Samovládcu odvolali, no vo voľbách triumfoval

Obecní poslanci vyhnali Ladislava Komjátiho z úradu v Zemianskej Olči. Po mesiaci ho tam vrátili vo voľbách ľudia.

Ladislav Komjáti sa udržal.Ladislav Komjáti sa udržal. (Zdroj: ARCHÍV SME – PETER ŽÁKOVIČ)

BRATISLAVA. Krátko pred voľbami zvrhli poslanci v Zemianskej Olči Ladislava Komjátiho. Starostu, ktorý vládol sám a nezvolával zastupiteľstvo, ignoroval zákony i ministerstvo.

Po sobote sa Komjáti, kandidát SMK, do úradu vracia. Štvrtýkrát. Tentoraz s rekordnou podporou 711 hlasov. Traja protikandidáti dostali spolu 669 hlasov. Ľudí reči o vysokých dlhoch obce nepresvedčili. Na odvodoch, plyne, elektrine aj komunálnom odpade vraj dlhuje zhruba 150-tisíc eur.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Obišiel všetko

„Situácia nie je vôbec taká katastrofálna, ako tvrdia moji neprajníci. Všetko sa dá vyriešiť,“ hovorí Komjáti.
Dedina v komárňanskom okrese však okrem dlhov bude musieť splatiť aj dotáciu 116-tisíc eur, ktorú mala využiť na rekonštrukciu telocvične. Starosta peniaze využil inak. Polícia ho preto vyšetruje, a nie je to po prvý raz.

SkryťVypnúť reklamu

Vlani ho už aj obvinil vyšetrovateľ zo subvenčného podvodu, keď pozmenil uznesenie zastupiteľstva, aby mohol získať dotáciu 560-tisíc eur na rekonštrukciu školy. Ministerstvo výstavby peniaze pre obec zastavilo až potom, ako ho na falšovanie uznesenia upozornili obecní poslanci a SME. Prokuratúra neskôr obvinenie stopla, vraj nešlo o trestný čin.

Bez trestu vyviazol starosta aj potom, ako poslanci políciu upozornili, že nezvoláva zastupiteľstvo. Zákon hovorí, že by tak mal robiť aspoň raz za dva mesiace. Komjáti však tvrdil, že to nemá význam, keďže poslanci mu nechceli nič schváliť. Teraz sa podobných problémov neobáva. Zo siedmich poslancov sú šiesti kandidátmi SMK a jeden nezávislý.

Odporcov porazil

Keď sa poslanci nedostali k informáciám na zastupiteľstve, skúšali sa k nim dostať cez infozákon. Aj ten Komjáti odignoroval, a stal sa rekordérom. Podľa Obvodného úradu v Komárne spravil 57 priestupkov, za čo by mal zaplatiť takmer 60-tisíc eur. Platiť odmietol, tak úrad povolal exekútora, ktorého rozhodnutie o zrážkach z platu Komjáti tiež odignoroval.

SkryťVypnúť reklamu

Odvolať sa im ho podarilo až cez zákon o konflikte záujmov. Najskôr ho za uprednostňovanie vlastných záujmov pred záujmami obce pokutovali. Keď to odignoroval, tak ho zbavili mandátu. Teraz je späť a bývalých poslancov, ktorí na jeho počínanie upozorňovali, už nezvolili.

„Stratil som mandát, ale aj chuť niečo robiť,“ hovorí Károly Simon.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Nové Zámky

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  2. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  3. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  4. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  5. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  7. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  8. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 94 683
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 20 942
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 10 627
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 461
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 5 796
  6. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 5 324
  7. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 5 262
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 4 698
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nové Zámky, Štúrovo a Komárno - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nové Zámky

Medzi ocenenými sú aj Euridyka Stankovičová (druhá sprava) a Jana Marenčáková (štvrtá zľava).

Obsadenie školského tímu sa dnes stáva zásadným problémom.


Na premávku sa sťažovali obyvatelia na ulici J.Kráľa.

Na ceste navrhovali osadiť retardéry.


Erik Čaládi je novým generálnym manažérom býkov.

Nové Zámky chcú dať priestor mladým.


Ilustračný záber.

VIII. liga ObFZ Nové Zámky: Výsledky, komentáre, tabuľka.


Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu