Pondelok, 11. december, 2017 | Meniny má Hilda
HÁDZANÁ

Súpera mali na lopate, ale dali mu body

Novozámocký Štart viedol v sobotňajšom zápase extraligy na Považí deväť minút pred koncom o tri góly, ale napokon odchádzal domov bez bodu.

Ilustračná fotografia z predchádzajúceho zápasu týchto súperov.(Zdroj: (JH))

MŠK Považská Bystrica - HC Štart Nové Zámky 23:22 (13:11)

Štart začal na Považí dobre, vyhrával 2:0, ale potom vo štvrtej minúte prišiel o Tomáša Straňovského, ktorý bol diskvalifikovaný za nastrelenie brankára do hlavy zo sedemmetrového hodu.

Tento moment hostí značne vykoľajil a v 16. minúte prehrávali Novozámčania o päť gólov (4:9) najmä kvôli veľkému počtu technických chýb, ktorých sa dopustili. Našťastie pre Štart ani výkon domácich nebol bez chýb a tak sa do kabín šlo za pre hostí prijateľného stavu.

Druhú časť hry začali lepšie Novozámčania, ktorí v 47. minúte vyrovnali na 14:14. Potom dali dva góly domáci, ale päťgólová šnúra hostí znamenala ich vedenie 19:16. Excelentne chytal brankár Fabian, ktorý mnohokrát privádzal domácich strelcov do zúfalstva.

Ešte aj za stavu 20:17 v prospech hostí v 51. mal Štart svojho súpera na lopate, ale vlastnými chybami a nepresnosťami ho definitívne nedokázal poslať do kolien.

Považania postupne sťahovali svoju stratu a necelé dve minúty pred koncom vyhrávali o dva góly. Štart sa však nevzdával a v poslednej minúte znížil na rozdiel jediného gólu.

Domáci svoj posledný útok nevyužili a tak dve sekundy pred koncom vybojoval na šestke sedmičku pivot Horváth. Pokutový hod však Čačičovi Kovačin chytil.

Rozhodovali: Pastierik – Cipov Vylúčení: 5 – 5, ČK: T. Straňovský (HC Štart) – za nastrelenie brankára zo sedemmetrového hodu hodu , B. Sivák (HC Štart) – za tri vylúčenia, pokutové hody: 6/4 – 4/2, 450 divákov

Štart: Šuba, Fabián – Monczka, Minarovič, Horváth, Čačič 6/2, Bakos 1, Szapu 1, Bokol 1, Sivák 8, Kurka 1, Straňovský , Ivanov 3. Tréner: Slobodan Kuzmanoski.

Ostatné výsledky 24.kola: Michalovce - Prešov 38:31 (hralo sa 6.2), Modra - Hlohovec 27:36, Košice - Topoľčany 28:31, Bratislava mala voľno.

HC Štart odohrá svoje najbližšie stretnutie v piatok 15.marca 2013 o 18.00 v ŠH Milénium proti HK Topoľčany.