od svojho súpera v 26. minúte, keď trojka Bílika s faulom znamenala už trinásťbodový náskok 64:51.

Od tejto chvíle to už bola jasná záležitosť domácich, ktorí viedli v 34. minúte 79:61 a necelé dve minúty pred koncom dokonca o 24 bodov 92:68l

MBK RIEKER: Bílik 22/4 trojky, Thompson 17, Dubovský 5, Kratochvíl 5, Lowe 2 (Stevens 18, Šoška 14, Simpson 8, Kozlík 7, Maslík 0). Tréner: F. Rón. l TH: 29/24 – 19/6. FAULY: 20 – 25. TCH: 37. lavička hostí. TROJKY: 10 – 4. 550 divákov. ROZHODOVALI T. Lukáč, Lamoš, Hančík. ŠTVRTINY: 28:19, 22:26, 24:14, 24:17.

BK Iskra Svit - MBK Rieker Komárno 97:86 (26:19, 38:20, 16:25, 17:22)

Prvý polčas prehrali hostia katastrofálnym rozdielom o 25 bodov, keď sa im vôbec nedarila streľba. V druhej časti hry sa Komárňania snažili ešte dačo s výsledkom urobiť a podarilo sa im vzhľadom k prvému polčasu uhrať prijeteľnú prehru.

Najviac bodov: C. Jackson 27, Channels a Bond po 14 - Stevens 26, Thompson 25, Simpson 12 TH: 23/15 - 17/11, fauly: 19 - 19, trojky: 10 - 5, rozhodovali: Brziak, Kúkelčík, Daňo, 600 divákov

Ostatné výsledky 36.kola: B.Bystrica - Spiš. Nová Ves 84:74, Handlová - Prievidza 73:71, Nitra - Levice (4.3), Inter mal voľno.

Program 4.kola: 6. marec 2013 Prievidza - Komárno, Nitra - Inter, B.Bystrica - Svit, Levice - Handlová, Spiš. Nová Ves má voľno.