V čele je opäť Hontianska Vrbica

FUTBAL V. LIGA VÝCHOD - 10. KOLO:

(Zdroj: Mário Vörös)

Kalná nad Hronom – Hurbanovo 3:1 (2:1)

V sychravom jesennom počasí, kedy teplomer ukazoval len poltucet stupňov nad nulou sa v predohrávke ujali ako prví vedenia domáci, ktorí zásluhou Bieleho skórovali už v 4. min. Kalná chytila pevne opraty zápasu do rúk, vypracovali si gólové príležitosti, najväčšiu mal Félis, keď sa však po samostatnom nájazde nedokázal presadiť. staré známe nedáš dostaneš platilo aj v sobotu v Kalnej, keď z nariadeného pokutového kopu sa síce hostia nepresadili, lebo Guťan bravúrne smer strely vystihol, ale na následnú Klingovu dorážku bol prikrátky. Domáci zbrane nezložili a ešte do prestávky znížili, avšak opäť sa kopalo zo značky bieleho bodu. Šťastným exekútorom bol Krivočenko. Kalná nastúpila do druhého polčasu s úmyslom streliť ďalší gól, najbližšie k tomu bol Bogár spolu s Budovcom. Ale uspokojenie priniesla až 75. min kedy sa individuálne presadil Biely krížnou strelou. Oba celky by sa chceli poďakovať rozhodcom stretnutia, za korektný zápas.

Góly: 4., 75. Biely, 44. Krivočenko (z 11m) - 36. J. Kling. R Mihál, 100.

KALNÁ: Guťan – Pacalaj (50. Budovec), Lackó, Škorec, Zdychavský, I. Bogár, Krivočenko, Hajtó, Hegedüs, Félis, Biely.

HURBANOVO: Petrík – Tužinčin, Kádek, Pupák, Jóba, Kmeť (55. Bičan), Pastorek (70. Csicsó), J. Kurák, Kršteňanský, P. Tóth, J. Kling (79. Žilák).

Čaka – Chotín 3:2 (1:1)

Domáci priaznivci, ktorých prišlo pomenej, zrejme kvôli nepriaznivému počasiu sa mohli radovať už v prvej minúte zápasu, no to by musel B. Straňák premeniť prvú gólvú príležitosť domácich. V 25. min sa naopak presadili hostia zásluhou Pásztora, ktorý potrestal chybu domáci. Potom mal výhodu penalty Chotín, ale v bráne Čaky sa zaskvel Krnčan. V 40. min vyrovnal stav zápasu na 1:1 B. Straňák. Druhý polčas sa opäť niesol v znamení množstva nevyužitých šancí na strane domácich. V 69. min ale naklonil misky váh na svoju stranu Tušan a keď ho napodobnil o tri minúty aj B. Straňák, domáci fanúšikovia si mysleli, že o osude zápasu je rozhodnuté, ale po chybe domácej obrane sa presadil hosťujúci Berecz. Výsledok zápasu mohol byť však aj vyšší, ale vďaka brankárovi hostí prehral Chotín „len“ o gól.

Góly: 40., 73. B. Straňák, 69. Tušan – 25. Pásztor, 80. Berecz. R Srnec, 100.

ČAKA: Krnčan – Krammer, Kollár (59. Fogad), Martinček (60. Víglaš), Dobrota, Lešťan, M. Tóth, Jančo, Tušan, B. Straňák, Gutwirt (60. Klinka).

CHOTÍN: Gucsi – Kosdi, Andruskó, Szalai (79. Szuh) Berecz, Marcinkó (73. Lévai), Pásztor, Lucza, Csintalan, Káplocký, Šátek.

