Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky
FUTSAL - EXTRALIGA PLAY – OFF

MFK TW prehral až po predĺžení

Futsalisti MFK Tupperware Nové Zámky boli blízko k postupu do semifinále. V treťom zápase štvrťfinále remizovali v riadnom hracom čase 3:3.

MFK Tupperware (v bielom)- blízko semifinále.MFK Tupperware (v bielom)- blízko semifinále. (Zdroj: Roman Guliš)

RCS Košice -MFK Tupperware Nové Zámky 6:4 pp (3:3, 2:2) – na zápasy 2:1

Futsalisti MFK Tupperware cestovali na rozhodujúci štvrťfinálový zápas do Košíc už deň pred stretnutím, teda minulý pondelok.

Aj tento fakt svedčí o tom, že nenechávali nič na náhodu a na východ republiky cestovali s jednoznačným cieľom vyhrať rozhodujúci duel proti domácemu R.C.S. a postúpiť do semifinále extraligy.

Na začiatku tretieho merania síl týchto dvoch súperov mali viac z hry Košičania, ich nebezpečné strely však pochytal vynikajúci Šeben. Hostia postupne vyrovnali hru a aj oni si vytvárali dobré príležitosti. Na jednogólové vedenie domáceho R.C.S. dokázali odpovedať dvakrát veľmi peknými gólmi.

Druhé dejstvo začalo nastreľovaním žrdí na oboch stranách. Najskôr to bol hosťujúci Piskla, ktorému kontrovali v tejto činnosti košickí futsalisti. V polovici druhého polčasu sa pred domácou bránou ocitol osamotený Dudáš, ktorého stačil Grega zlikvidovať iba za cenu faulu, za ktorý sa musel z ihriska porúčať. Presilovku však Novozámčania nehrali, pretože Horňáček po štandardke upravil stav stretnutia na 2:3.

Hráči MFK Tupperware si mohli vedenie poistiť, ale ani Glofák ani Krivočenko sami pred Štiberom neuspeli. Potom však tlak R.C.S. silnel, hostia sa húževnato bránili na čele s neprekonateľným Šebenom v bráne. Hosťujúci brankár napokon predsa len kapituloval päť minút pred koncom po teči Serbina.

V závere riadneho hracieho času nastrelil domáci Kočiš ešte brvno, avšak na skóre sa už nič nezmenilo. Do predĺženia nastupovali oba celky s piatimi načítanými chybami.

Po troch minútach sa opäť presadil domáci kanonier Serbin a získal Košičanom vedenie. To nárastlo o niekoľko sekúnd, keď opakovanú strelu Domaniča stačil Glofák pri snahe odkopnúť ju, predĺžiť len do vlastnej brány.Posledná päťminútovka sa niesla v znamení hry Novozámčanov bez brankára, v ktorej im Gelle vykresal iskierku nádeje, keď znížil na 5:4.

V samom závere sa po oddychovom čase hostia dopustili faulu a po ich šiestej načítanej chybe stanovil Serbin z desaťmetrového kopu konečné skóre.

Novozámčanom sa postup medzi najlepšie štyri celky extraligy nevydaril, bojovali oň však zo všetkých síl, za čo im patrí uznanie..

RCS: Štíber – Prekop, Kyjovský, Gajdoš, Grutka, Serbin, P. Kočiš, Grega, Domanič, Giba, Hegeduš, Človečko. Tréner Rusinko Ľubomír.

MFK: Šeben – Piskla, Gelle, Horňáček, Čambal, Glofák, Dudáš, Krivočenko, Štofko, Gedai, Blaškovič. Tréner Marek Horňáček.

Góly: 35., 43. a 49. Serbin, 13. Človečko, 7. Kyjovský, 44. vlastný (Glofák) – 10. Glofák, 17. Čambal, 30. Horňáček, 47. Gelle,

ŽK: Grutka - Šeben, ČK: Grega (RCS), Rozhodovali M. Bohun a P. Budáč st., 150 divákov.

Hlas po stretnutí:

"Videli sme bojovné a dramatické stretnutie, na ktorého konci sa bohužiaľ radoval náš súper. Naši hráči si za svoj disciplinovaný a odhodlaný výkon zaslúžia absolutórium.

Sklamalo ma však správanie sa domáceho prezidenta Miškova, ktorý nás nepochopiteľne urážal a vulgárne nám nadával od úvodného hvizdu až do samého konca. Človek, ktorý vedie extraligový klub, by sa takto správať nemal." Povedal pre internetoví portál Regionsport, predseda MFK Tupperware Koloman Forró.