Bánovské bedmintonistky získali medaily na majstrovstvách SR

V obci Bánov sa popri futbale aktivizujú aj vyznavači najrýchlejšieho raketového športu, bedmintonu.

T.Mrázová (prvá zľava), H. Turzová (tretie sprava) po M-SR v Prešove.T.Mrázová (prvá zľava), H. Turzová (tretie sprava) po M-SR v Prešove. (Zdroj: (IRG))

V neveľkej obci Bánov sa popri futbale aktivizujú aj vyznavači najrýchlejšieho raketového športu – bedmintonu, ktorému sa v športovom žargóne hovorí aj tenis na druhú.

BÁNOV. Vyžaduje si oveľa intenzívnejšiu dynamiku, reakciu hráčov, ako jemu príbuzný tenis. Badmintonový oddiel TJ Lokomozíva Bánov, pod vedením Dušana Benku, združuje tridsiatku aktívnych bedmintonistov v rôznych vekových kategóriách od U 11 až po dospelých. Najviac sa klub sústreďuje na mládež, ktorá je aj jeho najväčšou pýchou, keďže dosahuje už úspechy celoslovenského rangu. Mládež sa zúčastňuje pravidelne celoslovenských súťaží – turnajov GRAND PRIX „A“.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Dve družstvá dospelých hrajú dlhodobú súťaž – 4. Slovenskú ligu. Vo štvrtej lige západ odohrajú počas roka zmiešané družstvá 6 turnajov. Družstvo sa skladá zo štyroch mužov a dvoch žien, pričom počas 8 zápasov v jednom kole odohrajú 2 – 3 zápasy.

Sezóna u bedmintonistov začína v septembri a končí v máji. Príprava na ňu začína spravidla v polovici júla.

Bedmintonový oddiel v Bánove sa za uplynulú sezónu môže pochváliť aj medailami z Majstrovstiev Slovenska. Terézia Mrázová v kategóriiU11 získala 3 medaily a to dve strieborné a jednu bronzovú, Henrieta Turzová k nim pripojila jeden bronz. Uplynulý rok bol teda dozaista najúspešnejším v histórii klubu v počte dosiahnutých medailí, keď od roku 2007 doteraz boli iba tri.banov2.jpg

Potešením sú aj výsledky Andrey Benkovej, ktorá v dlhodobej súťaži družstiev neprehrala ani jediný zápas a už ako sedemnásťročná sa presadzuje medzi ženami.

SkryťVypnúť reklamu

Dve družstvá dospelých dosahujú iba priemerné výsledky, čo však nie je pre klub prioritou. Potešujúcim je prírastok nových, najmenších adeptov bedmintonu do klubu, ktorí postupne získavajú skúsenosti v turnajových zápoleniach.

Je úctyhodné, že tak malý klub z Bánova s dokáže rovnocenne zmerať sily a konfrontovať svoje umenie z družstvami z Bratislavy, Piešťan, Trenčína, Martina či Prešova. Dievčatá zo spomínanej kategórie U11 pritom v uplynulej sezóne dosahovali na celoslovenskej úrovni tie najvyššie umiestnenia.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Nové Zámky

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  2. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  3. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  4. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  5. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  6. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  7. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  8. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 104 222
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 22 240
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 12 062
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 7 079
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 777
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 5 197
  7. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 4 575
  8. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 543
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nové Zámky, Štúrovo a Komárno - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nové Zámky

Obľúbený predajca elektroniky NAY pokračuje vo svojom VEĽKOM VÝPREDAJI.


Jakubko

Nemusíte byť zdravotným klaunom, aby ste niekomu urobili krajší deň.


Ornú pôdu zmenil úrad na ostatnú.


Medzi ocenenými sú aj Euridyka Stankovičová (druhá sprava) a Jana Marenčáková (štvrtá zľava).

Obsadenie školského tímu sa dnes stáva zásadným problémom.


Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu