Nováčik z Čiech bral v prvom kole u suseda všetky body

Ponúkame Vám výsledky z MO Nové Zámky.

(Zdroj: ILUSTRAČNÉ: ROMAN GULIŠ)

1. KOLO:

Kmeťovo – Uľany n/Ž 3:0 (2:0) 4. Zrubec (11m), 38. Jurkáček, 62. Golha

Stretnutie bolo vyrovnané iba v úvode, postupne preberali iniciatívu domáci. V druhom polčase tlak domáceho mužstva bol výrazný a okrem strelených gólov zostali ich ďalšie gólové príležitosti nevyužité.

Šurany B – Mojzesovo 2:4 (0:2) 66. Macek, 88.vl. Krehák – 23. Chovanec, 33.vl. Chlpík, 80. E. Húdik, 89.B.Hlavačka

Hostia vstúpili do zápasu lepšie, keď hneď v úvode zahodili dve čisté gólové šance, no napriek tomu odchádzali do kabíny s dvojgólovým náskokom. V druhom polčase sa domáci snažili s výsledkom niečo urobiť, ale góly padali až v úplnom závere, keď futbalovejší hostia si odviezli zaslúžene tri body.

Svodín – V. Kýr 6:0 (1:0) 43.,57. Porubský, 62. Gavroň (11m), 69. Árendáš, 74. E. Kianek, 79. Tamašek

Na začiatok sezóny to bol nervózny zápas. Domáci sa dlho hľadali. Po úvodnom góle sa dostali do pohody a v druhom polčase už boli jednoznačne lepším mužstvom. Pridali pekné góly a potešili tak svojich priaznivcov.

Vlkas – Maňa 4:0 (1:0) 43.,67.,78. Ľ.Slovák, 58. P.Slovák,

V úmornej horúčave a v pravom susedskom derby lepšie začali domáci. Hosťom však nechýbal nováčikovský elán a domácim do 40. minúte odolávali. V 42. minúte bol vylúčený hosťujúci brankár za situáciu, keď stiahol unikajúceho domáceho hráča mimo pokutového územia. V druhom polčase sa prejavila skúsenosť domáceho družstva, ktoré v úvodnom kole zaslúžene vyhralo.

Semerovo – Čechy 0:2 (0:1) 45. Kadár, 87. Ludaš

V historickom derby v najvyššej okresnej súťaži vstúpili do stretnutia lepšie hostia. V prvom polčase lepšie kombinovali a boli behavejší, výsledkom čoho bol gól do šatne, ktorý strelil Kadár. Do druhého polčasu naopak lepšie vstúpili domáci, vytvorili si viacero gólových príležitostí, ale vďaka hosťujúcemu brankárovi sa výsledok stretnutia nemenil. V závere stretnutia ušiel hosťujúci Ludaš a uzavrel skóre stretnutia.

Zemné – Nové Zámky B 3:3 (2:1) 6. F. Bernáth ml., 33.,72. F. Bernáth st. – 18. Ďatko, 77.,80. Zsemlye

Domáce družstvo, ktorým chýbalo viacero hráčov základnej zostavy začalo aktívne a hneď v úvode stretnutia sa ujalo vedenia. Hostia, ktorý počas celého stretnutia boli technickejší už onedlho vyrovnali. Potom prišli chvíle nestarnúceho F. Bernátha st., ktorý dvoma gólmi strhol vedenie na stranu domácich. Zdalo sa, že stretnutie je rozhodnuté, ale hostia zapli na vyššie obrátky a v závere stretnutia sa im podarilo vyrovnať.

Salka – Rastislavice 2:3 (1:1) 18. Dajč, 82. Tóth – 12. M. Vigacký, 53. Vida, 62. Lábsky

V dobrom futbalovom stretnutí si domáci v prvom polčase vytvorili viacero šancí, ale premenili z nich iba jednu. V druhom polčase hostia pôsobili koncentrovanejším dojmom, v rozpätí deviatich minút strelili dva góly a rozumnou hrou si víťazstvo už ustrážili.