NOVÉ ZÁMKY. Do druhého ročníka súťaže Planéta vedomostí sa zapojilo viac ako 140 škôl, 60 tried, 270 učiteľov.
Domáce úlohy aj cez internet
Desať učiteľov školy vypracovalo desiatky žiackych cvičení z matematiky, biológie, prírodopisu, fyziky a chémie. Každú úlohu riešili minimálne piati žiaci. Prostredníctvom internetového portálu ich mohli vypracovať aj doma. Ich práca nebola samoúčelná. Všetky cvičenia už môžu používať žiaci školy a čoskoro budú k dispozícii pedagógom na celom Slovensku.
Hradná bola medzi prvými školami, ktorí sa do projektu zapojili a vyhodnotili ju na treťom mieste. Okrem diplomu získala ročný prístup na portál Planéta vedomostí a ďalšie IT príslušenstvo.
Učiteľ získal interaktívnu tabuľu
Učiteľ z Hradnej Andrej Fujas sa individuálne zapojil do súťaže, ktorá bola súčasťou celoslovenského testovania digitálnych učebníc Planéty vedomostí. Vyhlásilo ju Ministerstvo školstva SR s perspektívnym dlhodobým cieľom bezplatného sprístupnenia Planéty vedomostí pre všetky školy na Slovensku. Súťažilo celkom 300 škôl.
A. Fujas ako jeden z najaktívnejších účastníkov testovania digitálnych učebníc získal pre svoju školu Interaktívnu tabuľu so súborom hlasovacích zariadení. Vo výchovno – vzdelávacom procese ju využije nielen on, ale aj jeho kolegovia.
Čo je Planéta vedomostí
Planéta vedomostí je digitálne kurikulum (digitálne spracovanie vyučovacích predmetov matematika, biológia, prírodopis, fyzika a chémia). Predmety sú sprostredkované vo forme videí, simulácií, prezentácií, cvičení. Žiak môže robiť virtuálne pokusy i s mimoriadne nebezpečnými látkami. Všetky sa dajú znázorniť, veľa situácií sa dá simulovať a emotívne aj prežívať.
Autor: ZŠ