Pondelok, 20. august, 2018 | Meniny má Anabela
FUTSAL

Zostali púhych 28 sekúnd od cenného bodu

Len necelá polminúta delila futsalistov MFK Tupperware v Košiciach od zisku bodu.

Novozámčanom (v bielom) chýbal v Košiciach kúsok športového šťastia. (Foto zo stretnutia MFK -PINEROLA)(Zdroj: Roman Guliš)

PKP Košice – MFK Tupperware Nové Zámky 4:3 (0:1)

Prvú vážnejšiu akciu zápasu vyprodukovali hostia, keď po Hajkovom individuálnom prieniku kopali priamy kop, z ktorého však nič nevyťažili.

O chvíľu na to kontrovali domáci Majorošom, ktorý opečiatkoval žrď Šebenovej brány. Z gólu sa ako prví mohli radovať hostia v polovici prvého dejstva. Krivočenko ideálne prihral Čambalovi, ktorý tvrdou strelou rozvlnil sieť.

V závere prvého dejstva domáci vystupňovali svoj tlak, ale vyrovnávajúci gól do prestávky nestrelili. Ten prišiel v 24. minúte, keď hostia reklamovali faul na Krivočenka. Košičania sa tešili z vyrovnania iba minútu, pretože Horňáček tečovanou strelou opäť získal vedenie pre MFK.

Blížiacim sa záverom zápas gradoval. Domáci otočili skóre na 3:2, avšak Čambal v 36. minúte pri hre Novozámčanov bez brankára vyrovnal. V dramatickom závere sa od hostí odklonila šťastena, keď rozhodujúci gól inkasovali púhych 28 sekúnd pred koncom.

Góly MFK: 10. a 36. Čambal, 25. Horňáček

Rozhodovali: P. Budáč st. a M. Budáč, K: Klema, Hernandez, Doša – Piskla, Andrášik, 200 divákov.

MFK: Šeben – Piskla, Hajko, Krivočenko, Čambal, Horňáček, Dudáš, Glofák, Andrášik - Sládeček.

Ostatné výsledky 4. kola: Slov-matic BA - RCS KE 6:1, Prešov - Čekan BA 5:2, Nitra - FTVŠ BA 7:4, Pinerola Ba - Žilina 3:1.

PROGRAM 5. kola:

• piatok 26. október, MFK Tupperware Nové Zámky – Slov-matic Bratislava (20:00, ŠH Milénium), Makroetam Žilina – PKP Košice, FTVŠ Bratislava – Pinerola Bratislava,