Nedeľa, 16. máj, 2021 | Meniny má SvetozárKrížovkyKrížovky
FUTSAL

Čekan takmer nepustili k slovu

Futsalisti MFK Tupperware v piatok večer nepustili svojho súpera na hracej ploche ani k slovu. Hluční boli iba bratislavskí fanúšikovia v hľadisku.

Kapitán Daniel Hajko bojuje na zemi.Kapitán Daniel Hajko bojuje na zemi. (Zdroj: Juraj Horváth)

MFK Tupperware Nové Zámky – Čekan Mekenroff 1897 Bratislava 6:1 (4:1)

Hostia začali nebojácne a niekoľkokrát nepríjemne pohrozili domácemu brankárovi Gedaimu. V 4. minúte preukázal svoje skúsenosti domáci Čambal a presnou strelou do horného rohu poslal Novozámčanov do vedenia. Čekan odpovedal Uhrínovou strelou, ktorá však skončila na žrdi. MFK o niekoľko sekúnd zvýšil Dudášom svoj náskok na 2:0.

V polovici prvého polčasu sa vybral sám na hosťujúcu bránu Gelle, kapitán Bratislavčanov Petro ho zastavil za cenu červenej karty a v následnej presilovke upravil Dudáš už na 3:0.

Hostia po oddychovom čase volili hru bez brankára a Bero skorigoval stav na3:1. Gólový účet prvého dejstva uzatvoril strelou do prázdnej brány Dudáš, čím zavŕšil svoj hetrik.

Po zmene strán hrali hostia od začiatku power-play, no góly padali iba do ich siete. Najprv zvyšoval presným oblúčikom Hajko a gólový účet stretnutia v 25. minúte tiež strelou do prázdnej svätyne Gašparík.

Napriek tomu, že do konca stretnutia už gól nepadol, na ihrisku sa bojovalo až do posledných sekúnd a diváci sa mali na čo pozerať. Dobrému zápasu vytvárali skvelú kulisu korektne povzbudzujúce oba fanúšikovské tábory.

MFK: Gedai – Gelle, Andrášik, Čambal, Glofák, Dudáš, Krivočenko, Hajko, Gašparík, Varga, Štofko, Šeben. Tréner Martin Čambal.

Góly MFK: 4. Čambal, 5., 13. a 19. Dudáš, 23. Hajko, 25. Gašparík,

Rozhodovali: Chudý a Ježík, 350 divákov.

Ostatné výsledky 8. kola: Slov-matic - Nitra 11:2, Žilina - FTVŠ UK 0:5, PKP Košice - RCS Košice 5:4, Pinerola - Prešov 10:3.

Program 9. kola: 30. 11, 19:30 Prešov – PKP Košice, 20:00 RCS Košice – Nové Zámky, 20:00 Nitra – Pinerola Bratislava, 20:30 FTVŠ UK– Slov-matic Bratislava , 1. 12., 19:30 Čekan – Žilina.

1. Kúrenie počas jari: Ako si udržať teplo a ušetriť viac peňazí