FUTBAL V. LIGA VÝCHOD

Čaka nastrieľala poltucet, Želiezovce už oslavovali

Prinášame vám výsledky, komentáre a tabuľku aktuálneho kola V. ligy Východ.

Želiezovce – Hurbanovo 0:0 (0:0)

Domáci už vo sviatočnej atmosfére nevenovali zápasu prílišnú pozornosť. Hral sa väčšinou medzišestnástkovým futbal. Hostia na domácich nedokázali nič vymyslieť a tak sa mužstvá rozišli bez gólov.

• R Martinovský, 400 divákov

• ŽELIEZOVCE: N. Barecz (88. Straňák) – K. Tóth, Csiria, Začka, Karko, Duchoň, S. Rotík (86.Krenčan), Szabó, Valach (72. Kristofoli), Kokoška, Herceg

• HURBANOVO: Gombár – Pagurka, Jóba, Pastorek, Kóša, Pajtinka (17. Pupák), A. Laca, Kršteňanský, Tárnok, Tužinčan (89. Kurák), Kádek (87. Zajac)

Kozárovce – Tlmače 4:0 (2:0)

Domáci mali priebeh celého zápasu vo svojich rukách o čom nakoniec svedčí aj konečný výsledok. Hostia sa počas celého zápasu iba bránili a vybojovali si len minimum šancí.

• Góly: 24. a 27. Havran, 65. Holka, 85. Rakica, R Tonkó, 300 divákov

• ČK: 63. Dosedla

• KOZÁROVCE: Koláček – Benčať (78. Priecel), B. Lénard, Mráz (64. L. Švolík), M. Švolík, Gáfrik (66. E. Rafael), Rakica, Holka, Havran, Ďurovič, Hagara

• TLMAČE: Šutlák – Tóth, Čiernik, Líška, Bogdáň, Dosedla, Terek (65. Š. Taňaši), H. Taňaši, Kiška, Titurus, Gócs (53. Švec)

Chotín – Marcelová 0:1 (0:1)

Hostia išli do vedenia už vo 4. minúte, čo domácich dokonale šokovalo. Až do konca polčasu sa hra odohrávala medzi šestnástkami. Šancí pred oboma bránami bolo veľmi málo. Po zmene strán sa obraz hry príliš nezmenil, sem-tam sa vyskytli príležitosti na oboch stranách, avšak gólom neskončili. Domáci na svojho súper vymyslieť nič nedokázali, a tak si Marcelovčania bez väčších problémov najtesnejšie víťazstvo ustrážili.

• Gól: 4. Tóth, R Labai, 250 divákov

• CHOTÍN: Bránický – Bozsoky, Andruskó, Bak, Szárai, Szuh, Ham (80. Roháček), Lucza, Szalay (80. Csintalan), Farkas, Kovács

• MARCELOVÁ: Hallman – Trencsík, Sikel, Tot, Lérand, Gumbér (46. Purgel), Marcinkó, Bazinský, Tóth (75. Obložinský), Bottyán, Gere

Bánov – Kalná nad Hronom 3:2 (1:0)

Prvý polčas sa hral prevažne medzi šestnástkami. Prvú výraznejšiu šancu si vypracovali domáci až v 31. minúte, keď sa po krídelnej akcii presadil Zajíček. O niekoľko minút mali hostia šancu na vyrovnanie z priameho kopu, ktorý sa im však podaril nastreliť iba do tyče. V druhom polčase domáci pridali na obrátkach. Hosťom sa však v 50. minúte podarilo vyrovnať zásluhou Škoreca. Domácim sa podarilo odpovedať až o 22 minút neskôr, keď sa po peknej krídelnej akcii presadil Petráni. O niekoľko minút na to domáci Brezík zvýšil už na 3:1 po priamom kope. Hosťom sa v závere zápasu ešte podarilo skorigovať výsledok na konečných 3:2, keď sa trafil Krivočenko.

• Góly: 31. Zajíček, 72. Petráni, 80. Brezík – 50. Škorec, 85. Krivočenko, R Černej, 150 divákov

• BÁNOV: Mráz – Petráni, Valachovič, Szádecký, Brezík, Lelovský, Hlavatý, M. Šimunek, Štefánik, Zajíček, Vitko

• KALNÁ N. HRONOM: Guťan – Hrnčiar, Gogora, Hajtó, Škorec, Pacalaj (60. Szleher), Krivočenko, R. Lackó, Hegedüs (80. Szép), Csontos, Biely

Hontianska Vrbica – Imeľ 1:1 (1:0)

Domáci od začiatku zápasu mali jasnú prevahu. Do 28. minúte Pavel Pilinský a Valentík zahodili svoje šance. V 28. minúte prenikol po ľavej strane M. Tóth a zakončil predkov strelou do proti pohybu brankára – 1:0. V druhom polčase domáci opäť zahodili niekoľko veľkých príležitostí. Hostia sa do konca stretnutia ešte snažili o vyrovnanie, čo sa im aj podarilo v 79. minúte, zásluhou Hübscha. V kvalitnom zápase si domáci môžu spytovať svoje svedomie, pretože niekoľko nevyužitých šancí ich stáli vytúžené 3 body.

