Kanonády Komjatíc a Čaky, Želiezovce sú štvrtoligové

Prinášame vám výsledky, komentáre a tabuľky V. ligy Východ - A mužstvá a dorast.

Nesvady – Hurbanovo 1:1 (0:1)

Nesvadčania nemali svoj deň a podali v tomto zápase rozpačitý výkon. Už v prvej minúte nevyužili dobrú príležitosť a vzápätí z rýchleho protiútoku inkasovali. Bojovne hrajúci hostia si najtesnejšie vedenie udržali až do polčasového hvizdu. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Domáci sa naďalej trápili pričom vyrovnať sa im podarilo len z pokutového kopu. Hurbanovo sa zameriavalo až do konca prakticky len na obranu, srdnato bojovalo, začo si odnieslo z ihriska súpera bod.

Góly: 62. Molnár ( 11 m) – 2. Lacza

R Kusý, 200 divákov, ŽK: Káplóczky, Kosťukevič – Pasztorek, Pajtinka, ČK: Bombicz (Hurbanovo)

NESVADY: Tóth – Varga, Káplóczky (54. Molnár), Andris, Ármai (46. Csonka), Kosťukevič, Horáček, Csontos (70. Hengerics), K. Haris, Polgár, Švantner.

HURBANOVO: Gombár – Pagurka, Jóba, Pasztorek, Kóša (88. Pupák), Pajtinka, Lacza (90. Zajac), Kršteňanský (63. Tužinčin), Tárnok, Bombicz, Kádek.

Marcelová - Kozárovce 1:1 (0:1)

Prvý polčas priniesol vyrovnanú hru, keď najbližšie ku gólu mali domáci v 25. minúte, ale dobrú príležitosť premárnili. Šťastie sa usmialo na hostí, keď havran odrazenú loptu z päťky s prehľadom poslal do siete. Po zmene strán domáci tlačili, ale gól strelili až po rýchlom brejku zásluhou Gumbéra. Misky váh na stranu hostí mohol nakloniť ešte Havran, ale svoj samostatný nájazd nepremenil.

Góly – 74. Gumbér – 28. Havran

R Tomka, 150 divákov

MARCELOVÁ: Halman – Trencsík, Svitel, Tot, Lérant, Gumbér, P. Németh (46. J. Németh), Bottyán, Horjám, Vörös, Gere (67. Marcinkó).

Imeľ – Bánov 2:1 (2:0)

Domáci začali aktívne a vypracovali si aj príležitosti, ktoré však spočiatku nedokázali využiť. Ujala sa až tá v 26. minúte, kedy Roland Kovács z dobrej pozície trafil presne. Imeľ pokračoval v nasadení a ani druhý gól nenechal na seba dlho čakať. Z pokutového kopu bol úspešný Oršolík. Hostia sa v prvom dejstve dostali iba dvakrát pred domáceho brankára. Po zmene strán akoby padla na domácich únava. Zďaleka neboli takí aktívni ako do prestávky, pričom sa osmeľoval postupne aj ich súper. Bánovčania boli odmenení za svoju snahu kontaktným gólom, ktorý však padol dve minúty pred koncom a tak im už na viac nezostal čas.

Góly: 26. R.Kovács, 33. Oršolík (11 m) – 88. Valachovič

R Floriš, ŽK: D. Csontos – Palacka, 100 divákov

IMEĽ: Róm – Zemánek, R. Kovács, R. Kovács, D. Csontos, Csapó, Oršolík, Török, Kender, Hübsch, R. Csontos

BÁNOV: Mráz – Petráni, Valachovič, Sádecký, Brezík, Lelovský, Hlavatý, Štefánik, Palacka, Zajíček, Guláš

Tvrdošovce – H. Vrbica 1:2 (1:1).

Domáci začali veľkým náporom, no boli to hostia, ktorí sa po rýchlej kontre ujali vedenia. Až do polčasového hvizdu sa hral útočný futbal z oboch strán. Domácim sa podarilo vyrovnať gólom do šatne. Po zmene strán sa hralo prakticky len na bránu hostí, ale domácim už nebolo súdené dať ďalší gól v tomto stretnutí. O všetkom sa napokon rozhodlo dve minúty pred koncom, keď striedajúci Magda, po rýchlom brejku zabezpečil hosťom všetky tri body.

Góly: 44. Tóth – 4. Valentík, 88. Magda

R Kubica, bez kariet, 120 divákov

TVRDOŠOVCE: Molnár – Mikláš, Csabai, Farkas (66. Birkuš), Tóth, Augustín, Kanás (75. Bulla), Kamancza, Slabejcius, lakatos, Chrenko

H.VRBICA: Haramija – Páchnik, Juhás (50. Herák), Krčmárik, Adami, Chudý, Pat. Pilinský (86. Magda), Šimonovič, Horský, Pav. Pilinský, Valentík.

Komjatice – Svätý Peter 8:1 (4:0)

Diváci v Komjaticiach mohli sledovať jednoznačný zápas, ktorý sa hral takmer iba na jednu bránu. Domáci mohli okrem ôsmych gólov pridať niekoľko ďalších, keď sa im v troch prípadoch podarila nastreliť žrď. Hostia vstrelili svoj jediný gól zápasu z ojedinelej akcie.

