FUTSAL EXTRALIGA

Po ospalom prvom polčase Novozámčania napokon odišli z Nitry bez bodu

MFsK Nitra - MFK Tupperware Nové Zámky 4:3 (1:0)

Peciar na zemi. No MFsK napokon triumfoval.(Zdroj: Dušan Tarko)

Po opatrnom úvode boli dvakrát bližšie ku gólu hostia, no strely Horňáčka i Pisklu opečiatkovali iba žrď Pechovej brány. To bolo však zo strany Tupperware v prvom dejstve všetko.

Novozámčania pôsobili ustráchaným dojmom a navyše sa začali množiť aj chyby v ich obrane. Po dvoch z nich sa Endrődy ešte z gólu netešil, ale nešťastný pád Horňáčka už Suchan potrestal 1:0.

Začiatok druhého polčasu bol pre hostí ako zo zlého sna. Najskôr Piskla ako posledný brániaci hráč stratil nepochopiteľne loptu a Endrődy už svoju tretiu tutovku v zápase premenil.

Po druhom góle Nitranov neubehli ani dve minúty a po ďalšom zaváhaní hosťujúcej obrany a následnom prečíslení dostal loptu do Gedaiovej brány Snop. Šokovaným hosťom nezostalo nič iné, iba siahnuť po hre bez brankára. Za takéhoto pomeru síl na hracej ploche sa po dobrých kombináciách podarilo Gellemu a Dudášovi znížiť až na rozdiel jediného gólu.

Novozámčania ožili, avšak keď vyrovnanie viselo na vlásku, domáci kanonier Suchan predsa len trafil cez celé ihrisko opustenú bránu. Do konca zostávalo ešte šesť minút a aj, keď mali Novozámčania ešte niekoľko dobrých príležitostí, dokázali už len znížiť nepriaznivý stav Endrődyho vlastencom.

MFK tak opäť nebodoval proti súperovi , ktorý bol podľa priebehu hry najmä v druhom polčase určite poraziteľný. Tyče nitrianskej brány sa síce zatriasli počas stretnutia až päťkrát, no futsal sa hrá na góly.

• MFsK: Pecho – Endrődy, Sailer, Galovič, Greguš, Peciar, Suchan, Frťala, Snop, Turan, Velčický. Tréner Anton Suchan

MFK: Gedai – Čambal, Horňáček, Hajko, Dudáš, Piskla, Gelle, Koprda, Glofák, Horváth, Šeben, Blaškovič. Tréner Marek Horňáček

Góly: 23. Snop, 21. Endrődy, 16. a 34. Suchan – 24. Gelle, 27. Dudáš, 38. vlastný (Endrődy)

ŽK: Peciar, Snop, Turan (všetci Nitra)

ČK: - Rozhodovali: M. Budáč, Nagy

Divákov: 150

OSTATNÉ VÝSLEDKY 12. KOLA

Mima Trnava – RCS Košice 1:7, PKP Košice – Pinerola Bratislava 7:1, FTVŠ UK Bratislava – Makroteam Žilina 4:3, Čekan Bratislava – Slov-matic Bratislava 1:9

NAJBLIŽŠÍ PROGRAM – 13. kolo, piatok 20. januára: Slov-matic Bratislava – FTVŠ UK Bratislava, Makroteam Žilina – MFsK Nitra, PKP Košice – Mima Trnava – ODLOŽENÉ, Pinerola Bratislava – Čekan Bratislava, sobota 21. januára 9:00 MFK Tupperware Nové Zámky – RCS Košice