Pondelok, 20. január, 2020 | Meniny má Dalibor
ATLETIKA

Tituly pre K. Hegedüsovú a P. Slošárovú

V dňoch 16. a 17. februára pokračovala tohtoročná ani nie mesiac trvajúca majstrovská atletická halová sezóna Majstrovstvami Slovenska žiactva a juniorov.

Majstrovskú sezónu začali najmladší žiaci

V sobotu začala majstrovskú sezónu na úrovni M SR najmladšia kategória žiactva.

Ako sme Vás už v minulom čísle informovali, o jediný titul sa tu pre AC Nové Zámky postarala Patrícia Slošárová, zverenkyňa trénera Ľudovíta Ivolku, ktorá výkonom 13,55 nie len že prekonala svoj žiacky halový klubový rekord ako i klubový dorastenecký rekord, ale týmto výkonom ako prvá na Slovensku splnila účastnícky limit na súťaž olympijských nádejí EYOF v holandskom Ultrechte.

O dve strieborné medaile sa postarala dvojica bežcov na 1500m. Medzi dievčatami ju získala Barbora Kobolková v osobnom rekorde 5:24,80 a medzi chlapcami aj po prekonaní choroby Matúš Verbovský v čase 4:38,49.

O tretiu striebornú medailu sa postaralo kvarteto šprintérov v štafete na 4x200m v zložení Levente Redecký, Tomáš Kosiba, Mário Sellár a Lukáš Szikora časom 1:47,45.

O bodované finálové umiestnenia sa ešte postarali Adrián Petrina 4. miestom v behu na 800m (2:13,87) , Líza Gamsjager a Viktória Čériová v behu na 800m 6., resp. 7. miestom časmi 2:36,31 a 2:37,31. Siedmy skončil ešte M. Sellár v behu na 300m(42,51).

Pokračovali juniori

V nedeľu mali svoj šampionát juniori. O jediný titul a svoj 6. v poradí sa postarala Kristína Hegedúsová z bežeckej skupiny trénera Jána Botchera, ktorá s výrazným náskokom zvíťazila v behu na 1500m časom 4:50,89. Opäť bez medaile neskončila už so 4 kg náčiním P.Slošárová, ktorá skončila medzi juniorkami na 2. mieste v novom najlepšom klubovom výkone 11,56.

Poslednú tretiu medailu pridal za 2. miesto v behu na 3000m Tadeáš Fazekaš v osobnom rekorde 9:17,43. V tej istej disciplíne skončila na 4. mieste Ivona Miklóšová (11:42,00) a štvrté miesto medzi juniormi získal talentovaný guliar vekom len prvým rokom dorastenec Pavol Ženčár, ktorý dokázal vytvoriť výkonom 14,22 aj nový klubový juniorsky rekord.

Dve piate miesta pridali bežci na 800m a 1500m Nikoleta Benyo časom 2:47,71 a Mário Végh časom 4:31,86. Dve šieste miesta pridali Michal Račanský v behu na 400m(53,58) a Samuel Polák v behu na 3000m(10:49,63).

AC Nové Zámky priebežne tretí

Po týchto dvoch majstrovských podujatiach na úrovni Slovenska patrí Atletickému clubu Nové Zámky so ziskom 101 bodov priebežne 3. miesto na Slovensku, keď na prvom mieste je ŠOG Nitra pred Spartakom Dubnica. AC Nové Zámky pracujúci v čisto amatérskych podmienkach tak ako po minulé roky, opäť pred klubmi s Centrami olympijskej prípravy s takmer profesionálnymi klubmi(Vital Bratislava a UMB Banská Bystrica).

1. Tipy, kam so školákmi na dovolenku cez jarné prázdniny
  2. Na otočku či pár dní. Tieto výlety za hranice zvládnete hocikedy
  3. Ako budeme jesť v roku 2020? Letí výstrednosť aj ekológia
  4. First moment Turecko: Deväť hotelov len pre dospelých
  5. Viete, prečo sú dôležité ekologické predajne?
  6. Prichádza nová doba: firmy, ktoré riešia spoločenské problémy
  7. Slovenský magazín čítajú v 83 krajinách sveta. Viete, o čom je?
  6. Česko-Slovenský ples sa blíži, v predaji sú posledné vstupenky
  7. Nezabudnite na svoju povinnosť do konca januára 2020!

Štadión na Sihoti dostane nový šat.

AC Nové Zámky prišiel pred sezónou posilniť vytrvalec Gabriel Švajda.
S rozohrávkou brankár výberu ObFZ Nové Zámky Mário Vörös. Jeho tím skončil napokon na siedmom mieste.