že s dvanástimi bodmi bol na čele tabuľky.
„Po prvej polovici základnej časti sme prví, takže môžeme byť spokojní“, hovorí skúsený lodivod Novozámčanov Peter Hatalčík. „V úvodnom zápase u nováčika v Bardejove bola síce naša hra, ako to už na úvod sezóny býva, dosť kostrbatá. Zlepšeným výkonom v druhom polčase sme dokázali zápas vyhrať, čo bolo veľmi dôležité.“ Štart sa potom postupne rozohral k veľmi dobrým výkonom. Vyhral tri zápasy na ihriskách súperov, z ktorých ten v Topoľčanoch bol skutočne excelentný, pričom domáci nemali žiaden nárok. Z domácich duelov sú cenné víťazstvá proti Michalovciam a Hlohovcu, ktoré boli veľmi zdatnými súpermi. Mužstvo v týchto stretnutiach dokázalo vnútornú morálnu silu Jedinú prehru zaknihoval Štart v Košiciach.
Tréner Hatalčík počas zápasu. Foto: Kristián Molnár
„Veľká škoda tohto zápasu,“ ťažká si tréner, „pretože sme si ho vlastne prehrali sami. Začali sme veľmi dobre, no hrubými chybami, nepremenenými tutovkami a nedisciplinovanosťou sme vlastne posadili na koňa nášho súpera, ktorý to dokázal využiť. No a ako to už v takýchto zápasoch býva, keď urazíte kartu, ťažko sa už s tým dá niečo v ďalšom priebehu robiť.“
Už v ďalších dvoch dueloch dal Štart zabudnúť na toto zakolísanie a podal v nich, ako aj vo väčšine doterajších zápasov, veľmi konsolidovaný výkon. „Nespokojný som hádam len s lavičkou,“ podotýka tréner Hatalčík. „Hráči, ktorí dostali príležitosť nahradiť tých, ktorým sa v danej chvíli nedarilo, nesplnili očakávania. Pôsobili väčšinou ustráchaným dojmom a nedokázali v zápasoch adekvátne nahradiť spoluhráčov zo základnej zostavy. Ak sa im v budúcnosti podarí preniesť svoj nesporný potenciál na hraciu plochu a patrične prispieť k nášmu spoločnému dielu, budeme ešte silnejší.“
Vyzerá to teda tak, že Štart už od začiatku súťaže nenecháva nič na náhodu a nekompromisne smeruje k svojmu cieľu skončiť v konečnom zúčtovaní lepšie ako na treťom mieste. Naštartované má k tomu dobre.