Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky
HÁDZANÁ EXTRALIGA

Prvé body vydolovali v Modre. S Košicami ich potvrdili doma

V „anglickom týždni“ si zaknihoval HC štart prvé dve víťazstvá v tejto sezóne.

Štart v týždni nazbieral štyri body.Štart v týždni nazbieral štyri body. (Zdroj: (JH))

HK Slovan Modra - HC Štart Nové Zámky 22:24 (10:12).

Ani dobré zákroky brankára Šubu a ani pomerne dobrú obranu nedokázal Štart na začiatku zápasu zúročiť a vytvoriť si výraznejší náskok. V útoku hrali totiž Novozámčania pomaly, kŕčovito a navyše veľmi nepresne.

Ich zástavu držal istrelecky disponovaný Monczka (autor deviatich gólov v zápase), čo stačilo iba na dvojgólový náskok v polčase. Po zmene strán odhodlaný nováčik rýchlo vyrovnal a držal krok so svojim skúsenejším súperom.

Dvakrát viedol o gól 15:14 a 16:15, no hostia zvýšenou bojovnosťou najmä v obrane si predsa len vybojovali trojgólový náskok 17:20, ktorý však nebol ešte rozhodujúci. Modra opäť vyrovnala na 20:20, keď do konca zápasu chýbalo ešte desať minút.

Záver úrovňou iba priemerného stretnutia vyznel pre Štart. Dôležité góly kapitána Tomáša Straňovského a výborné zákroky brankára Fabian, ktorý vystriedal Šubu, znamenali napokon prvé dva body do tabuľky pre Novozámčanov.

Rozhodovali: Budzák, Varga, Pokutové hody: 1/1 – 3/3, Vylúčenia: 5 – 3, 150 divákov

ŠTART: Šuba, Fabian, Pavlovič – Monczka 9, Horváth , Barus, Bakos , Pogány , Bokol 4, Sivák 1, Kurka 2, Straňovský 7/3, Ivanov 1. Tréner: M. Kucsera.

Ostatné výsledky 4. kola: Michalovce - Topoľčany - odložili. Bratislava - Hlohovec 20:23, Košice - Považská Bystrica 26:28, Prešov mal voľno.

HC Štart Nové Zámky - 1. MHK Košice 35:24 (20:10).

Ako na hojdačke to vyzeralo v úvode tohto duelu. Na dvojgólové vedenie domácich odpovedali hostia troma úspešnými zásahmi. Až po ôsmych minútach sa Štart dostal do menšieho trháku (7:3), ktorý však dokázali Košičania stiahnuť na rozdiel jediného gólu.

V 11. minúte vystriedal v bráne Novozámčanov Šubu Fabian a ako sa hovorí „zatvoril bránu“. Nasledujúcu trinásťminútovú pasáž vyhral Štart v pomere 10:1 a bolo prakticky po zápase. Zásluhu však na tom majú aj hráči v poli, ktorí zlepšili obranu a zrýchlili pohyb.

V druhom polčase využili síce hostia krátky útlm v hre domácich a znížili v 48. minúte na 27:21, no to bolo z ich strany všetko.

Domáci sa po oddychovom čase opäť otriasli a prinavrátili rozdiel v skóre z konca prvého dejstva, pričom predviedli už aj niekoľko pre oko diváka lahodných akcií.

Rozhodovali: Cipov, Pastierik, Pokutové hody: 5/4, Vylúčenia: 5 – 5, ČK: Pogány (NZ, za hrubý faul), 350 divákov.

ŠTART: Šuba, Fabian, Pavlovič – Monczka 2, Minarovič 2, Horváth, Barus, Bakos 5, Pogány 4, Bokol 4, Sivák 6, Kurka 6, Straňovský 7/4, Ivanov 1. Tréner: M. Kucsera

Ostatné výsledky 5.kola: Topoľčany - Modra 27:21, Hlohovec - Michalovce 27:20, Prešov - Bratislava - po uzávierke , P. Bystrica mala voľno.

Program 6. kola: 27.9. o 18.00, Michalovce - Prešov, 28.9. o 18.00, Košice - Topoľčany, 29.9. P. Bystrica - N. Zámky, Bratislava má voľno.

1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

Testovanie na Prešovskej univerzite.

Deň pred začiatkom skríningového testovania bolo prihlásených takmer desaťtisíc ľudí. Počas prvého dňa otestovali skoro tretinu z nich.