Marcelová – Tlmače 2:0 (2:0)

Tlmače prišli do Marcelovej brániť a nie hrať futbal. Od začiatku sa domáci zahryzli do súpera, výsledkom toho bol gól už v 9. min z kopačky Purgela. V 22. min sa pridal na listinu strelcov aj Botyán – 2:0. V ďalšom priebehu zvonila viackrát konštrukcia Šutlákovej brány. Strely Bazinského, či Zajoša do vinkla neraz vyškriabal vynikajúci Šutlák. V druhom polčase nastalo zo strany Marcelovej uspokojenie, azda bol na vine silný protivietor. Na rozdiel triedy mohol upraviť brankár Sapmaz, no nariadený pokutový kop v 76. min nepremenil. Hostia sa až na jednu Jenesovu výnimku k bráne domácich nedostávali.

Góly: 9. Purgel, 22. Botyán. R Zemko, 150.

MARCELOVÁ: Sapmaz – Kosťukevič, Untermayer (65. D. Horján), Kürthy, Jánovics, Vörös, Németh, Bazinský (43. Trenčík), Purgel (75. Gumbér), Zajos, Botyán.

TLMAČE: Šutlák – Gócs, Líška (78. Czíria), Bogdáň, Kyška, Jenes, Švec, Mužík (68. Mlynárik), Meňhart, H. Taňaši, Jašek.

Imeľ – Želiezovce 2:1 (0:1)

„Začali sme dobre“ boli prvé slová vedúceho mužstva domácich, ale prvý gól padol do opačnej siete a to do siete Imeľa z penalty v 20. min, keď si loptu na biely pod postavil T. Rotík - 0:1. Domáci mali pár šancí, ale zostalo iba pri nich. V druhom polčase konkrétne v 55. min. po centri Csapóa sa presadil M. Lovász. Za celý druhý polčas sa hostia výrazne nepriblížili k domácej svätyni. Konečný rezultát udal v 81. min po centri Oršolíka strelou z 20 m legionár Csapó. Imeľ tak zosadil z piatoligového tróna Želiezovce.

Góly: 55. M Lovász, 81. Csapó – 20. T. Rotík (z 11 m), ČK. 50. Valach. R Hanek, 100.

IMEĽ: Házi – M. Hübsch, J. Lovász, V. Hübsch, Dobai (69. T. Kováč), Csapó, Oršolík, M. Lovász (76. R. Kovács), L. Haris, Kender, R. Csontos.

ŽELIEZOVCE: Ľ. Straňák – Krištofóli, T. Rotík, Dobiáš, D. Varga, Začka, S. Rotík, Duchoň, Valach, K. Tóth, Herceg (85. Neznanský).

Tvrdošovce – Kozárovce 2:1 (1:1)

Zápas priemernej úrovne z obidvoch strán sa odohral v nedeľu v Tvrdošovciach. Na počudovanie domácich skóre zápasu otváral už v 4. min prízemnou strelou k bližšej žrdi P. Havran, keď pomerne ľahká strela prepadla tvrdošovskému gólmanovi pomedzi nohy - 0:1. Hostia hrali len na jedného vysunutého útočníka a veľa vzruchu pred bránou domácich nevytvorili. V 40. min prebral zmrznutých fanúšikov E. Nagy, keď sa z nariadeného pokutového kopu po ruke v šestnástke nemýlil – 1:1. Domáci pridali na obrátkach a vyvrcholením snahy, bol gól B. Bátoru v 63. min., ktorý znamenal tri body pre Tvrdošovce. Od tohto momentu sa zápas už len dohrával.

Góly: 40. E. Nagy (z 11 m), 63. B. Bátora – 4. P. Havran. R Hetteš, 150.

TVRDOŠOVCE: J. Molnár ml. – Mikláš, Csabai, Vincze (75. Zsolnai), B. Bátora, Kanás, Birkus, Spevák, E. Nagy, D. Bátora, Farkaš (87. Modrocký).

KOZÁROVCE: Koláček – Kačúr, J. Ďurkovič, Kosmály (74. P. Rafael), M. Švolík, Graus (55. B. Rafael), Rakica, L. Švolík, P. Havran, Ďurovič, Beňčať.

