Gólová prestrelka pre posledné Tlmače, Tvrdošovce brali iba bod

Prinášame vám výsledky, komentáre a tabuľku aktuálneho kola futbalovej V. ligy Východ.

Kalná nad Hronom – Podhájska 2:0 (1:0)

Od úvodných minút to bol súboj domáceho mužstva s desať členným obranným valom hostí. Domáci sa ujali vedenia už v 6. minúte, kedy sa presadil R. Lackó. Domáci si vypracovali niekoľko gólových príležitostí, ktoré však väčšinou končili na obrannom vale hostí, alebo na spoľahlivom Kálazim. Hostia sa snažili ohrozovať domácu bránu z rýchlych protiútokov. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, domáci aj naďalej dobývali bránu hostí. Poistka prišla v 76. minúte, keď M. Lackó prestrelil hosťujúceho brankára. Hostia mali v druhom polčase jedinú vážnejšiu šancu, Varga však domáceho brankára neprestrelil.

Góly: 6. R. Lackó, 76. M. Lackó, R Tarabus, 100 divákov

KALNÁ: Guťan – Szét, R. Lackó, M. Hajtó, J. Hajtó, Pacalaj (63. Sléher), Krivočenko, M. Lackó, Blaško (82. Csontos), Gabaš, Gogora

PODHÁJSKA: Kálazi – Podhorec, Varga (88. Tóth), Ševčík, Menčík, Lipták, Sládeček, Michalko (46. Pakši), Nagy, Janák, Kiripolský (70. Chovan)

Marcelová – Kozárovce 0:0 (0:0)

V prvom polčase podali domáci veľmi nepresvedčivý výkon, ale ani hostia hrou príliš nenadchli a tak sa prvé dejstvo skončilo bez gólov. Po zmene strán domáci prevzali taktovku do svojich rúk, vytvorili si aj príležitosti, po ktorých tri krát nastrelili aj žrď ale trafiť sa do čierneho im v tomto zápase súdené nebolo. Celky sa po zápase rozišli po bezgólovej remíze.

R Cintula, 200 divákov

MARCELOVÁ: Hallman – Svitel, K. Vörös, M. Zsidek (83. Purgel), R. Kürthy, Tokár, Németh, Bazinský (46. Kosťukevič), Nagy, Zajos, Gumbér (86. Pásztor).

KOZÁROVCE: Maruniak – Mráz (64. B. Lenard), Kováč, L. Švolík (90. J. Ďurovič), M.,Švolík, M. Lenard, Rakica (80. Kolaček), Kosák, Havran, M. Ďurovič, Hagara.

Čaka – Tvrdošovce 1:1 (1:1)

V Čake mohli diváci sledovať pekný, bojovný futbal z oboch strán. Hostia išli do vedenia po štandartnej situácii, keď brankár loptu nevyboxoval a Benko otvoril skóre. Už o osem minút na to sa z gólu radovali domáci, keď sa po peknom centri hlavou presadil Straňák. Domáci sa v druhom polčase snažili strhnúť vedenie na svoju stranu, čo sa im však nepodarilo.

V sobotu 15.septembra vstúpil do stavu manželského hráč Marek Tóth. Aj MY mu želáme v manželskom živote veľa zdravia, pohody a úspechov.

R Tonkó, G: Góly: 37. Straňák - 29. Benko ČAKA: Molnár – Krammer, Fogád, Mudroň, Srna, Lešťan, P. Tóth (87. Meszáros), Viglaš (85. Farkas), Martinček, Straňák, Jančo

TVRDOŠOVCE: Molnár – Tóth, Csabai, Núdzny, bobor, Augustín, Lakatos, Kanás, Slabécius (83. Miklás), Dikácz, Benko (77. Farkaš)

Šahy – Svätý Peter 7:3 (2:0)

Domáci udávali tempo hry od začiatku zápasu. V prvom polčase sa im podarili využiť len dve príležitosti. Po zmene strán sa začala kanonáda domácich, ktorí pridali do siete hostí ďalších 5 gólov. Hostia ohrozovali domácu bránu najmä z protiútokov, keď práve z troch z nich sa im podarilo vsietiť svoje tri góly.

Góly: Bartal 3, Jaďuď 2, Balogh 2 – Lakatoš 2, Bódiš, R Sliepka, 150 divákov

ŠAHY: Konc – Varga, J. Ublík, Študla, A. Kürthy, Bartal, Baráty (70. P. Kürthy), Lendvai (46. Čoknai), Balogh, N. Urblík, Jaďuď (80. Gáspar)

PETER: Hudák – Levanský, Badala, V. Vida, Bencz, T. Molnár, Kršteňanský (65. Péntek), P. Urbánek, Paluska, Júl. Lakatos, Bódiš.

Tlmače – Zlatná na Ostrove 5:3 (3:1)

Prvý polčas patril jasne domácim, ktorí v ňom viedli už 3:0, avšak v závere polčasu znížil krížnou strelou z hranice šestnástky Turza. Hostia hrali od 40. minúty bez vylúčeného brankára Háziho, ale paradoxne to boli oni, ktorí hrali živší, aktívnejší futbal. Prejavilo sa to aj na skóre, keď sa na svojho súpera dotiahli v 79. minúte na rozdiel jediného gólu. Tlmače sa v závere zápasu predsa len otriasli a gólovú poistku pre nich zabezpečil dve minúty pred koncom Kazár.