• Góly: 28. M. Tóth – 79. Hübsch, R Šamko, 200 divákov

• HONTIANSKA VRBICA: Haramia – Páchnik (85. Magda), M. Tóth, Adami, Chudý, Patrik Pilinský (69. Juhász), Šimonovič (80. Herák), Horský, Pavel Pilinský, Valentík

• IMEĽ: Rom – Zemánek, R. Kovács, R. Kováč, Pásztor (50. Haris), Csapó, Oršolík, Török, Kender, Hübsch, Csontos

Bešeňov – Tvrdošovce 0:1 (0:0)

V prvom polčase mali domáci značnú prevahu. Menovite po sebe zahodili čisté šance na strane domácich Z. Varga, T. Varga, Dezsát a opäť T. Varga. Hra sa v druhom polčse vyrovnala, hralo sa prevažne medzi šestnástkami. Prvú šancu v druhom polčase nevyužil hosťujúci Chrenko, ktorý len tesne minul domácu svätyňu. Skóre zápasu otvoril až v 76. minúte hosťujúci Lakatos. Viac gólov v tomto zápase už nepadlo, body si tak odniesli Tvrdošovce.

• Gól: 76. Lakatos, R Marko, 200 divákov

• BEŠEŇOV: Hajdu – Farkas (68. Csaba), Kovács, Gubó, Kušnierik, Balogh, Kukan (82. Stanko), Deszát, Z. Varga, Štofko, (60. Vadkerty), T. Varga

• TVRDOŠOVCE: Molnár – Mikláš, Csabai, Vince, Tóth, Augustín, Kanás, Farkas (80. Birkuš), Slabécius, Lakatos (90. Kamancza), Chrenko

Svätý Peter – Čaka 1:6 (0:3)

Domáci, menovite Trnka, na začiatku zápasu zahodil veľkú šancu, čo sa neskôr ukázalo ako zlomový bod zápasu. Hostia svoju kanonádu začali v 13. minúte, keď sa presadil Straňák a hosťom sa do konca polčasu podarilo pridať ešte ďalšie dva góly. Hostia so svojou veľkou aktivitou pokračovali aj v druhom polčase, keď sa im podarilo do siete domácich pridať ďalšie tri góly. Domáci sa zmohli aspoň na čestný gól do siete hostí, keď sa v 84. minúte presadil Rigó.

• Góly: 84. Rigó – 13. a 67. Straňák, 82. a 87. Martinček, 19. Klinka, 31. Tóth, R Urbanovič, 150 divákov

• SV. PETER: Hudák – Molnár, Badala, Vida, Bencz, Rigó, Trnka (33. Užák), Haris, Sedlák, T. Molnár (78. Levanský), Sebestyényi

• ČAKA: Krnčan – Krammer, Fogad, Martinček, Dobrota, Lešťan, Tóth, Tušan, Straňák, Klinka (38.Bučko)

Komjatice – Nesvady 7:2 (3:1)

V Komjaticiach mohli diváci sledovať pekný, kombinačný futbal, v ktorom padali góly po krásnych akciách. Priebeh hry bol jednoznačne na strane domácich, po prvom polčase vyhrávali 3:1 a v druhom polčase pridali ešte ďalšie štyri góly. Hosťom sa v druhom polčase podarila už len mierna úprava skóre na konečných 7:2.

• Góly: Martin Marenčák 3, Kalužák 2, Konderík 2 – Polgár, Krehák, R Šmidovič, 200 divákov

• KOMJATICE: Hajnala – Kmeťo, Barta, Konderík, Orosi, P. Soboňa, Buranský (35. R. Soboňa), Šebík, Martin Marenčák, Kalužák, Krehák

• NESVADY: Tóth – Varga, Káplocký, Andris (76.Ármai), Pintér, Švantner (46. A. Molnár), Horáček, Csontos, Haris, Polgár, Csonka

ico

Zostava kola

Rom (Imeľ) – Horský (H. Vrbica), Kramer (Čaka), Gogora ( kalná), Valachovič (Bánov), Brezík (Bánov), M. Marenčák (Komjatice), Deszát (Bešeňov), Straňák (Čaka), Kalužák (Komjatice), Klinka (Čaka).

1. Čudné pohyby vo vedení nemocnice 2 827
  2. Kúpalisku už niekoľko rokov hrozí výbuch plynu. Riešia to až teraz 172
  3. Vznikne pri Dvoroch nad Žitavou nové prírodné kúpalisko? 135
  4. Do play-off Zámky alebo Mikuláš ? 103
  5. Kamionistka po päťdesiatke brázdi Európu krížom-krážom 86
  6. Ministerstvo hľadá riaditeľov do nemocnice v Nových Zámkoch 54