FUTBAL - MAJSTROVSTVÁ REGIÓNU ZÁPAD

Palárikovo tesne vyhralo doma, Komárno vonku

Prinášame vám výsledky a tabuľku futbalových Majstrovstiev regiónu Západ.

Nová Ves n/V. – Komárno 0:1 (0:0)

Na klzkom teréne mali na začiatku stretnutia väčšie možnosti hostia, ale hlavičku Faragoóa v 10.min po trestnom kope Musila skončila nad bránou. V 14. min trafil Meszaros vedľa ľavej žrde. Domáci hrozili najmä Horešovými strelami z diaľky, keď v 30. min Mazáček až na druhýkrát chytil loptu a v 33. min zase trafil z trestného kopu brvno. V 38. min hosťujúci Faragoó hlavičkou z päťky nad nad bránu. Začiatok druhého polčasu vyšiel hosťom, keď v 48. min center Musila preletel cez päťku a Faragoó pri druhej tyči dorazil loptu do brány. Ako sa neskôr ukázalo, bol to jediný gól stretnutia. Do konca zápasu sa už viac bojovalo ako kombinovalo a v 65. min vystrašil Mazáčka strelou z 20 m Žák a v 69. min Boyai strelou z tej istej vzdialenosti trafil vedľa ľavej žrde. Líder súťaže si tak až do konca stretnutia tesné víťazstvo udržal.

Gól: 48. Faragó. R Santa, ŽK: Balocký, 200 divákov. N. VES: Grznár – Kubica, Manák, Gablech (74. Osuský), Oríšek, Matyáš, Nosko, Horeš, Žák, Balocký, Mazák (52. Sika). Tréner M. Albrecht. KFC: Mazáček – Musil, Lelkeš, Podlucký, Bogyai, Szorad, Nagy, Filipský (88. Cong), Meszaros (82. Gonzalez), Faragoó (74. Uzola), Antunovič). Tréner M. Lintner.

Palárikovo - Beluša 2:1 (1:1)

Po oťukávacej desaťminútovke mal prvú príležitosť domáci Zlatňanský, no v pokutovom území nemal dostatočný pokoj. Palárikovčania sa v 18. min. však už tešili, keď Vencel skvele vysunul Jelšica, ktorý si vychutnal brankára a bolo 1:0. Hostia, ktorí sa sústredili takmer iba na bránenie, vyrovnali v 25. min. po ojedinelej akcii. Prevaha bola naďalej na domácich kopačkách, avšak do prestávky sa výsledok nemenil. Po obrátke pribúdali príležitosti takmer iba na strane Palárikova, no vedúci gól akosi neprichádzal. Hostia prišli v 74. minúte o vylúčeného Cíbika, avšak minútu nato mali obrovskú šancu na vedenie, ktorú však nevyužili. Rozuzlenie napokon prišlo dve minúty pred koncom, keď pokutový kop po faule na Jelšica premenil Zlatňanský.

Góly: 17. Jelšic, 88. Zlatňanský (11 m) – 25. Jánoško. R Patrovič, ŽK: Jánoško, Cíbik, Gažo (všetci Beluša), ČK: 74. Cíbik, 175 divákov. OTJ: Novota – Pánik (86. Španír), Žembera, Kompas, Víglaský (73. Lőrinc), Mikla, Jelšic, Mládenek (84. Szabó), Vencel, Zlatňanský, Babicz. Tréner A. Višňovský. BELUŠA: Gombár – Šadík, Gažo, Sviečka, Jurga, Vavrík, Cíbik, Holeščák (53. Hrnčík), Jánoško (79. Makas), Revák, Ciesar.Tréner L. Stehel.⋌ (RG)

Ostatné výsledky:

Galanta – Gabčíkovo 2:2 (0:1), Topoľníky – Šúrovce 3:1 (2:0), Pov. Bystrica – Neded 5:1 (3:1), Led. Rovne – Bánovce 4:0 (2:0), Domaniža – V. Ludince 2:1 (1:1), Skalica - J. Bohunice 4:1 (0:1)

1. Letná ponuka: Predplatné SME.sk len za 9,90 €