Nedeľa, 24. september, 2017 | Meniny má Ľuboš, Ľubor
FUTBAL - MAJSTROVSTVÁ REGIÓNU ZÁPAD

Komárno nezvládlo šláger, premárnilo i penaltu

Prinášame vám výsledky a tabuľku aktuálneho kola futbalových Majstrovstiev regiónu Západ.

V zápase prvého s druhým pri Dunaji víťazstvo Považanov.(Zdroj: Milan Drozd)

Komárno - P. Bystrica 1:2 (1:1)

Šláger kola priniesol hru veľmi dobrej úrovne z oboch strán. Úvodná desaťminútovka patrila domácim, ktorí si však výraznejšiu šancu nevytvorili. Potom hostia vyrovnali hru, mali rýchlejší štart na loptu a vyhrávali osobné súboje. Do vedenia však predsa šli domáci v polovici prvého polčasu, keď na dobrú loptu Mészárosa si nabehol Bogyai a bolo 1:0. Po vyše polhodine hry prišlo vyrovnanie po kanonáde na bránu Mazáčka, keď úspešným strelcom bol Gajdošík. Do šatní sa mohlo ísť za domáceho vedenia, avšak Podlucký penaltu v poslednej minúte polčasu trestuhodne zahodil. Po zmene strán sa šance striedali na oboch stranách. Považania sa ujali vedenia po hrubej chybe domácej obrany v 67. minúte. Po góle vsadili domáci všetko na jednu kartu, vyrovnať sa im však nepodarilo.

Góly: 23. Bogyai - 33. a 67. Gajdošík. R Fehér, ŽK: Filipský, Szórád - Šuška, Mráz, Novisedlák 450 divákov. KFC: Mazáček - Musil, Lelkes, Podlucký, Szórád, Nagy (57. Gonzáles), Filipský, Mészáros, Faragó (64. Kökényesi), Antunovič (79. Uzola), Bogyai.. Tréner M. Lintner. RAVEN: Bartek - Šuška, Mráz, Pauer, Novisedlák, Hrenák, Ondrička, Gajdošík, Tomáš (75. Lukáš, 90. Král), Štefún, Šimček. Tréner: J. Kútny. (RG)

Neded – Palárikovo 2:2 (0:1)

Derby stretnutie, v ktorom bolo favoritom Palárikovo, začali lepšie domáci. Najskôr kapitán Látečka tvrdou strelou minul pravú žrď. V 13. min. po hlavičke Dóku spálil Kováč z 5 m tutovku. Hostia hrali dobre v strede poľa a v útoku hrozili rýchlymi strelami Vencela a Jelšica. V 40. min. búrilo obecenstvo, keď rozhodca za ruku posledného hráča Žemberu pred nabiehajúcim Kováčom dal iba žltú kartu. Hostia o dve minúty trestali, keď Vencel po prieniku obišiel aj brankára a z uhla pod brvno vsietil - 0:1. Domácich gól zaskočil a v 49. min. po peknej kombinačnej akcii hostí inkasovali druhýkrát, keď sa z 5 m nemýlil exligista Jelšic. Hostí gól ukolísal, začali hrať na krásu, čo sa im mohlo vypomstiť, nakoľko dve hlavičky Nachtmana skončili tesne nad. Domáci kolektív nakoniec vďaka bojovnosti a veľkému nasadeniu dal kontaktný gól Nachtmanom. V 82. min. striedajúci Vígh po rohu delovkou prestrelil všetko a vyrovnal. Domáci majú veľmi ťažké srdce na rozhodcu, ktorý nevidel v 90. min. ruku obrancu hostí v pokutovom území. Stretnutie nakoniec skončilo spravodlivou deľbou bodov. Palárikovo bolo futbalovejšie, Neded bojovnejší.

Góly: 76. Nachtman, 82. Vígh - 42. Vencel, 49. Jelšic. R Šima, ŽK: Látečka, Opálek, Konc - Žembera, 350 divákov. FC: Hrdina - Dóka, Látečka, Onofrej, Opálek, Kukučka, L. Kalmár, Nachtman, Kováč, Konc (63. Vígh), Petrovský (70. G. Kalmár). Tréner M. Hrdina. OTJ: Novota - Pánik, Žembera, Kompas (67. Víglaský), Hözl, Mikla, Lörinc (62. Mládenek), Vencel (86. Španír), Zlatňanský, Jelšic, Babicz. Tréner A. Višňovský. JOZEF SKLENÁR

Ostatné výsledky:

Bánovce - Topoľníky 1:0 (0:0), 71. Bodocký. R Španka, 150 divákov. J. Bohunice - Domaniža 3:1 (1:0) 27. Gašparík, 62. Paszko, 64. Strečanský - 70. Gardian. R Otiepka, ŽK: Ekhardt, P. Krajčovič, Maška, Matejkovič - Svitek, 70. Sovík, ČK: 16. Šimo (J.B.), 100 divákov. Šúrovce - Galanta 3:2 (1:1) Góly: 24. Juhász, 74. Kolóny, 81. Lalík - 14. Kočiš, 63. Mikuš. R Gašparovič, ŽK: Horváth, Hlavna - Kučera, Mikuš, Dovalovský, 200 divákov. Gabčíkovo - Skalica 2:2 (1:2), 22. Bolega, 64. Kováč - 11. Šebesta, 23. Buchta. R Černák, ŽK: Nagy, Scholtz - Čermák, 500 divákov. Beluša – Led. Rovne 1:2 (0:0), 83. P. Gažo – 48. Prekop, 79. Detko. R Jakúbek, ŽK: P. Gažo, Revák, Loduha, 300 divákov, Veľké Ludince – Nová Ves n/V. 1:0 (0:0) 70. Dulai. R Sékely, ŽK: Flídr, Soboňa – Oríšek, 300 divákov.

1. Voľby do VÚC 2017 Nové Zámky, Komáro: Zoznam kandidátov na poslancov 141