Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky
BASKETBAL

V Komárne neuspela Handlová, u majstra povianočný výplach

Záver minulého roka vyznel pre basketbalistov MBK Rieker striedavo. Hladké domáce víťazstvo nad Handlovou striedala prehra u majstra. Chuť si zverenci trénera Róna potom napravili doma proti Spišskej Novej Vsi.

Američan Thompson (pri lopte) v zápase s Handlovou kraľoval pod oboma košmi.Američan Thompson (pri lopte) v zápase s Handlovou kraľoval pod oboma košmi. (Zdroj: (MD))

MBK Rieker Komárno - MBK Baník Handlová 92:79 (23:20, 46:40, 70:57).

Domáci mali do zápasu raketový nástup a veľmi rýchlo viedli 8:0. Hostia sa však postupne spamätávali a najmä zásluhou strelecky disponovaného Crimminsa sa dotiahli v 9. minúte na 17:16 z pohľadu Komárňanov.

Potom sa chvíľu súperi ťahali o každý bod a až do konca prvého polčasu mohli diváci sledovať vyrovnaný basketbal. Po veľkej prestávke začal MBK Rieker ako z veľkej knihy.

Strelecky sa darilo Thompsonovi, ktorý kraľoval pod oboma košmi a tak Komárno za necelé dve minúty druhého polčasu viedlo prvýkrát v stretnutí dvojciferným rozdielom 53:40.

Komárňania si svoj bezpečný náskok udržiavali prakticky počas celej tretej štvrtiny a zdalo sa, že bez problémov dokráčajú k víťazstvu. Handlovčania sa však nevzdávali.

Spoza trojkového oblúka sa začalo dariť Boorovi a tak päť minút pre koncom bol stav 76:70.

Záver stretnutia však lepšie zvládli domáci a tak po zásluhe zaknihovali ďalšie víťazstvo.

MBK Rieker: Thompson 24, Šoška 16, Kratochvíl 14, Lowe 13, Bílik 10, Kozlík 6, Stevens 4, Dubovský 4, Bíňovský 1, Stojanov 0. Tréner: F. Rón.

BC Prievidza - MBK Rieker Komárno 77:69 (16:17, 36:33, 55:51).

Na začiatku duelu sa hostia nedokázali chytiť strelecky a tak zákonite prehrávali. :6. Potom však Komárno najmä zásluhou Thompsona a Bílika ožilo, vyprodukovalo sériu 12:0 a v 7. minúte viedlo 13:6.

Prvá štvrtina sa skončila tesným víťazstvom hostí, avšak potom sa v domácom družstve rozohral Žiak a Prievidžania boli svojou deväťbodovou šnúrou opäť na koni.

Dubovský so Stevensom však opäť vrátili hostí do zápasu a v 18. minúte to bolo len o bod pre domácich 30:26. Aj keď domáci svoj náskok do veľkej prestávky ešte znížili. do druhého polčasu mohli hostia nastúpiť ešte s nádejou o zvrat.

Ešte aj po tretej štvrtine bol stav tesný, no nasledovalo sedem minút Komárna bez bodu, čo definitívne rozhodlo o osude duelu.

MBK Rieker: Thompson 18, Lowe 16, Kratochvíl 9, Stevens 8, Kozlík 7, Bílik 6, Dubovský 5, Bíňovský 0, Stojanov 0. Tréner: F. Rón.

MBK Rieker Komárno - BK 04 AC LB Sp. Nová Ves 90:73 (21:22, 46:37, 75:54)

MBK si chcel pred vlastným publikom napraviť chuť po prehre v Prievidzi. Zverenci trénera Františka Róna dominovali najmä v druhej a tretej štvrtine a po bezpečnom víťazstve nad Spišiakmi trónia na čele extraligovej tabuľky

MBK Rieker: Biňovský 5, Kratochvíl 12, Bílik 15, Šoška 4, Lowe 12, Maslík 0, Dubovský 3, Thompson 17, Stevens 8, STojanov 2, Kozlík 12. Tréner: F. Rón.

Výsledky 25.kola: Prievidza - Spiš. N. Ves 94:87, B. Bystrica - Handlová 90:84, Svit - Inter 79:88, Levice - Komárno (7.1), Nitra mala voľno.

Program 25. .kola: 9. január 2013 - streda, Inter - Prievidza, Handlová - Svit, Komárno - Nitra, Spiš.N.Ves - Levice, B.Bystrica má voľno.

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  3. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  6. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  7. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  8. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  9. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  10. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!

Komárno začalo trénovať prvý januárový pondelok

KFC má za sebou už aj prvý prípravný zápas.

Ťažko sa hralo v sobotu dopoludnia obom celkom na zasneženom teréne.

Muzikant Oliver Kucharovič: Je mi smutno zo správania niektorých ľudí

Na otázky ohľadom očkovania proti Covid-19 odpovedal aj novozámocký muzikant Oliver Kucharovič.

Oliver Kucharovič počas koncertu v Nových Zámkoch.

Aj v Komárne už zaočkovali stovky zdravotníkov

V komárňanskej nemocnici zaočkovali voči ochoreniu COVID-19 viac ako 500 zdravotníkov.

V Komárne už zaočkovali stovky zdravotníkov.

Na niekoľkých miestach v meste sa deti aj s rodičmi vybrali okúsiť prvú tohtoročnú súvislejšiu snehovú prikrývku.

Deti z Nových Zámkov si užili prvú tohtoročnú sánkovačku.