Streda, 23. jún, 2021 | Meniny má SidóniaKrížovkyKrížovky
HÁDZANÁ

Až prekvapujúco presvedčivé víťazstvo.

Netradične v nedeľu popoludní odohral Štart svoje prvé majstrovské stretnutie v tomto roku v domácom prostredí proti Michalovciam.

(Zdroj: (KM))

HC Štart Nové Zámky – HC winLand Michalovce 27:23 (11:12)

Prvý polčas priniesol vyrovnanú hru, družstvá sa striedali vo vedení. Domáci hrali sústredene, avšak v prvom dejstve doplácali na nepremieňanie vyložených šancí. V celku hostí sa do polčasu darilo spojkám Gamrátovi a Sadovému. Úvod druhého polčasu začal trojgólovou šnúrou Michaloviec, čo pre domácich neveštilo nič dobrého. Štart však pokračoval vo svojej dôslednej hre. Za pozornou obranou vynikajúco chytal brankár Fabian a tak Novozámčania postupne znižovali svoju stratu. V polovici druhého dejstva bolo vyrovnané a o niekoľko minút získal Čačič z pokutového hodu vedenie pre Štart 19:18, ktoré už domáci do konca zápasu len zveľaďovali a napokon bezpečne zvíťazili.

ŠTART: Fabián, Šuba, Pavlovič – Monczka 4, Minarovič, Horváth, Čačič 9/4, L. Barus, Pogány 2, Szapu, Bokol, Sivák 1, Kurka 1/1, T. Straňovský 3/1, Ivanov 7. Tréner Mikulás Kucsera.

Rozhodovali: Daňo a Sabol, pokutové hody: 6/6 – 3/1, vylúčenia: 8 – 6, 400 divákov.