Zápas Nováčikov presvedčivo pre Žitnoostrovčanov

Ponúkame Vám výsledky z prvého kola futbalu V. LIGY VÝCHOD.

(Zdroj: ILUSTRAČNÉ: ROMAN GULIŠ)

Zlatná na Ostrove – Podhájska 4:1 (2:0).

Zápas dvoch nováčikov priniesol svižný a zaujímavý futbal zásluhou oboch celkov. Prvý polčas bol herne vyrovnaný, avšak domáci oveľa lepšie využívali svoje gólové príležitosti a tak sa šlo do kabín za ich dvojgólového vedenia.

Zlatná akoby zaspala úvod druhého dejstva, čo hostia využili na strelenie kontaktného gólu. Domácim však netrvalo dlho, aby sa opäť dostali do tempa a zásluhou strelecky disponovaného Mészárosa si zabezpečili presvedčivé víťazstvo, ktoré sa v takomto pomere azda nečakalo.

• Góly: 17., 41., 67. a 87. Mészáros – 53. Kiripolský
  • R Tonkó, ŽK Ševčík (Podhájska), 300 divákov.

ZLATNÁ: Házi – Jakab, Szoboszlai, Csonka, Bohoš, gaál, Olajos, Jandás, Šušík (50. Lelkes), Mészáros, Berecz.

PODHÁJSKA: Kálazi – Šúchal (20. Polák), Spišák, Ševčík (52. Podhorec), Mančík, Varga, Sládeček, Michalko (72. Juhász), Nagy, Janák, Kiripolský.

Šahy – Bešeňov 2:2 (1:0).

Domáci si v tomto zápase vypracovali najmenej osem vyložených príležitostí, ktoré sa na úrovni piatej ligy jednoducho premieňať musia. Snaživí Bešeňovčania sa spoliehali na zabezpečenú obranu a rýchle protiútoky. Dva z nich boli vydarené, čo znamenalo napokon zisk bodu pre hostí.

Domáci si za premárnené šance môžu spytovať svedomie, prišli tak o víťazstvo, ktorým mohli úspešne vstúpiť do novej sezóny.

• Góly: 18. Baráti, 47. Bartal – 72. Balogh, 80. Varga
  • R Boledovič, ČK: Varga (Šahy), 200 divákov.

ŠAHY: Konc – Varga, J. Urblík, A. Kürti, Studva, Bartal, Balogh, Csoknai, Grznár (60. Jaďuď), Lendvai (60. N. Urblík)

BEŠEŇOV: Hajdú – Kálazi, Kovács, Gubó, R. Bílek, F. Bílek (76. Kurcsa), Balogh, Ivan, Ulický, Z. Varga(60. Vadkerti), T. Varga.

Tlmače – Nesvady 1:5 (0:1).

Domácim v úvodnom zápase chýbala prakticky celá štandardná obrana, čo sa odzrkadlilo na výkone. Hneď v úvode ju načal Polgár, no do konca polčasu hostia nezvýšili svoj náskok ani z pokutového kopu. O osude zápasu rozhodol úvod druhého dejstva, v ktorom za deväť minút inkasovali domáci tri góly a bolo po zápase.

Na zaslúženom víťazstve hostí už nič nezmenil ani čestný úspech Titurusa z trestného kopu. Posledné slovo v zápase mal striedajúci hráč hostí Czabány, ktorý nastúpil na majstrovský zápas po dlhšom zranení a dal definitívnu podobu výsledku.

• Góly: 62. Titurus – 8. Polgár, 48. Hengerics, 52. Molnár, 57. Lucza, 84. Czabány.
  • R Bulko, ŽK: Tóth – Csontos, Kovács, 70 divákov.

SPARTAK: Slabý – Izakovič (68. Chvojka), Martinka, Tóth, Mlynárik, Lacko, Švec, Kazár, Meňhard, Titurus, Gócs.

NESVADY: P. Tóth – Varga, Švandtner (40. Hengerics), Andrys, Molnár (83. Czabány), Lucza, Horáček, Csontos, Haris, Polgár, Kovács (60. Hudák).

Kalná nad Hronom – Dolný Ohaj 4:0 (3:0)

Od úvodných minút mali prevahu domáci, ktorí otvorili skóre zápasu už v 4. minúte, keď sa presadil peknou hlavičkou Pacalaj. Domáci pokračovali v nápore. Ďalší gól nenechal na seba dlho čakať, v 15, minúte sa na dva krát presadil Lackó. Skóre prvého polčasu uzavrel po rohovom kope domáci Biely.

Druhý polčas sa niesol už v miernejšom tempe, domácim sa opäť podarilo vypracovať si niekoľko gólových príležitostí, avšak využiť sa im podarila iba jedna, keď sa po individuálnej akcii presadil peknou strelou domáci Hajtó. Hostia sa počas celého zápasu snažili ohrozovať domácu svätyňu hlavne z rýchlych protiútokov, čo sa im však nedarilo.

