Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky
HÁDZANÁ ŽENY I.LIGA

Zlatná i Nesvady s víťazstvami

Víkendové kolo bolo pre družstvá z nášho regiónu úspešné, keď Zlatná doma a Nesvady vonku bodovali naplno.

Zlatná na Ostrove – Bánovce n.B. 25:18 (15:10).

Domáce mali hru od úvodných minút vo svojich rukách a ani na chvíľu nebolo o ich víťazstve pochýb. Už v prvom dejstve si vypracovali sľubný náskok, ktorý dokázali po obrátke ešte zvýšiť. Zlatná podala v zápase kompaktný výkon, na ktorý súper nestačil. V závere si mohol dovoliť domáci celok ubrať z tempa, no i tak doviedol poľahky zápas do víťazného konca.

Priebeh: 6:3, 10:6, 13:7, 15:11, 18:14, 23:15, 25:16

ZLATNÁ: Vsenteová , Ballová – Szabóová 2, Turza 8/1, Gaálová, Zakál, Kasznárová 5, Šebenová, Dohnancová 3/1, Göghová, Švec - Somogyi 2, Tóthová, Bírová, Rísová 5.

Močenok - Nesvady 20:33 (11:16)

Úvodné minúty sa niesli vo vyrovnanom duchu. Oba celky sa doťahovali po góle a takto to prebiehalo až do 6. min. Vtedy domácim odstúpila pre zranenie členka jedna z opôr Hanakovičová, čo Nesvady dokonale využili. Močenok sa sa ešte ako tak držal do 16. min., potom však hostky odskočili a do prestávky si vytvorili pohodlné vedenie. Hneď v úvode mali domáce možnosť znížiť náskok súpera, no nepremenili dva pokutové hody. Nesvady to ešte viac povzbudilo, postupne sa dostali do pohody a udržiavali si pohodlné vedenie až do konca.

NESVADY: L. Harisová, Harcsová - S. Harisová 2, Erdeiová 1, Šuľanová ,3 Klučková 9, E. Harisová 9/2, B. Molnárová, Szabóová 2, Oláhová, V. Szabóová, Záhorská ,

Ostatné výsledky 5. kola: Močenok - Nesvady 20:33, Sereď - Michalovce jun. 24:27, Senica - Inter 29:34, B. Bystrica - Košice 37:35.

Program nasledujúceho 8.kola: 3.11., Topoľníky - Nové Zámky, Lehota pod vtáčnikom - Hlohovec, Lehnice - Kolárovo, Martin - Detva, Senec - Topoľčany, Čadca bude mať voľno.

1. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  3. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Vystúpte z áut a choďte sa otestovať peši. Radí v Nitre policajt

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Nitrianskeho kraja.

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miest a obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.