Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement
BASKETBAL

V Komárne neuspela Handlová, u majstra povianočný výplach

Záver minulého roka vyznel pre basketbalistov MBK Rieker striedavo. Hladké domáce víťazstvo nad Handlovou striedala prehra u majstra. Chuť si zverenci trénera Róna potom napravili doma proti Spišskej Novej Vsi.

Američan Thompson (pri lopte) v zápase s Handlovou kraľoval pod oboma košmi.(Zdroj: (MD))

MBK Rieker Komárno - MBK Baník Handlová 92:79 (23:20, 46:40, 70:57).

Domáci mali do zápasu raketový nástup a veľmi rýchlo viedli 8:0. Hostia sa však postupne spamätávali a najmä zásluhou strelecky disponovaného Crimminsa sa dotiahli v 9. minúte na 17:16 z pohľadu Komárňanov.

Potom sa chvíľu súperi ťahali o každý bod a až do konca prvého polčasu mohli diváci sledovať vyrovnaný basketbal. Po veľkej prestávke začal MBK Rieker ako z veľkej knihy.

Strelecky sa darilo Thompsonovi, ktorý kraľoval pod oboma košmi a tak Komárno za necelé dve minúty druhého polčasu viedlo prvýkrát v stretnutí dvojciferným rozdielom 53:40.

Komárňania si svoj bezpečný náskok udržiavali prakticky počas celej tretej štvrtiny a zdalo sa, že bez problémov dokráčajú k víťazstvu. Handlovčania sa však nevzdávali.

Spoza trojkového oblúka sa začalo dariť Boorovi a tak päť minút pre koncom bol stav 76:70.

Záver stretnutia však lepšie zvládli domáci a tak po zásluhe zaknihovali ďalšie víťazstvo.

MBK Rieker: Thompson 24, Šoška 16, Kratochvíl 14, Lowe 13, Bílik 10, Kozlík 6, Stevens 4, Dubovský 4, Bíňovský 1, Stojanov 0. Tréner: F. Rón.

BC Prievidza - MBK Rieker Komárno 77:69 (16:17, 36:33, 55:51).

Na začiatku duelu sa hostia nedokázali chytiť strelecky a tak zákonite prehrávali. :6. Potom však Komárno najmä zásluhou Thompsona a Bílika ožilo, vyprodukovalo sériu 12:0 a v 7. minúte viedlo 13:6.

Prvá štvrtina sa skončila tesným víťazstvom hostí, avšak potom sa v domácom družstve rozohral Žiak a Prievidžania boli svojou deväťbodovou šnúrou opäť na koni.

Dubovský so Stevensom však opäť vrátili hostí do zápasu a v 18. minúte to bolo len o bod pre domácich 30:26. Aj keď domáci svoj náskok do veľkej prestávky ešte znížili. do druhého polčasu mohli hostia nastúpiť ešte s nádejou o zvrat.

Ešte aj po tretej štvrtine bol stav tesný, no nasledovalo sedem minút Komárna bez bodu, čo definitívne rozhodlo o osude duelu.

MBK Rieker: Thompson 18, Lowe 16, Kratochvíl 9, Stevens 8, Kozlík 7, Bílik 6, Dubovský 5, Bíňovský 0, Stojanov 0. Tréner: F. Rón.

MBK Rieker Komárno - BK 04 AC LB Sp. Nová Ves 90:73 (21:22, 46:37, 75:54)

MBK si chcel pred vlastným publikom napraviť chuť po prehre v Prievidzi. Zverenci trénera Františka Róna dominovali najmä v druhej a tretej štvrtine a po bezpečnom víťazstve nad Spišiakmi trónia na čele extraligovej tabuľky

MBK Rieker: Biňovský 5, Kratochvíl 12, Bílik 15, Šoška 4, Lowe 12, Maslík 0, Dubovský 3, Thompson 17, Stevens 8, STojanov 2, Kozlík 12. Tréner: F. Rón.

Výsledky 25.kola: Prievidza - Spiš. N. Ves 94:87, B. Bystrica - Handlová 90:84, Svit - Inter 79:88, Levice - Komárno (7.1), Nitra mala voľno.

Program 25. .kola: 9. január 2013 - streda, Inter - Prievidza, Handlová - Svit, Komárno - Nitra, Spiš.N.Ves - Levice, B.Bystrica má voľno.