• Góly: 4. Pacalaj, 15. M. Lackó, 35. Biely, 62. Hajtó, 200 divákov, R Urbanovič

KALNÁ N. HRONOM: Guťan – Hrnčiar, R. Lackó, Hajtó, Vzdychavský, Pacalaj, Krivočenko (61. Gogora), M. Lackó, Blaško, Gabaš (59.Bogár), Biely (62. Csontos)

DOLNÝ OHAJ: Červenka – Podbehlý (58. M.Ferus), Šutlák, Silo, Majerčík, Péteryi, Hatala (77. Švajda), Palacka, Turan (46. Porubský), P. Ferus

Marcelová – Hurbanovo 1:0 (1:0)

Hneď na úvod súťaže sme mohli sledovať derby zápas v Marcelovej. Bol to veľmi ťažký zápas pre oboch súperov. Hurbanovo, ktoré nastúpilo s niekoľkými novými posilami v tíme sa ukázali ako zdatný súper. Domáci si ale svoje víťazovo vybojovali svojou bojovnou hrou a o prvých bodoch v novej sezóne rozhodli jediným gólom z 31. minúty

• Gól: 31. Gumbér, 350 divákov, R Šmátrala

MARCELOVÁ: Hallman – Trenčík, J. Németh (60. Kürthy), Zsidek, Horian (86. Z. Zsidek), Kosťukevič, P. Németh, Kürthy, Purgel (78. Marikovec), Zajoš, Gumbér

HURBANOVO: Petrík – Csantó, A. Lacza, Pantokai, Kádek (77. Jóba), Pajtinka, J. Lovász (83. Matiška), M. Lovász, Tárnok (46. Kóša), Cingel, Gelle

Čaka – Bánov 4:0 (1:0)

Čaka hrala od úvodných minút pekný, bojovný futbal. Domácim sa podarila využiť hneď prvá šanca, keď po nájazde na bránu otvoril skóre Straňák. Po tomto góle sa domácim nepodarilo využiť množstvo šancí. Ďalší gól padol až v druhom polčase po peknej akcii Jančo – Straňák .

Lešťan, keď posledný menovaný zvyšoval na 2:0. Hostia po tomto góle už herne odpadli a tvorili si len minimum šancí. Do konca stretnutia pridal ešte dva góly po rýchlych protiútokoch hráč zápasu, Straňák.

• Góly: 9., 72. a 84. Straňák, 65. Lešťan

ČAKA: Krnčan – Krammer, Fogád, Adami, Dobrota, Lešťan, P. Tóth (60. Farkaš), Jančo (88. Bučko), Viglaľ, Straňák, Klinka (72. Lakatoš)

BÁNOV: Mráz – Vittek, Valachovič, Sádecký (40. Štefánik), Brezík, Lelovský, Hlavatý, P. Šimunek, Palacka (70. Guláš), Zajíček, Gámboš

Kozárovce – Komjatice 1:1 (1:0)

Domáci od začiatku zápasu tlačili hostí, zápas bol ale veľmi vyrovnaný. Prvý gól padol po peknej, individuálnej akcii Braňa Lénarda. Hosťom sa podarilo vyrovnať začiatkom druhého polčasu po peknej akcii Šebíka.

• Góly: 14. B. Lénard - 51. Šebík, 200 divákov

KOZÁROVCE: Maruniak – Benčať, L. Buranský (37. Mráz), L. Švolík (J. Ďurovič), M. Švolík, Lenard, Rakica, Kosák (39. Koláček), Kováč, Ďurovič, Hagara

KOMJATICE: Hajnala – Kmeťo, Pečimúth, Buranský (70. Soboňa), Orosi, Soboňa, Viglacký, Dobrovecký (68. Marek Marenčák), Šebík, Mokráš

Tvrdošovce – Svätý Peter 8:1 (3:0)

Jednoznačný zápas, ktorý sa prakticky celý odohrával na polovici hostí. Hostia domácu bránu prakticky neohrozovali, jediný gól za hostí strelil Bódiš z rýchleho brejku.

• Góly: Benko 2, Dikác 2, Tóth, Lakatoš, Farkaš, Vince (11) – Bódiš, 350 divákov, R Fric

TVRDOŠOVCE: Molnár – Núdzny, Tóth, Vince (76. Birkuš), Bobor, Augustín (66. Buda), Lakatoš (87. Mikláš), Farkaš, Slebécius, Dikác, Benko

SVÄTÝ PETER: Hudák – Paluška, Molnár, Vida, Bencz, T. Molnár, Kršteňanský, Haris, Urbánek, Lakatos, Bódis