Pondelok, 11. december, 2017 | Meniny má Hilda
FUTBAL - ŽENY

Striedavý začiatok nadstavby

Futbalistky FC Union začali nadstavbovú časť prvej ligy na ihriskách súperov prehrou i výhrou.

Zo zápasu Union - Slovan.(Zdroj: Roman Guliš)

Duslo Šaľa – FC Union N.Zámky 5:2 (2:1)

Iba tri dni po poslednom kole základnej časti súťaže (Union zvíťazil v Šali 4:2) sa oba celky stretli pri Váhu znova, teraz už v play-off.

Hosťujúce družstvo nastúpilo na stretnutie bez troch stabilných hráčok, ktoré mali študijné povinnosti. Úvod kvalitného zápasu patril domácim, ktoré sa rýchlo ujali vedenia 2:0. Desať minút pred prestávkou sa podarilo znížiť Andruškovej, ktorá sa presadila v pokutovom území Šaľaniek.

Po zmene strán hral Union proti silnému vetru, s ktorým sa nedokázal vysporiadať. Naopak domáci celok využil jeho podporu a zvýšil svoje vedenie až na 5:1. Novozámčanky však ani za tohto nepriaznivého stavu nezložili zbrane. V 78. min Andrušková po úniku prelobovala domácu brankárku a znížila na 2:5 z pohľadu FC Union.

O stretnutí už bolo rozhodnuté a zdalo sa, že sa v pokoji dohrá, no opak bol pravdou. Desať minút pred záverečným hvizdom zahrávala Marsai rohový kop, po závare pred domácou bránou a hlavičke Korytárovej vykopávala hráčka Šale loptu spoza bránkovej čiary, gól však uznaný nebol.

Kazom stretnutia boli v závere dva likvidačné zákroky domácich na Andruškovú a Krisztín, ktoré hlavný rozhodca nechal bez povšimnutia.

 Góly FC Union: Andrušková 2

 FC UNION : Csintalanová – Nagyová (80.min.Szalaiová), Palicová, Pauerová, Gali, Rybanská, Szabó (65.Deszátová), Korytárová, Marsai, Andrušková, Krisztin. Tréner R. Ganczner.

ŠKF Žirafa Žilina – FC Union N.Zámky 0:4 (0:3)

Úvod stretnutia patril Unionu, keď už v deviatej minúte po rohovom kope hlavou otvorila skóre Korytárová,. Následne o dve minúty neskôr prišiel ďalší úder pre domáce z kopačky Marsai , ktorá netradične pravačkou z 25 m zvýšila skóre na 0:2.

Žilinčanky boli týmto vývojom zaskočené , avšak dlhými loptami sa snažili dostávať za obranu hosťujúceho celku. .Naopak Novozámčanky vyrážali do rýchlych protiútokov a po jednom z nich sa v 31.minúte Rybanská natlačila pred domácu obrankyňu a z voleja zvýšila na 0:3 po nezištnej prihrávke od Marsai.

V druhom polčase Žilina zvýšila tempo ,dobre kombinovala a pokúšala sa o streľbu z diaľky. Hrmelo však opäť na opačnej strane. V 77. minúte sa pekne uvoľnila na hranici šestnástky Krisztin a ľavačkou trafila šibenicu, čím uzavrela skóre stretnutia.

 Góly FC Union: Korytárová,Marsai,Rybanská,Krisztin

 FC UNION : Krkošová – Nagyová, Palicová, Fabián,Gali, Rybanská (85.Szalaiová), Szabó (45.Pauerová), Korytárová, Marsai, Andrušková, Krisztin (82.Deszátová).

Ostatné výsledky: 1. kolo: Slovan - Žilina 3:0, 2. kolo: Slovan - Šaľa 1:0,