Streda, 21. február, 2018 | Meniny má Eleonóra
HÁDZANÁ - PLAYOFF EXTRALIGY

Finálový sen sa pre Štart definitívne rozplynul - Hlohovčania potrebovali na postup iba tri zápasy

Hádzanári Štartu neskončia ani tento rok v extralige lepšie ako tretí. Rozhodli o tom dva semifinálové zápasy v týždni, ktoré Novozámčania prehrali vonku i doma.

Domáce fiasko neodčinili, Štart prehral aj v Hlohovc.(Zdroj: FOTO: IRG)

DRUHÝ ZÁPAS SEMIFINÁLE: HC Sporta Hlohovec - HC Štart Nové Zámky 38:29 (17:12). stav série 2:0

Štart cestoval na druhý zápas semifinále s úmyslom odčiniť domáce fiasko z prvého duelu.

Po opatrnom úvode viedli síce Novozámčania v dvadsiatej minúte 10:8, no po oddychovom čase domácich nastal zlom. Hlohovčania vyhrali nasledujúcu osemminútovú pasáž 7:0 a boli až do konca pánmi na palubovke.

Po zmene strán nedošlo k žiadnemu pozitívnemu obratu v hre Štartu a navyše sa vôbec nedarilo ani jeho brankárom. Naopak na druhej strane Olejár doslova exceloval a tak skóre narastalo v prospech domácich.

Tí vyhrali napokon zápas jednoznačným spôsobom a upravili tak stav semifinálovej série na 2:0.

HC: Olejár, Žernovič - Mazúr 7, Takáč, Cibulka, T. Szücs, Laho 1, Stachovič, Štefanisko, Miženko 2, Ďuriš 3, Kasagranda 2, S. Mažár 3, F. Zaťko 10/1, Dudáš 3, Tallo 7. Tréner Martin Lipták

ŠTART: Fabián, Šuba – Rábek 8/2, Hustý, Minarovič 1, Horváth, Straka 2, Kurka 5, Mikéci 5, Bakos, Szapu 2, Šeben, Sivák 1, T. Straňovský 2, Kleis 1, Tůma 2. Tréner Peter Hatalčík.

Rozhodovali Brunovský a Čanda , Pokutové hody: 1/1 – 2/2, Vylúčenia: 7 – 4, ČK: Laho (Hlohovec) za tri vylúčenia, 1500 divákov.

Povedali po zápase:

Peter Hatalčík, tréner Nových Zámkov: „Zápas sa podobal na naše prvé meranie síl ako vajce vajcu. Už po prvom polčase sme prehrávali a náš súper hral rýchlejšie a zodpovednejšie, umnejšie zakončoval. Hlavným rozdielom bol výkon brankárov, chlapcov mi je ľúto, no s takýmito brankárskymi výkonmi nemôžeme myslieť na finále.“

Martin Lipták, tréner Hlohovca: „Obávali sme sa Nových Zámkov, lebo je to dobrý a skúsený tím. Prvý polčas bol ešte vyrovnaný, no v druhom sme už boli epší vo všetkých činnostiach a ďakujem všetkým chlapcom za skvelý výkon, veľkú pochvalu si zaslúži najmä výborný Olejár.“

TRETÍ ZÁPAS SEMIFINÁLE: HC Štart Nové Zámky – HC Sporta Hlohovec 31:34 (17:13) – stav série 0:3. Hlohovec postúpil do finále.

Domáci už s novým trénerom Mikulášom Kucserom nastúpili na zápas s veľkým odhodlaním zvíťaziť a udržať sa ešte v boji o finále.

Po prvom polčase to aj vyzeralo, že sa im to môže podariť. Agresivita Novozámčanov v obrane i v útoku na súpera platila a štvorgólový náskok v polčase bol veľmi sľubný.

Začiatok druhého dejstva bol pre Novozámčanov opäť ako zo zlého sna. Prvých sedem minút skončilo v pomere 6:1 pre hostí, ktorí sa dostali na koňa. Hlohovčania hrali rýchlu, behavú hádzanú, s ktorou si Štart nedokázal dať rady.

Novozámčanom nemožno uprieť snahu a bojovnosť. Väčšina druhého polčasu bola veľmi dramatická, mužstvá sa striedali vo vedení, neutrálny divák si skutočne mohol prísť na svoje.

Koncovku zápasu napokon lepšie zvládli v pohode hrajúci Hlohovčania, ktorých opäť podržal svojimi skvelými zákrokmi brankár Žernovič.

ŠTART: Fabián, Šuba – Rábek 8/5, Hustý, Minarovič , Horváth, Straka 4, Kurka 4, Mikéci 2, Bakos, Szapu 2, Šeben, Sivák 3, T. Straňovský 5, Kleis 1, Tůma 2. Tréner: Mikuláš Kucsera.

SPORTA: Olejár, Žernovič, Kašťák - Mazúr 5, Takáč, Cibulka, T. Szücs 1, Laho , Stachovič, Miženko , Ďuriš 1, Kasagranda 3, S. Mažár 1, F. Zaťko 9/3, Dudáš 5, Tallo 9. Tréner Martin Lipták

Rozhodovali: Baďura a Ondogrecula , Pokutové hody: 5/5 – 3/3, Vylúčenia: 5 – 7, 850 divákov.

Povedali po zápase

Mikuláš Kucsera, tréner Nových Zámkov: “ Gratulujem súperovi k víťazstvu a k postupu do finále. Hlohovčania hrali rýchlejšie, veľa behali, čím sa dokázali presadiť. My sme boli najmä v druhom polčase príliš nervózni a mnohokrát v obrane rozhodení. Chlapcom nemožno uprieť snahu, avšak príliš chceli, čo im zväzovalo ruky i nohy.“

Martin Lipták, tréner Hlohovca: S postupom do finále sme veľmi spokojní. Tretí zápas tejto série bol najkvalitnejší. V prvom polčase nám robila problémy súperova obrana 6-0, nakoľko nemáme tak veľa dobrých strelcov z diaľky. V druhom polčase sme hrali behavú hádzanú, ktorá nám svedčí. Záver bol síce dramatický a aj z našej strany trocha nervózny. Zvládli sme ho však aj vďaka výbornému Žernovičovi v bráne.

8. Cestu smrti už v kraji nemáme, kritické úseky áno 35
  9. Ministerstvo hľadá riaditeľov do nemocnice v Nových Zámkoch 34