Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky
FUTBAL MO NOVÉ ZÁMKY

Jesenným lídrom Svodín, gólové hody v zápase na „Várade“

Prinášame výsledky, komentáre a tabuľku posledného jesenného kola futbalových MO Nové Zámky.

Rastislavice – Kmeťovo 3:0 (0:0) 59.,89. Lábsky, 77. Hlavatý

Hostia boli v prvom polčase lepší, dobre sa pohybovali, dobre kombinovali a mali viac loptu na svojich kopačkách. V druhom polčase sa karta otočila, domáci prebrali iniciatívu na ihrisku. Prišlo viac nervozity, na čo doplatili hostia dvomi červenými kartami. Za tejto situácie už ťažko mohli s výsledkom niečo spraviť a domáci tak vyhrali rozdielom triedy.

N. Zámky „B“ – Salka 1:3 (0:1) 77. Švorc - 12. Dajč, 56. Štugel, 67. Tóth

Hralo sa v Salke, z dôvodu nespôsobilého terénu v N. Zámkoch.

Na veľmi podmočenom teréne sa hral opatrný futbal. N. Zámky mali v prvom polčase optickú prevahu, ale nevypracovali si žiadnu gólovú príležitosť. V druhom polčase prevzala iniciatívu Salka a svoje šance dokázala premeniť a tým si zabezpečila tri body.

Čechy – Zemné 1:1 (1:0) 27. Polák – 77. Marti (11m)

Stretnutie malo iba priemernú úroveň. Zdalo sa, ako keby sa mužstvá už ukladali na zimný spánok. Ako prvý sa najskôr ujali vedenia domáci a podľa priebehu hry sa zdalo, že zápas dovedú aj do víťazného konca, ale hostia v závere stretnutia vyrovnali z pokutového kopu. V stretnutí sa nakoniec zrodila spravodlivá remíza.

Maňa – Semerovo 5:2 (4:1) 2. Lang, 11. Klobučník, 25. Karol, 36. Černák, 57. Miček – 6.,75. (11m) Kršák

Ten, kto prišiel na zápas neskôr, nevidel prvé dva góly. Na úvodný gól domácich hostia odpovedali vzápätí vyrovnávajúcim gólom. Domáci naďalej pokračovali vo svojej hre a do odchodu do kabín si vytvorili trojgólový náskok. V druhom polčase sa stretnutie už iba dohrávalo.

V. Kýr – Vlkas 2:0 (1:0) 14.,80. Obložinský ( 2x 11m)

Vo vyrovnanom stretnutí sa bojovalo o každý meter na ihrisku. Z toho vyplývalo veľa nedovolených zákrokov a pribudli aj žlté karty. Počas celého stretnutia sa akcie striedali na obidvoch stranách. Napokon o tom, že body zostanú doma rozhodli dva pokutové kopy, ktoré Obložinský z istotou premenil.

Mojzesovo – Svodín 2:1 (2:0) 8.,45. M. Hoppan – 7. Gavroň

V zápase veľmi dobrej úrovne sa stretli mužstvá z opačných pólov tabuľky. Domáci sa na lídra tabuľky pripravili dobre, keď už do prestávky vyhrávali 2:0. V druhom polčase kontrolovali výsledok. Hosťom sa podarilo znížiť až v siedmej minúte nadstaveného času, keď zahrávali pokutový kop, ktorý domáci brankár najskôr vyrazil pred Gavroňa, ktorý znížil stav stretnutia. Na prípadné vyrovnanie už hosťom nezostal čas.

Šurany „B“ – Uľany n/Ž 9:1 (5:0) 21.,45. 56. M. Macek, 76.,78.,85. P. Švajda, 22. Bečka, 31. Kollár, 90. Pilek – 66. Mikla (11m)

V hodovom stretnutí sa hral derby zápas. Úspešnejšie bolo domáce družstvo, ktoré už od začiatku stretnutia vytvorilo veľký tlak a do polčasu rozhodlo o výsledku stretnutia. V druhom polčase domáci pokračovali v efektivite. Hosťom sa podarilo vsietiť iba jeden gól z pokutového kopu.

1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  1. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  2. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  3. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  4. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  5. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  6. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  7. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  8. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Za viac peňazí menej muziky. Za odpad si v Nových Zámkoch priplatíme

V roku 2021 zaplatíme za smeti o pätinu viac. OD niektorých domov však budú odvážať odpad zriedkavejšie. V meste pribudnú aj kontajnery na elektroodpad.

Náklady na odpad rastú. Priplatia si aj Novozámčania. Od niektorých domov ho však budú odvážať zriedkavejšie.

Na klubovej úrovni spolu nehrali

Futbalistky, ktoré preslávili novozámocký región.

Stephanie Deszátová v modrom drese FC Union Nové Zámky v zápase Ligy majsteriek.