Štvrtok, 21. september, 2017 | Meniny má Matúš
BASKETBAL

Na štíte MBK Rieker zostali aj Podtatranci

Komárňania si v ďalšom domácom zápase bez problémov poradili so Svitom, pričom si mohli dovoliť vypustiť záverečnú štvrtinu duelu.

Ilustračné foto Z predchádzalúceho zápasu týchto súperov.(Zdroj: (MD))

MBK Rieker Komárno - Iskra Svit 86:74 (27:16, 47:40, 71:50)

Domáci od začiatku držali opraty pevne vo svojich rukách a počas celého stretnutia viedli. V tretej minúte to bolo 9:3 a o päť minút neskôr už 18:9.

Hostia postupne zrýchlili hru a v 13. minúte sa priblížili domácim na rozdiel dvoch bodov (27:25). Ďalšie tri útoky Komárna však znamenali opäť výraznejšie vedenie domácich 33:25. Svit sa statočne držal do konca prvého polčasu, keď bol stav v 18. minúte 38:34 a aj úvod druhého polčasu bol vyrovnaný ( v 29. minúte 49:46).

Potom však prišla nevídaná päťminútovka MBK, ktorú vyhrali domáci 17:0, čím rozhodli o osude stretnutia. V 27. minúte svietilo na ukazovateli skóre 66:46.

Ofenzívne ťaženie vyšperkovali Komárňania v 31. minúte, keď Lowe svojou trojkou upravoval na 75:50, čo bol najvyšší rozdiel medzi oboma celkami v zápase. Domáci potom zvolnili tempo, čo hostia využili a stiahli svoju stratu o desať bodov na 75:60. V závere zápasu dostala príležitosť zahrať si kompletná lavička Komárna, ale i to neohrozilo presvedčivé víťazstvo MBK.

TH: 31/24 - 17/10, TROJKY: 4 - 6, FAULY: 20 - 26, R: Ženiš, Lamoš, Hančík, 750 divákov.

MBK: Lowe 22, Thompson 22, Bílik 7, Kratochvíl 6, Dubovský 5 (Šoška 10, Robinson 8, Kozlík 4, Stojanov 2, Bíňovský 0, Maslík 0, Jurčina 0).

Ostatné výsledky : Spiš. N. Ves - B. Bystrica 96:86, Handlová - Prievidza 79:83, Levice - Nitra (5.11.)

Program 10. kola - sobota, 10.11: Prievidza-Nitra, SNV - Svit, Komárno - Inter, Handlová má voľno, Levice - B.Bystrica (12.11.

44_tabBasket_res.JPG

II.liga

sk. B

Komárno - Exit Nitra 63:54 (43:24), Uňatinský 16, Farkas 14, Vörös 9, Szarvas 8, Béber 5, Toma 4, Bordács 3, Kasznár 2, Sukola 2.

Sereď - BSC C 60:69 (29:35), Matušica 13, Bosý 12, Čomaj 9, Královič 9, Belai 8, Ščípa 7, Kojš 2. Dun. Streda - Levice B 87:81, Krčmárik 31, Hodossy 19, Pácal 13, Cseh 10, Nagy 4.