Piatok, 18. august, 2017 | Meniny má Elena, Helena
BASKETBAL EXTRALIGA

Na Spiši mali sľubnú polovicu, no napokon odišli s hladkou prehrou

V stredajšom zápase v Spišskej Novej Vsi to v prvej polovici duelu vyzeralo tak, že by MBK mohol Spišiakom uchmatnúť body, no nestalo sa tak.

Žilina v Komárne neprekvapila, ale zanechala aspoň sympatický dojem.

KOMÁRNO.V sobotu si však napravili zverenci Františka Róna chuť domácim víťazstvom nad Žilinou.

26. kolo: SPIŠSKÁ NOVÁ VES – KOMÁRNO 85:75 (23:21, 36:40, 60:61)

MBK RIEKER: J. Jones 20, Bilič 11, Klár 8, L. Johnson 6, Bilík 2 (Keller 17, Szabó 9, Kratochvíl 2). Tréner: F. Rón.

TH: 32/23 – 9/7. FAULY: 17 – 27, 5 faulov: 26. Johnson. TROJKY: 4 – 4. 1000. Zubák. Šarišský, Perečinský. ŠTVRTINY: 23:21, 13:19, 14:21, 25:14.

Domáci nastúpili na stretnutie bez zranených Baťku a Kovalík a tak bolo na tribúnach cítiť isté obavy o výsledok. V úvode síce Spišiaci naznačili svoje ambície, keď dobre bránili a v útoku sa presadzovali po kombinačných akciách.

V druhej štvrtine však hostia ožili, otočili skóre a v 15. minúte vyhrávali o sľubných 11 bodov (40:29). Spišiaci však ešte do polčasového hvizdu dokázali znížiť na rozdiel štyroch bodov 36:40.

Tretia štvrtina priniesla vyrovnaný boj a pomerne málo bodov. V tej záverečnej domáci zapli na vyššie obrátky. Zlepšili obranu, súperovi nedovolili dávať ľahké koše a nielen že výsledok otočili vo svoj prospech, ale v závere si vedenie s prehľadom udržali.

27. kolo: KOMÁRNO - ŽILINA 80: 69 (20:16, 43:37, 62:49 )

MBK RIEKER: Jones 14, Johnson 8, Bilík 5, Kratochvíl 2, Klár 8, (Bilič 14, Szabó 17/5, Keller 12, Petrovský 0). Tréner: F. Rón.

TH: 25/20 – 9/7. FAULY: 14 – 19, TROJKY: 8 – 6, 880. LAMOŠ, PIPÍŠKA, BUGÁR. ŠTVRTINY: (20:16, 23:21, 19:12, 18:20).

Žilinčania pricestovali do Komárna len siedmi, ale podali počas celého stretnutia veľmi obetavý výkon a napokon odišli s prijateľnou prehrou. Po ich vedení 4:0 v úvode, prišla jedenásťbodová šnúra domácich, ktorí si udržiavali mierny náskok až do konca prvého polčasu.

MBK si rozhodujúci náskok vytvoril v prvej päťminútovke druhého polčasu, ktorú vyhral v pomere 12:2. Najväčší rozdiel medzi oboma celkami bol sedemnásťbodový, keď domáci viedli 62:45, avšak sympatickí hostia nezložili zbrane.

V 33. minúte sa priblížili na rozdiel ôsmych bodov 65:57, ale Komárno opäť zaplo na vyššie obrátky a drámu nepripustilo.