Góly: 24. a 36. Meňhard, 40. Titurus (11m), 54. Bogdaň, 88. Kazár – 45.,58. a 79. Turza

ŽK: Líška, Mlynárik – Turza, Álló

ČK: Házi

TLMAČE: Majer – Izakovič, Dosedla, Líška, Bogdáň, Mlynárik, Kazár, Meňhard (82. Martinka), Titurus, Tóth, Lacko (61. Švec)

ZLATNÁ Házi- Jakab, Csonka (69. Álló), Szabó (40. Gyorgi), Bohos, Gál, Olajoš (46. Šušík), Jandás, Horváth, Turza, Berecz

Bešeňov – Komjatice 3:0 (1:0)

Prvý polčas sa začal s veľkým elánom z oboch strán. Už po pätnástich minútach padol prvý gól zápasu, keď sa po Maďarovej prihrávke presadil Tam. Varga. Prvý polčas sa dohral bez vážnejších šancí. Druhý polčas sa už odohrával v réžii domácich. V 55. minúte po peknej samostatnej akcii, keď domáci Tam. Varga prešiel cez troch obrancov a zvýšil na 2:0. O päť minút na to sa po peknej prihrávke Tam. Vargu ocitol Balogh sám pred brankárom a stanovil skóre zápasu na 3:0. Po tomto góle domáci v svojom tlaku poľavili, hosťom sa však svoj čestný úspech zaznamenať nepodarilo.

Góly: 15. a 55. Tam. Varga, 60. Balogh, R Páleník, 200 divákov

BEŠEŇOV: Solár – Kálazi, Kováč, Z. Varga, Kušnierik (45. Kurcsa), Deszat (38. Gubó), Balogh, Ivan, Farkaš, Maďar (70. Pilek), Tam. Varga

KOMJATICE: Hajnala – Juhász, Pečimúth, Mokráš, R. Soboňa (50. Melichárek), Konderík (80. Dobrovocký), Viglacký, Martin Marenčák, Michal Marenčák, Šebík, Krehák (60. P. Soboňa)

Nesvady – Dolný Ohaj 3:2 (1:0)

Úvod zápasu bol lepší pre domácich, keď sa domáci Lucza už v piatej minúte presadil z bieleho bodu a otvoril tak skóre zápasu. Do konca prvého polčasu si domáci veľa príležitostí už nevytvorili, hostia sa snažili o vyrovnanie. Podarilo sa im to hneď v úvode druhého polčasu, keď sa hneď v prvom útoku druhého polčasu presadil Andris. Po tomto góle domáci predviedli dobrú tridsať minútovku a podarilo sa im znovu nakloniť misky váh na svoju stranu. V 80. minúte sa však hosťom podarilo dokonale potrestať nepozornosť v domácej obrane a z protiútoku vyrovnali na 2:2. Domáci sa snažili o strhnutie zápasu na svoju stranu, čo sa im podarilo v samom závere zápase, keď sa po rohovom kope presadil striedajúci A. Molnár.

Góly: 5. Lucza (11 m), 59. Andris, 90. A. Molnár – 46. a 80. P. Palacka, R Mráz, 300 divákov

NESVADY: Tóth – Švanter (52. A. Molnár), Csabáni, Andris, Dikan, Lucza, Horáček, Csntos, Haris, Polgár (80. Hudák), Kováč

DOLNÝ OHAJ: Barták – Podbehlý, Šulák, Filo, M. Palacka (86. Pétery), Slobodník (46. Majerčík), Turan, Hatala, P. Palacka, M. Ferus, P. Ferus (71. Porubský)

Bánov – Hurbanovo 4:2 (2:2)

Diváci v Bánove mohli sledovať vynikajúci zápas, v ktorom hosťujúci celok potvrdil svoje kavlity. Domáci sa však vypli k skvelému tímovému výkonu a po nerozhodnom prvom polčase sa im v druhom dejstve podarilo svoje šance zúžitkovať a zvíťaziť.

Góly: 6. Guláš, 16. P. Šimunek, 53. a 70. Valachovič (1 z 11m) – 10. Tárnok, 20. Gelle, R Majer, 250 divákov

BÁNOV: Mráz – Kramár, Vittek, Zsemlye, Štefánik, Zajíček (75. M. Šimunek), Brezík, Palacka (80. Chovanec), Valachovič, Guláš, P. Šimunek (85. Gambaš)

HURBANOVO: Gombár - Szántó, Pankotai, Pajtinka, Kádek (80. Š. Pupák), Cingel, Jóba, Lacza (45. P. Tóth), Tárnok, Lovász, Gelle

Zostava kola

Barták (Dolný Oháj) – Dosedla (Tlmače), M. Hajtó (Kalná), Kálazi (Bešeňov), Krammer (Čaka) – Lucza (Nesvady), Jančo (Čaka), Bartal (Šahy), Zajíček (Bánov) – Tam. Varga (Bešeňov), Dikan (Nesvady)

Nesvady – Kolárovo 2:1 (2:0), Simonics, Varga - Lakatos
Veľký Kýr – Kalná n. H. 4:2 (2:0), Štefanovič 2, Szöke, Kolek – Kociský, Pintér (11 m)

1. N. Dedina 7 7 0 0 35:5 21 (+12)
2. Komjatice 7 7 0 0 34:8 21 (+9)
3. Marcelová 6 6 0 0 27:4 18 (+6)
4. Kozárovce 7 4 2 1 33:13 14 (+2)
5. Veľký Kýr 7 4 1 2 23:18 13 (+4)
6. Hurbanovo 7 4 1 2 17:14 13 (+1)
7. Nesvady 7 3 0 4 12:14 9 (0)
8. Zlatná 7 2 2 3 34:25 8 (-4)