Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky
FUTBAL - POHÁR ZSFZ

Šurany na pohár nedosiahli, ten putuje zaslúžene na Považie

Pri príležitosti stého výročia futbalu v Piešťanoch hostil piešťanský futbalový štadión finále Pohára ZsFZ 2012. Tradične výborné podmienky pre oboch finalistov a samozrejme aj hostí s fanúšikmi len potvrdili správnosť voľby.

Mužstvo Šurian - finalista poháraMužstvo Šurian - finalista pohára

Finále pohára ZsFZ 2012

Považská Bystrica – Šurany 2:1 (1:1)

Od prvej minúty sa hral svižný futbal, pričom úvod patril štvrtoligistovi zo Šurian, hnaného početným fanklubom. Už v 3. min. skúšal šťastie z priameho kopu Tvrdoň, T. Škrobák v bráne Ravenu bol pozorný. V 9. min. však precenil svoje schopnosti, keď kľučku po malej domov mu vystihol Simonides a Šurany sa mohli tešiť – 0:1.

O pár minút mohlo byť aj o dva góly, Tvrdoň sklepol pre Mlynára, no jeho volej z 13 m šiel vysoko nad. Až po 20 minútach sa k slovu dostal favorit z Považskej Bystrice, priamy kop R. Škrobáka z 28 m len tesne minul bránu. Na druhej strane mal svoju druhú veľkú šancu Mlynár, ale sám pred brankárom bránu netrafil.

Po tejto príležitosti sa začala prejavovať kvalita na strane Považanov. Prvý pokus Ondričku z 20 m ešte minul svoj cieľ. V 33. min. však prišiel center Šebíka, Filo loptu spracoval a nabil úplne voľnému Ondričkovi, ktorý sa tentoraz nemýlil – 1:1. Hostia sa nenechali zaskočiť a pred odchodom do kabín mohli ísť znova do vedenia. Strelu Tináka z veľkej diaľky s námahou vyrazil T. Škrobák a pred uvoľňujúcim sa Mlynárom v poslednej chvíli sklzom zachránil Brezničan.

Úvod druhej časti patril Ravenu. Najskôr vo veľkej šanci zaváhal R. Škrobák a strelu Šebíka zo 16 m poľahky kryl Pilek. Na opačnej strane nebezpečne centroval Simonides, ale Hurík hlavou z 5 m bránu netrafil. V 56. min. stratili domáci v strede poľa loptu, Hajko ihneď vysunul Dudáša, ktorý hľadal lepšie postaveného Mlynára, no Mi. Oršula v poslednej sekunde sklzom odvrátil na roh.

O pár minút sa vyznamenal Pilek pri nepríjemnej strele Novisedláka. Prišla 72. min. a sen Šurian sa začal pomaly rozplývať. Dlhý nákop Mi. Oršulu zle odhadol brankár Pilek a R. Škrobák pohodlne do prázdnej brány posadil favorita na koňa – 2:1. Pilek svoju chybu napravil v 86. min., keď najskôr bravúrne vyrazil hlavičku Ma. Oršulu a podobne dopadla aj hlavička Mi. Oršulu po následnom rohu.

Šurany sa svojej šance na vyrovnanie predsa len dočkali. V poslednej minúte centroval Tvrdoň na hlavu Simonidesa, ale jeho slabý pokus pohodlne kryl T. Škrobár.

Výborným fanklubom hnané Šurany podali veľmi dobrý výkon, ale skúsený súper bojujúci o postup do tretej ligy si záver zápasu postrážil a zaslúžene obhájil prvenstvo v Pohári ZsFZ.

Góly: 33. Ondrička, 72. Škrobák – 9. Simonides. R Otrubčák, bez kariet, 387 divákov.

RAVEN: T. Škrobák – Ma. Oršula, Brezničan, Šuška, Krajčí (69. Perexta), Filo (59. Pauer), Novisedlák, Mi. Oršula, R. Škrobák, Ondrička (90. Hrenák), Šebík. Zostava

ŠK: Pilek – Piskla, Prochaczka (76. Mikula), Tinák, Hurík, Gelle, Dudáš, Simonides, Mlynár (71. Gábriš), Hajko, Tvrdoň.