Piatok, 19. január, 2018 | Meniny má Drahomíra, Mário

Z úvodu halovej sezóny klubové rekordy Janečkovej a Hugyivára

Tohtoročnú atletickú sezónu majstrovských súťaži odštartovali otvorené Majstrovstvá Západoslovenskej oblasti vo všetkých vekových kategóriách, ktoré sa uskutočnili v sobotu 21. januára v bratislavskej hale Elán.

(Zdroj: Lucia Janečková (č. 45) počas pretekov.)

NOVÉ ZÁMKY. V rekordnom vyše 550 člennom štartovnom poli pretekárov nie len z našej oblasti a celého Slovenska, ale aj z Ćeskej republiky a Maďarska, sa nestratili ani pretekári AC Nové Zámky, ktorí získali spolu 17 medailových umiestnení, z čoho bolo 8 titulov Majstra ZsAZ.

Najviac sa darilo bežeckej skupine trénera Jána Botchera, ktorého zverenkyne vybojovali polovicu získaných titulov. Z nich podala najhodnotnejší výkon Lucia Janečková, ktorá dosiahla v behu na 3000m na slovenské pomery veľmi kvalitných 10:11,34, čím vytvorila nový halový klubový rekord nie len v kategórii dorasteniek, ale aj v kategórii junioriek.

Veľmi dobrý čas dosiahla na 1500m Kristína Hegedúsová, ktorá bola najrýchlejšia v behu žien časom 4:51,78.

V tejto disciplíne dominovala medzi žiačkami aj Ivana Hudecová časom 5:28,68. Štvrtý titul pridala v behu na 800m tak isto medzi žiačkami Dominika Jóbová časom 2:42,12. V tejto disciplíne obsadila ešte 3. miesto Viktória Čériová (2:44,40).

V kategórii žiactva bola najlepšia aj Patrícia Slošárová vo vrhu guľou výkonom 11,58 m. V doraste a medzi mužmi dosiahli v behu na 1500m prvenstvá Tadeáš Fazekaš (4:33,97) a Peter Halász (4:16,33). Posledný titul pridala v kategórii žien v behu na 200m časom 28,24 s Marianna Farkasová.

V mladšom žiactve skončil dvakrát na 5. mieste Patrik Bóna v behu na 150m (23,86) a v skoku do diaľky (363). Medzi staršími žiakmi skončil na 2. mieste Ján Kučera vo vrhu guľou(10,85) a na 3. mieste Noémi Mészarosová v behu na 300m(48,48). V behu na 1500m skončili zhodne na 5. mieste Barbora Kobolková (6:04,73) a Roman Mankovecký (5:15,88).

V doraste získal jedno druhé miesro Michal Račanský v behu na 400m (56,70), tri tretie miesta pridali Nikola Benyó na 800m (2:52,59), István Pálfy v behu na 400m(58,50) a Denis Bako v skoku do výšky(160). Dve piate miesta v behu na 400m vybojovali Simona Kvašaiová (61,06) a Dárius Bartalos (62,78).

Medzi mužmi skončili na 2. mieste Matej Minarovič v behu na 800m (2:08,43) a Imrich Magyar na 3000m (9:40,03), keď bol ešte piaty na 1500m (4:35,16) a pritom doobeda absolvoval v rámci maratónskej prípravy 1. ročník zimnej desiatky v Bratislave.

Peter Hugyivár skončil medzi juniormi vo vrhu guľou na 4. mieste a výkonom 13,46 vylepšil vlastný klubový halový rekord. V hode diskom, ktorý je jeho hlavnou disciplínou, bude tento zverenec trénera Ľudovíta Ivolku patriť spolu s Luciou Janečkovou k jedným z adeptov na splnenie tvrdého limitu SAZ na MS juniorov v Barcelone.

V hodnotení klubov Západoslovenskej oblasti patrí AC Nové Zámky po hale 4. miesto, keď je najlepší Stavbár ŠOG Nitra pred Sláviou ŠŠ Trenčín a AŠK Trnava, všetko kluby s výhodami osemročných športových gymnázií a v Nitre aj Centrom olympijskej prípravy.

Teda bezproblémové halové tréningy, platy trénerov, sústredenia, výstroj a regenerácia zo štátnych prostriedkov.

O tom všetkom sa nám v Nových Zámkoch v rýdzo amatérskych podmienkach bez akejkoľvek štátnej podpory môže len snívať a preto aj halové výsledky bez jediného halové tréningu sú viac ako výborné.