Góly: Martin Marenčák 3, Pečimúth, Kalužák, Krehák, Buranksý, Šebík – Bencz, R Bogár, 200 divákov

KOMJATICE: Hajnala – Soboňa (46. A. Buranský), Pečimúth, Konderík (61. J. Buranský), Orosi, P. Soboňa, Kmeťo (54. Garay), Šebík, Martin Marenčák, Kalužák, Krehák

SVÄTÝ PETER: Hudák – Molnár, Badala, Vida, Bencz, Rigó, Trnka, Haris, Sedlák (82.), Urbánek, Szebestyényi

Čaka – Bešeňov 8:2 (2:1)

Domáci súpera na začiatku zápasu podcenili a inkasovali rýchli gól, keď po faule domácej obrany bola ponechaná výhoda. Domácim sa však podarilo vyrovnať už o niekoľko minút. Od tohto momentu to bol bojovný výkon domácich. Domáci si do konca zápasu vytvorili ešte množstvo šancí, z ktorých sa im podarilo premeniť až 7. Hosťom sa v druhom polčase podarilo už iba kozmeticky upraviť výsledok.

Góly: Martinček 2, Klinka 2 (oba z 11 m)Fogád, Straňák, M. Tóth, Tušan – Tam. Varga 2, R Bircsák, 200 divákov

ČAKA: Krnčan – Meszáros (63. Bučko), Fogád, Martinček, Dobrota, Leľťan, M. Tóth, Jančo, Tušan, Straňák, Klinka

BEŠEŇOV: Hajdu (30. Bukai)- Farkaš, Kovács, Gubó, Deszát, Z. Varga, Bernát, P. Ivan, Balogh, Štofko, Tam. Varga

Kalná nad Hronom – Chotín 4:0 (3:0)

Od úvodných minút to bola hra na hosťujúcu bránu. Domáci si vytvorili niekoľko gólových príležitostí. Otvárací gól zápasu strelil v 9. minúte z priameho kopu Biely. Druhý gól padol v 31. minúte, keď sa krásnou strelou presadil opäť domáci Biely. Skóre prvého polčasu ešte uzavrel domáci Krivočenko do prázdnej brány. Obraz hry sa nezmenil ani v druhom polčase, domáci si vytvorili niekoľko príležitostí, ktoré však trestuhodne zahodili. Posledný gól zápasu padol v 85. minúte, keď sa presadil domáci Slehér. Hostia hrozili z brejkov a centrovaných lôpt, ktoré si však cestu do brány domácich nenašli.

Góly: 9. a 31. Biley, 45. Krivočenko, 85. Slehér, R Maslo, 120 divákov

KALNÁ NAD HRONOM: Guťan – Hrnčiar, Gogra, Hajtó, Vzdychavský, Pacalaj, Krivočenko, M. Lackó ( 46. Škorec), Hegedüs (78. Szét), Csontos, Biely (63. Slehér)

CHOTÍN: Bránický – Bozsoky, Andruško, Šátek, Szárai, Szuh, Ham, Lucza, Szalai (83. Csintalan), Farkas, Kovács

Tlmače – Želiezovce 0:2 (0:0)

Prvý polčas bol vyrovnaný. Hostia hrozili najmä po strelách z diaľky. Domáci sa pokúšali o pozorné bránenie, čo im do konca prvého polčasu aj vychádzalo. V závere prvého polčasu mali domáci šance na prvý gól zápasu, Dosedlovu šancu však Šutlák pekným zákrokom chytil a Titirus hlavičkoval iba do brankárových nôh. Prvý polčas tak skončil bez gólov. Druhý polčas začal lepšie pre hostí, keď S. Rotík hlavičkoval na vzdialenejšiu žrď a otvoril tak skóre zápasu. Domáci sa snažili o vyrovnanie a však neúspešne. Hostia ešte zvýšili svoje vedenie, keď bola po ruke jedného z brániacich hráčov odpískaná penalta. Na biely bod si loptu postavil Cziria – 0:2. Domácim sa do konca zápasu gól streliť nepodaril.

Góly: 53. S. Rotík, 80. Cziria (11m), R Eliášek, 200 divákov

TLMAČE: Šutlák – Tóth (56. Terek), Čiernik, Líška, Bogdáň (82. Švec), Dosedla, Kiška, H. Taňaši, Meňhard, Titurus, Gócs (62. Š. Taňaši)

ŽELIEZOVCE: Straňák – Cziria, Tóth, Barecz (84. Krištofóli). Valach (46. Karkó), Krenčan (46. Szabó), , Začka, Kokoška, Dobiáš, S. Rotík, Herceg

ZOSTAVA KOLA

Guťan (Kalná) – Martinček (Čaka), Cziria (Želiezovce), Adami (H.Vrbica), R.Kovács (Imeľ), Martin Marenčák (Komjatice), Jančo (Čaka), Biely (kalmá), Pav. Pilinský (H. Vrbica), Havran (Kozárovce), Klinka (Čaka).

Kmeťovo. – Svätý Peter 2:2 (2:2), Šuba, Sádovský – Csonka, Lévai

Imeľ – Dvory n.Ž. 9:7 (5:4), Králik 2, Vrábel 2, Boros 2, Kovács 2, Mlynkovič – Czirok 3, Benko 2, Molnár, Veselský

Tvrdošovce – Kalná n. H. 5:1 (2:0), Császár 2, Kovács, Fazekas, Csányi - Pintér

T. Lužany – Nová Dedina 1:3 (1:2), Hypský – Múčka, J. Strašík, P. Strašík

Zlatná na O. – Kolárovo 4:2 (3:0), Lelkes 3, Jóba – Lakatos 2.