Sobota, 12. jún, 2021 | Meniny má ZlatkoKrížovkyKrížovky
FUTBAL MO KOMÁRNO, 26. KOLO

Zlatná n/O. stále na čele, chce postúpiť vyššie

Prinášame výsledky, komentáre a tabuľku 26. kola futbalových majstrovtsiev oblasti Komárno.

Šrobárová – Zlatná n/O. 1:2 (0:1), Židek (11 m) – Turza 2 (1 z 11 m). Vo vyrovnanom zápase hrali mužstvá pekný futbal šance sa striedali na oboch stranách no viac šťastia pri koncovke mali hostia, ktorí po prvom polčase viedli najtesnejším rozdielom. V druhom polčase pridali hostia svoj druhý gól no v 80. minúte prišlo k vylúčeniu hosťujúceho hráča následne rozhodca nariadil pokutový kop, ktorí domáci s prehľadom premenili a podarilo sa im znížiť stav na konečných 1:2.

Modrany – Vrbová n/V./Kava 2:1 (1:1), P. Varga, Rontó – Z. Varga. Veľmi dobrý zápas s množstvom nevyužitých šancí na oboch stranách, vedenia sa v prvom polčase ujali hostia no však ešte do prestávky hostia vyrovnali. V druhom polčase mužstvá pokračovali vo svojej hre, šance sa striedali, no viac z hry mali domáci, ktorím sa podarilo pridať svoj druhý gól s prívlastkom víťazní.

Pribeta – Kameničná 3:1 (1:1), M. Lakatoš, Bódis, Izsák – Koki. Domáci sa hneď od úvodu pustili do svojho súpera, podarilo sa im ho zatlačiť, vypracovali si aj množstvo šancí, ktoré však nevedeli využiť až na jednu, ktorá skončila za chrbtom hosťujúceho brankára. Hostia však do prestávky vyrovnali. V druhom polčase domáci vystupňovali svoj tlak a dvomi ďalekonosnými strelami Lakatoša a Izsáka, ktoré skončili bráne doviedli zápas do úspešného konca a zaslúžene vyhrali.

Sokolce - Zem. Olča 4:1 (1:0), T. Inczédi 3, S. Inczédi – Cseh. V dobrom zápase sa šancew striedali na oboch stranách, ktoré však ostávali zväčša nevyužité no napokon jedna predsa len skončila v sieti hosťujúceho mužstva. V druhom polčase mali viac z hry domáci, ktorí peknou kombinačnou hrou zatlačili súpera a s prehľadom využili šance a zápas vyhrali zaslúžene.

Kolárovo B – Dulovce 1:2 (0:0), Varga – R. Habara, Holub. Zápas sa hral väčšinou medzi oboma šestnástkami, mužstvá sa len ťažko dostávali do vyloženejších šancí. Po nerozhodnom prvom polčase prišiel polčas druhý v ktorom mužstvá stupňovali svoj tlak a tak povediac čakali kto spraví nejakú chybu. Hosťom z Duloviec sa podarilo v 86. minúte streliť vedúci gól zápasu no ich radosť dlho netrvala, domáci hneď na to vyrovnali no hostia v nadstavenom čase ukázali svoju silu a pridali víťazný gól zápasu a tak zaslúžene vyhrali lebo bojovali až do záverečného hvizdu.

Iža – Patince 2:0 (1:0), T. Zachar 2. V priemernom zápase v ktorom sa domáci prispôsobili k hre súpera, hrali čo bolo v ich silách, množstvo šancí však nevyužili a po prvom polčase viedli len najtesnejšie. V druhom polčase sa pokračovalo v pomalšom tempe šance pribúdali na oboch stranách no chýbalo šťastie pri koncovke. V zápase bohatom na šance no chudobnom na góly mali viac šťastia domáci, ktorí doviedli zápas do úspešného konca.

Actív Komárno – Bát. Kosihy 2:5 (1:0), Csonka 2 – Z. Cséplő 3, Šátek, Z. Szigety. Domáci boli v prvom polčase viac ako vyrovnaným súperom o čom svedčí aj fakt, že sa im podarilo prvým skórovať no mohli však kľudne pridať aj viac gólov čo im však nevyšlo a tak polčas vyhrali tesne. V druhom polčase už to šťastie domáci nemali, kondične bol súper lepšie disponovaný, zápas chytil pevne do svojich rúk a s prehľadom premenili svoje šance. Zaujímavosťou zápasu bolo, že všetky góly súpera padli po hlavičkách.