Nedeľa, 18. február, 2018 | Meniny má Jaromír
FUTSAL EXTRALIGA

„ Ercéeska“ v Miléniu vyučovala, za osem minút vyhrávala 4:0

MFK Tupperware Nové Zámky – RCS Košice 3:8 (2:4)

Domácich načal Serbin. Brankár Gedai na strelu už nestačil reagovať.(Zdroj: Kristián Molnár)

NOVÉ ZÁMKY. Netradične v sobotu večer privítali futsalisti MFK Tupperware na svojej palubovke celok R.C.S. Košice, s ktorým v doterajšej histórii extraligy nezískali ešte ani bod

Už v 24. sekunde potrestal faul na svojho spoluhráča Serbin, ktorý z trestného kopu nedal Gedaiovi najmenšiu šancu. Novozámčania boli asi ešte v šatni, pretože hostia strelili do ôsmej minúty ďalšie tri góly.

To už bol pre domácich stav najvyššej pohotovosti a tak po oddychovom čase siahli po hre bez brankára. Po obliehaní súperovej bránky sa najprv trafil z diaľky Čambal, no a keď dal dve minúty pred polčasom kapitán Hajko gól na 2:4, MKF sa vrátil do zápasu.

Po zmene strán využil jednu z mála zaváhaní hosťujúcej obrany Dudáš a po hororovom úvode to bolo už len o gól. O dve minúty nato však hostia založili akciu po ľavej strane, pri ktorej Novozámčania (snáď oprávnene) reklamovali aut, rozhodca však hru neprerušil a tak nikým neatakovaný Človečko nemal problém zvýšiť opäť na rozdiel dvoch gólov.

Tento hráč bol potom vylúčený za nešportové gesto smerom k tribúnam, ale Novozámčania počas presilovky o dvoch hráčov nevymysleli nič. Ich hru mali už Košičania veľmi dobre prečítanú a tak jej dokázali nielen odolávať, ale strieľali svoje ďalšie góly do opustenej brány cez celé ihrisko. Futsalistom MFK Tupperware sa teda opäť nepodarilo uchmatnúť favorizovanému súperovi ani bod.

MFK: Gedai –Čambal, Horňáček, Hajko, Dudáš, Piskla, Gelle, Koprda, Glofák, Horváth, Šeben, Blaškovič. Tréner Marek Horňáček

MFK: Štíber – Serbin, Človečko, Grutka, Grega, P. Kočiš, Giba, Domanič, Majný, M. Kočiš, Rusinko. Tréner Ľubomír Rusinko.

Góly: 11. Čambal, 18. Hajko, 23. Dudáš - 1. a 8. Serbin, 6. a 25. Človečko, 6. Domanič, 28. Peter Kočiš, 30. Grutka, 31. Grega

ŽK: Dudáš, Gelle, Horváth (všetci MFK), ČK: 29. Človečko (RCS),Rozhodovali: Ježík a Rogoň, Divákov: 250

Povedali po zápase

Koloman Forró, prezident MFK Tupperware: „Videli sme veľmi dobrého súpera, ktorý už viackrát dokázal svoje kvality. Veľmi ťažko sa začína zápas, keď už po pár minútach prehrávame po našich hrúbkach 0:4. Presilovka je dobrá vtedy, keď treba zvrátiť jedno – dvojgólové manko, no keď prehrávame o štyri, je to ťažké. Dali sme síce tri góly, no Košičania si našu power-play prečítali a prispôsobili sa, potom sa nám už veľmi ťažko presadzovalo. Za stavu 3:4 som veril v obrat, tu nám ale myslím chýbalo trochu šťastia. Do konca základnej časti máme ešte päť zápasov a verím, že do play-off sa prebojujeme. To je potom už úplne nová súťaž, kde sa budeme snažiť zabojovať. Musím ešte poďakovať našim fanúšikom za skvelú a neúnavnú podporu.“

OSTATNÉ VÝSLEDKY 13. KOLA: Slov-matic Bratislava – FTVŠ Bratislava 4:2, Makroteam Žilina – MFsK Nitra 2:5, Pinerola Bratislava – Čekan Bratislava (27. január 18:30), PKP Košice – Mima Trnava ODLOŽENÉ

10.Žilina 13 0 0 13 -52 0

NAJBLIŽŠÍ PROGRAM – 14. kolo, piatok 3. február: MFsK Nitra – Slov-matic Bratislava, RCS Košice – Makroteam Žilina, FTVŠ Bratislava – Pinerola Bratislava, Sobota 4. február, Čekan Bratislava – PKP Košice, Mima Trnava – MFK Tupperware Nové Zámky ODLOŽENÉ

7. Presedlala na BIKINI FITNESS a stala sa vicemajsterkou sveta 8
  8. Ministerstvo hľadá riaditeľov do nemocnice v Nových Zámkoch 8