FKM doma bez straty, na jeho štíte aj Petržalka

Prinášame vám výsledky a tabuľku 5. kola futbalovej III. ligy.

Dráma sa nekonala. FKM si víťazstvo poistil.(Zdroj: Juraj Horváth)

Nové Zámky - Petržalka 2:0 (1:0)

Doslova uragán spustili domáci na bránu Petržalky od úvodného hvizdu a brankár Bolech kapituloval už v prvej minúte. Krásnu kombinačnú akciu, ktorú vymyslel Bukovič, zakončil Jurík. FKM mohol v prvej štvrťhodinke doraziť svojho súpera, ale svoje ďalšie dobré šance nevyužil. Hostia sa postupom času dostávali do zápasu a aj pred Mihálekovu bránu, no bez efektu. Po zmene strán mala Petržalka územnú prevahu a ku gólu bola blízko po Kratochvílovej hlavičke v 64. minúte, no domáci brankár predviedol skvelý zákrok. Domáci sa spoliehali na brejky, z ktorých im jeden aj vyšiel. Ilič po prihrávke od Bombicza si vychutnal aj brankára a pečatil tak už tretie víťazstvo FKM na domácom trávniku.

Góly: 1. Jurík, 71. Ilič. R Ihring, ŽK: Bacigál, P. Horáček - Plichta, 418 divákov. FKM: Mihálek - Zsák, Jurík (57. Bacigál), Gajdoš, Ilič, Bukovič, Cingel (79. P. Horáček), Hlavačka, Fehervári, Bombicz (82. Poništ), Ešek. Tréner J. Chovanec. FK: Bolech - Klenovský, Gabura, Hanták, Kolony, Kubala (74. Kontár), Plichta (66. Horváth), Habai (66. Sokol), Tomšík, Hečko, Kratochvíl. Tréner Ľ. Luhový.

Ostatné výsledky:

Slovan jun. - Topoľčany 1:3 (0:0), 90. Kováč - 52. Otočka, 64. Remeň, 75. L. Michalík. R Očenáš, Vrbové - Sereď 1:2 (0:0), 59. Koyš - 62. Pilát, 82. Kasaj. R Cifrík, Moravany - Nitra jun. 5:1 (1:0) , 11. Glos (11 m), 58. Klačman, 69. Miklovič, 69. Čavojský, 81. Zubka - 71. Paukner (11 m). R Jurenka, AFC Nové Mesto n/V. - PFK Piešťany 4:1 (0:1) Góly: 51. a 80. L. Žák, 55. Tuschel, 69. Končitík (11 m) - 25. Valla. LP Domino Bratislava - FC Spartak Trnava juniori 2:1 (2:1), 30. R. Kunzo, 42. Gubančok - 25. K. Pavelka, Vráble - Nemšová 0:1 (0:1) , 10. Fabuš. R Debnár, Levice - Dun. Lužná 1:1 (0:1) 90. M. Palic - 41. Bottyán. R Mastiš.