Utorok, 12. december, 2017 | Meniny má Otília
HÁDZANÁ

Povinná jazda proti poslednému splnená. Štart však svojou hrou príliš nenadchol

V sobotňajšom zápase dosiahol síce Štart nad Košičanmi povinné víťazstvo, avšak jeho hra nebola príliš presvedčivá.

Brankár HC Štart Tomáš Šuba (v červenom) odchytal proti Košiciam celý zápas.(Zdroj: Juraj Horváth)

HC Štart Nové Zámky - 1. MHK Košice 33:28 (19:13)

Po vyrovnanom úvode sa štart odpútal od svojho súpera v polovici prvého polčasu a do prestávky natiahol svoje vedenie na šesť gólov.

Hostí držal nad vodou strelecky disponovaný Fuňak, autor dvanástich gólov. Po zmene strán bol Štart naďalej lepším mužstvom i keď jeho hra vôbec nebola bez chýb. V 43. minúte vyhrával Štart najväčším rozdielom v zápase 26:17 a zdalo sa, že si Košičania môžu odniesť nádielku, ale napokon sa tak nestalo.

Nepozornosťami v obrane a nepremieňaním vyložených gólových príležitostí umožnili Novozámčania svojmu súperovi v závere výsledok prikrášliť a dosiahnuť tak prijateľný výsledok.

Rozhodovali: Budzák, Varga, pokutové hody: 3/2 - 5/4, vylúčenia: 6 - 5, ČK: Sivák (HC Štart) za tri vylúčenia, 482 divákov.

HC Štart: Šuba, Fabian - Monczka 5, Minarovič 1, Horváth, Čačič 8, Bakos 1, Szapu, Bokol, Sivák 5, Kurka 1, Straňovský 7/2, Ivanov 5. Tréner: Slobodan Kuzmanoski.

Ostatné výsledky 23.kola: Hlohovec - Michalovce 43:22, Topoľčany - Modra 34:25, Bratislava - Prešov 30:30.

Program 24.kola: 23.2.2013 (sobota) o 18.00, Považská Bystrica - Nové Zámky, Modra - Hlohovec, Košice - Topoľčany.