Komjatice – Bánov 2:0 (2:0)

Domáci začali stretnutie aktívne, v 16. min po rohovom kope otvoril skóre okresného derby P. Soboňa do prázdnej brány. Komjatice hrali kombinačne, rýchlo, čo bol recept na Bánovskú obranu. V 32. min išiel pod sprchy Jančár, keď za úmyselnú ruku videl druhú žltú kartu. V 34. min pridali domáci druhý gól zásluhou Orosiho. V prvom polčase si hostia nevypracovali vyloženú gólovú šancu. V druhom polčase hostia sa nedokázali presadiť ani v početnej výhode, ktorá trvala vyše hodinu. V ďalšom priebehu chytil Mráz ešte tutovku, ale skóre sa už nemenilo aj vďaka tomu, že domáci nepustili hostí k ničomu.

Góly: 16. P. Soboňa, 34. Orosi, ČK: 32. Jančár. R Rečka, 300.

KOMJATICE: Hajnala – A. Buranský, Pečimúth, Jančár, Orosi, Barta, P. Soboňa (83. Konderík), Mich. Marenčák, Mart. Marenčák (78. Kalužák), Szabó, J. Buranský (70. Krehák).

BÁNOV: Mráz – Valachovič, A. Šimonek, R. Kovács, L. Sádecký, Guláš (55. Macek), Brezík, P. Šimonek, M. Vitek ml., Deszát, Král.

Svätý Peter – Hontianska Vrbica 1:2 (0:2)

Hostia mali v zápase územnú prevahu, domácim chýbal špílmacher J. Lakatos. V 6. min sa dostal do šance Urbánek, ale v sľubnej pozícii netrafil bránu. V 13. min tiež z brejkovej situácie sa presadil Valentík. V 44. min zvyšoval opäť Valentík po chybe domácej obrany na 0:2. Svätý Peter začal druhý polčas náporom, v 57. min znížil na rozdiel jedného gólu Vida. Hostia v ďalšom priebehu kontrolovali hru, ale v nadstavenom čase Harisovu strelu vykryl brankár a aj jeho zásluhou sa už skóre nemenilo a Vrbica vyhrala zaslúžene.

Góly: 57. Vida – 13., 44. Valentík. R Strečko, 250.

SVÄTÝ PETER: Hudák – Boroš, Badala, Vida, N. Molnár (46. Sedlák), Urbánek, Kocsis (70. Benc), Haris, V. Molnár, Rigó, Andruska.

HONTIANSKA VRBICA: Haramia – Páchnik, Siksay, Kačmárik, Ryšavý, Chudý (50. Ambrus), Pat. Pilinský (87. Herák), Špaňo, Horský, Šimonovič, Valentík.

Nesvady – Bešeňov 2:2 (0:2)

Hostia začali zápas veľmi dobre, keď už v 31. min bolo 0:2 a len málokto si myslel že body sa budú deliť. Ich receptom boli rýchle brejky, keď sa presadil Š. Kovács a Balogh. V druhom polčase to boli u ž iné Nesvady, čo nastúpili na hraciu plochu. V 69. min sa K. Polgár nemýlil z jedenástky – 1:2. O deväť minút neskôr rozhodol o deľbe bodov Czabány – 2:2. Od tohto momentu hostia hru kúskovali striedaniami a častým umným zdržovaním. Zaslúžená remíza sa zrodila v boji o čelo tabuľky pre Nesvady.

Góly: 69. K. Polgár (z 11 m), 78. Czabány – 25. Š. Kovács (z 11), 31. Balogh. R Meszáros, 200.

NESVADY: Balogh – Czabány, Pňaček (46. Pintér), Andris, K. Polgár, Pásztor, Horáček, Varga (46. Csontos), K. Haris, T. Molnár, Csonka (62. Hengerics).

BEŠEŇOV: Szolár – Farkaš, K. Kovács, Štofko, Kušnierik, D. Balogh, Ulický, Kukan (46. Gubo), P. Ivan, Tam. Varga, Maďar (70. Štofko), Š. Kovács (63. Z. Varga).