Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky
FUTBAL - MO NOVÉ ZÁMKY, 21. KOLO

Boj o čelo tabuľky je dramatický, Podhájska je už pred Svodínom

Vlkas – Úľany n. Ž. 4:2 (4:1), 9. L. Slovák, 25. M. Slovák, 37. Habrman, 41. P. Slovák – 11. Mikla, 88. Čvirik. Za silného vetra všestranne lepší domáci rozhodli o svojom víťazstve už do prestávky. Aj po nej si vypracovali dobré príležitosti, avšak pri ich zakončovaní im chýbal potrebný pokoj. Hostia tesne pred koncom ešte kozmeticky upravili výsledok.

Kolta – Zemné 2:2 (1:0), M. Stojka,Balogh za hostí.. Domáci mali v prvom polčase prevahu, ktorú dokázali vyjadriť vedúcim gólom. Po zmene strán hostia hru vyrovnali a zaslúžene vymazali aj náskok súpera. Remíza je spravodlivým vyjadrením pomeru síl na hracej ploche.

Šurany B – Veľký Kýr 0:5 (0:2) D. Bátora 2, B. Bátora, Obložinský, Csepedi. Ambiciózni hostia boli od prvých minút lepším mužstvom a ešte do prestávky zaslúžene vyhrávali dvojgólovým rozdielom. PO zmene strán sa ešte viac odzrkadlil kvalitatívny rozdiel medzi oboma celkami a zdecimovaní domáci inkasovali ešte trikrát.

Dolný Ohaj - Kmeťovo 3:1 (1:0), 15. a 70. J. Pétery, 82. Ferus – 63. Kršák. Hral sa iba priemerný futbal, v ktorom mali domáci viac príležitostí, z ktorých tri aj využili. Hostia sa zameriavali väčšinou na obranu, do útoku sa príliš nehrnuli. Po zmene strán sa im po ojedinelom protiútoku podarilo vyrovnať, avšak to bolo z ich strany, čo sa ofenzívy týka všetko.

Mojzesovo - Rastislavice 3:0 (1:0), 2. a 65. M. Hoppan, 75. Eliáš. Domáci nastúpili po dlhšom čase v kompletnej zostave a do zápasu mali vynikajúci vstup, keď už v druhej minúte viedli. Hosťom sa príliš nedarilo a zameriavali sa väčšinou len na obranu. V pohode hrajúci domáci sa aj po zmene strán dokázali vytvárať šance, z ktorých využili dve a bezpečne zvíťazili.

Salka –Semerovo 9:1 (2:0), G. Dajcs 4 ( 1 z 11m), R. Dajcs 2, Flekáč 2, Balázs – Kršák ( 11 m). Prvých dvadsaťpäť minút sa hral z oboch strán opatrný futbal. Domáci si však ešte do prestávky dokázali vytvoriť dvojgólový náskok. Po nej to už bol z ich strany hotový koncert, pričom úplne odovzdaní hostia takmer inkasovali desiatku. V poslednej minúte sa im predsa len podarilo streliť čestný úspech z pokutového kopu.

Podhájska – Svodín 2:1 (1:0), 1. a 90. Janák – 90. Tamašek. Kto prišiel na šláger kola neskôr, nevidel vedúci gól Janáka, ktorý dorážal Nagyovu strelu. Hostia mali viac z hry a pôsobil počas celého zápasu futbalovejším dojmom. Samotný záver stretnutia priniesol až dva góly, pričom hostia znižovali už v nadstavenom čase, takže viac už nestihli.