Utorok, 22. august, 2017 | Meniny má Tichomír

Na víťaznej bežeckej vlne

Záverečné atletické podujatia roku 2012 patrili vianočným a silvestrovským behom.

Imrich Magyar ukázal dobrú formu.

LUČENEC. Po niekoľkotýždňovej prestávke zavinenej zdravotnými problémami sa na štart 45. ročníka Vianočného behu mesta Lučenec postavil v hlavnej kategórii mužov Imrich Magyar, reprezentujúci svojho sponzora LOKOTRANS Slovakia s.r.o. Šurany.

Záver sezóny mu vyšiel nad očakávanie, keď zvíťazil časom 1:09:46,7. Na polovičnej vzdialenosti mužov a žien tak isto dominovali novozámockí pretekári.

Medzi ženami bola najrýchlejšia vekom len dorastenka Kristína Hegedúsová časom 38:09,4 a medzi mužmi zvíťazil posledným rokom junior Tomáš Kubej, ktorý dosiahol čas 32:24,7.

PIEŠŤANY. Na tradičnom Silvestrovskom behu medzi mostmi v Piešťanoch v poradí už 47. ročníku 30. decembra štartoval medzi mužmi junior Peter Halász, ktorý na 10 km vzdialenosti skončil na 6. mieste časom 36:10.

NITRA. Hneď na druhý deň však vyhral kategóriu juniorov v náročnom behu do kopca na Zoborskom silvestrovskom behu, kde zvíťazila medzi ženami aj Monika Magyarová. V doraste tu obsadil Benjamín Hajtman 3. miesto.

KOLÁROVO.Imrichovi Magyarovi sa darilo aj v novom roku. Na 3. ročníku Kolárovského trojkráľovského maratónu bol opäť najlepší a zvíťazil časom 2:44:55.